Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarják hogy felnőtt...

Miért nem akarják hogy felnőtt legyek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, nincs testvérem. Foglalkozom az albérlet gondolatával, mert mostmár nemigen férünk meg egymás mellett - nincs rendkivüli, csak nincs magánéletem, ha kimozdulok akkor "hova mész mikor jössz mit csinálsz ernyőt vigyél", munkából hazajőve nem tudok csendben leülni, mert örökké ordit a TV, nyugdijasok, sehová sem mennek... meg nemis biznak rám semmit. Vásárolunk, és mit csinálok? "itt állj meg ott állj meg. Ne hozzak valamit? Ne, anyu tudja hogy mit kell"

Vagy most is 5 percenként jön be a szobámba, a VHS kazettáival csinál valamit. Kérdem "ne pakoljam le őket fentről" reakció "miért, zavar hogy 5 percenként bejövök?"


felvetettem az albérlet lehetőségét, hogy nem kéne e már, mert elég idős vagyok hozzá:


anyu: de egy albérlet sokba kerül, sok tizezerbe és az megy el havonta

apu: miért, olyan rossz neked velünk élni?!


pedig mindkettőjüknek volt testvére, mind a ketten tudják, milyen az, amikor valaki örökké a nyakukon van


2014. nov. 30. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

megoldás: elköltözöl

Háborognak majd egy kicsit, majd lenyugszanak.

2014. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mert nem vagy eléggé határozott. Én amikor 21 évesen albérletbe költöztem nem lehetőségként vetettem fel hanem kijelentettem, hogy önálló életet szeretnék élni, dolgozni, építgetni a jövőmet.. Ők is elmondták, hogy nem fogok tudni megélni, majd 2 hónap után hazamegyek úgyis, éhenfogok halni stb. Azóta eltelt 3 év, szépen éldegélünk a Párommal, nem szorulunk anyagi segítségre, jövőre lesz az esküvőnk, aztán ha minden jól megy akkor 2016-ban már saját lakást is tudunk majd venni.
2014. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen, be kell vállalni. Persze, kommunikáld, hogy nagyon tiszteled és szereted őket, és semmi gond, nem ezért mégy el, hanem eddig is mindent köszönsz, de szükséged van arra, hogy a saját lábadon meg tudj állni stb.

A gyerek elengedése bármilyen jófej szülőknél nehéz, de már rég felnőtt korban vagy, már csak a saját családalapításod miatt is fontos lenne lépned

2014. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó, az ilyen 25 évesen alapits családot meg fas.zságokat akkor légyszi hanyagoljuk. Először induljunk el normális életen, aztán legyen itt család meg ilyenek...
2014. nov. 30. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen - a szüleid fiatalkorában (mert ha nyugdijasok, akkor 60 (körül lehetnek) - természetes volt, hogy mindig jön-megy valaki, mert a legtöbb családban nem volt külön szoba mindenkinek, volt egy szüli hálószoba, egy nappali meg a gyerekszoba, ahol az összes gyerek aludt. Szóval öket azért nem zavarja, mert ezt szokták meg.


Ha téged - jogosan - zavar, akkor költözz el, még akkor is, ha elöször megsértödnek. Ha anyagi gondjaid vannak ezzel, akkor több mindenkivel közösen vegyetek ki egy lakást, ahol egy szoba a tiéd.

2014. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező! Az utolsó válaszoló normálisan válaszolt. Sokan akarnak már 25 évesen saját családot, honnan tudjuk, hogy te nem? Egy anonim oldalon mered osztani az észt, de a szüleiddel szemben nem mersz határozottabb lenni?
2014. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerinted a szüleid rosszat akarnak neked? Szerintem nem. Csak nem annyira értitek meg egymást. Szépen, türelmesen magyarázd el nekik, hogy mire lenne igényed. Egy szülőnek nagyon nehéz elengedni a gyerekét, akkor is, ha a kérdéses gyerek már 25 éves. De ettől még el kell engednie. Keress albérletet, költözz el, a szüleiddel pedig próbáld minél jobban megértetni a miérteket.

2014. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Mindenki normálisan válaszolt neked, a 3. válaszadó szerintem csak arra akart utalni, hogy a családalapítást is meg kell alapozni, teljesen igaza van. Ha másokat kérdezel, te miért adsz ennyire tahó válaszokat?
2014. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok, dolgozom, de anyukám még mindig úgy kezel, mint egy 5 évest. Szerencsére tudom kezelni.
2014. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!