Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni azokkal a...

Mit lehet kezdeni azokkal a szülőkkel, akik nem fogadják el, hogy az önálló felnőtt (24-30 éves), dolgozó gyerekeik felnőttek, és megpróbálnak rátelepedni a gyerekeikre?

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát a válasz engem is érdekelne.


Én 27 éves voltam szeptemberben. Mikor elkezdtem az egyetemet kollégiumba költöztem, az utolsó évben albérletben laktam a párommal, aki már 2,5 éve a férjem.


Az egyetem elvégzése után visszaköltöztünk Budapestre (ugyanazon a nyáron volt az esküvőnk), a saját lakásomba, ami olyan 10 percre van anyukáméktól.


Anyukám a mai napig nem tudja elfogadni, hogy felnőttem. Rendszeresen felhív, csak azért, hogy hol vagyok. Kioktat a főzésről, házimunkáról. A lakásomat a nyáron eladtuk és Budapest mellett vettünk lakást. A felújításba bele akar szólni, az előző lakásunkba mikor bútorokat vettük megsértődött, hogy nem az ő tanácsai alapján választunk.


Haragszik, hogy már messzebb lakunk, autóval 20 perc, szóval nem egy nagy táv. Meg van sértve, hogy máshogy újítottuk a lakást, mint ahogy ő gondolta, mert mi nem tudjuk mi a jó. (A férjem építészmérnök, szóval nem laikus.)


Én próbálom neki elmondani, hogy mi így gondoljuk, próbálom elmondani, hogy engedje, hogy a saját életemet éljem. Ebből néha hatalmas vita van, olyankor pár hétig-hónapig jó, majd kezdődik elölről.


A húgom 25 éves, vele is ezt csinálja, viszont ő egyáltalán nem bánja, ő élvezi az anya pici lánya szituációt.

2014. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Próbálkozni lehet a szülők részéről, csak idővel veszik észre, hogy felesleges. A felnőttől függ, hogy mennyire enged beleszólást a saját életébe. Nem gyerek már. Távolságot kell tartani és elvárni a normális viselkedést. Csak akkor érhető el változás, ha a gyerek sem viselkedik már gyerekként. Azzal lehet szórakozni, aki hagyja magát.
2014. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én most leszek 22 éves, és most költöztem el otthonról, nagyon friss a költözésem, alig pár napos :)

Az elején a helyzetet nem akarták elfogadni,hogy költözöm, mondhatni szószerint "nem engedték meg", na de viccesnek tartottam, hogy önálló dolgozó felnőttként ne engedjék meg, hogy elköltözzek, hiszen valamiből tapasztalatot kell gyűjteni.

Aztán ahogy teltek a hetek és tartott a költözködés, kezdték elfogadni, de soha semmibe nem szóltak bele és nem telepedtek rám. A lakást is azóta egyszer látták amíg szét volt pakolva minden(hétvégén jönnek megnézni a végleges berendezést), de soha nem szóltak bele semmibe amióta tartott ez a költözködés, és most sem hívogatnak engem.

Ha rájuk csörgök visszahívnak, de amúgy szinte nem is hívnak. Látják, hogy boldogulok a kaja főzéssel is szépen, de takarításba meg ilyesmibe abszolút nem szólnak bele, nem is említik :D

Tudják, hogy önállónak kell lennem ha így döntöttem és úgyis megcsinálom magamtól ezeket.

2014. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Próbálok velük beszélgetni, kommunikálni, de egyszerűen oda sem figyelnek, mint hogyha a falnak beszélnék, aztán számonkérnek azért, amire nem figyeltek oda, és persze kiment a fejükből, illetve meg sem maradt. Egymással sem nagyon beszélgetnek már évek óta, pedig nem élnek külön.
2014. dec. 4. 12:44
 5/13 A kérdező kommentje:
Én most nézek lakásokat, mert most tartok ott anyagilag, és most van egy viszonylag stabil munkahelyem, hogy végre hamarosan megléphetem, de már sok éve nem viselkedem gyerekként. Amikor elkezdtem főiskola mellett dolgozni, kitört otthon a balhé, hogy mégis miért akarok én tanulás mellett dolgozni, eltartanak ők, nem hittem a fülemnek, és folyamatosan bántottak ezzel.
2014. dec. 4. 12:51
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez még mindig a jobbik eset.Èn félàrva vagyok,de màr 14 évesen meg akartak szabadulni tőlem.19 évesen meg is fognak úgy nèz ki,pedig van egy komolyabb betegségem.Hiába...nem érdeklem èn apámat.Szóval kèrdező!Hidd el,lehetne sokkal rosszabb is!
2014. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Inkább azt kellene kérdezni, mit lehetne tenni azokkal a felnőtt emberekkel, akik a szüleik miatt itt nyivákolnak.
2014. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Erélyesség.


pl:


Ez így lesz!

2014. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Leginkább semmit, Maguktól kell, hogy rájöjjenek, hogy a maguk dolgával foglalkozzanak. Az én anyámmal pl. soha nem volt ilyen gond, ő elvan a saját dolgaival és baromira nem érdekli, hogy én hogyan rendezem be a lakásomat, vagy mit hogyan csinálok. Felnőtt ember vagyok az én dolgom, kb., amióta nagykorú vagyok ez így van. A férjem szülei viszont igazi zsarnokok, mindenbe bele akartak szólni, a vége az lett, hogy van egy megromlott kapcsolatuk a fiukkal, én szóba sem állok velük, gyakorlatilag teljesen szétbombázták a családi békének a lehetőségét, évekig magyaráztuk nekik, hogy nem kellene ennyire ránk mászni (még a szexuális életünkbe is beleszólt anyósom, amíg a férjem otthon lakott, 21 évesen még simán megmondta neki, hogy mikor találkozhat velem és mikor nem). Soha nem értették meg. Most már békén hagynak minket, de óvatosságból nem sokat tudnak rólunk, mert akkor anyósom beindulna a -mellesleg teljesen idióta- elképzeléseivel, hogy akkor most mit kellene csinálnunk. Szerintem ha valaki ilyen fajta akkor egyet tehetsz, távol tartod magad tőlük. Ezzel nem azt mondom, hogy szakíts meg minden kapcsolatot, de nem kell mindent elmesélni nekik, akkor nem lesz mibe beleugatniuk.
2014. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nemigen érdemes belemenni a meddő vitákba. Nemes egyszerűséggel közölni kell velük, hogy semmi közük ehhez vagy ahhoz, és a vita le van zárva. Ha folytatja, elbúcsúzni és telefont letenni, stb. Ha sérelmezi a dolgot, logikusan elmagyarázni, hogy a magad ura vagy, felnőtt ember, aki képes önálló döntésekre.
2014. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!