Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő aki...

Van itt olyan szülő aki minden hónapban rak félre pénzt a gyerekének egy külön számlán?

Figyelt kérdés

Azt lenne a kérdésem, hogy hol érdemes erre a célra számlát nyitni? A jövőbeli gyerekem nevére szeretném majd nyitni rögtön a születése után, és úgy, hogy csak 18 éves kora után tudjon hozzányúlni a pénzhez.

És ti havonta mennyi pénzt szoktatok félre rakni a gyereke(i)teknek?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 6. 16:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
A férjem azt hiszem az OTP-nél nyitott valami ilyesmit a kslányunknak. Induló egy 20-s volt,amúgy minden hónapban 5ezret rakunk rá,ami kamatozik. Most fog decemberben születni,18éves kora előtt nem kaphatja meg. :)
2014. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Svájci bankokban gondolkodnék, az bombabiztos.


Havonta 150 eurót rakunk félre gyerekenként. Ez nem sok, de egy jobb autóra vagy egy lakás/ház kezdőrészletére elég lesz kb. 20 éves korukra. Emellett mondjuk rakunk félre más megtakarítási számlára is, szóval ennél valószínűleg többel tudjuk majd őket útnak indítani :)

2014. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
1-es vagyok,mi is úgy vagyunk vele,kb másfélmillió gyűlik össze. Tandíj,vagy kocsi,akármilyen kezdőrészletbe tudja forgatni. Vagy csak ha elköltözne fogja kiveszi és albi pénz. :)
2014. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz! (Nem értem, hogy miért lett mindenki lepontozva.)

150 euró az szép összeg :) én úgy számoltam, hogy kb 20 ezret tudnék neki félretenni, aztán ha a feleségem visszamegy dolgozni, akkor többet. De ha havi 10 ezret számolok, már az is több, mint 2 millió, abból el tud kezdeni tanulni vagy tud venni autót.

2014. dec. 6. 17:24
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarországon a 10-20 is szép összeg. Itt Németországban kb. ennyi a 150 euró, mert ha 20 évig félretesszük, az kb. 36.000 + néha kapunk rá kamatot, bónuszt, stb., tehát kicsit több, na ez egy vidéki ház 1/10-e, kisvárosi lakásnak meg mondjuk 2-3/10-e.
2014. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is OTP-nèl nyitottunk szàmlàt nekik , születèsük òta a csalàdi pòtlèkot rakjuk fèlre nekik , meg a nagyszülôk is raknak rà nèha . 12 , 10 ès 2 èvesek.
2014. dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
az otp-nél nyitottuk meg a babakötvényt,havi tízezret utalok rá.18 évesen veheti fel
2014. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát nem biztos , hogy a tsányihoz raknám be a pénzemet, már 600milliárdal lenyúlta a lakosságot. Egyik sem biztos hely, bármikor gondolnak egyet, aztán ugrik , mint a magánnyugdíj.

https://www.youtube.com/watch?v=6b8YQueEKEQ

2014. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

az biztos, hogy nem forintban raknék félre a gyereknek, mindenképpen euróban.

amit most nagy nehezen megspórolsz forintban, már néhány év múlva is jóval kevesebbet fog érni.

én még magamnak is csak euróban spórolok vagy még svájci frankban is lehet.

2014. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ja és van olyan bank, ami egész jól fizet euró után kamatot. szóval nézz szét.
2014. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!