Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem fura ez? Változhat...

Csak nekem fura ez? Változhat a későbbiekben? Őt nem hívhatja senki nagymamának.

Figyelt kérdés

Tegnap elmondtuk a barátom családjának egy részének, hogy kisbabánk lesz. Mindenki örült és a nagybátyja megkérdezte az anyukájától, hogy akkor most már szólíthatja-e mindenki nagyinak. Erre a barátom anyukája közölte, hogy őt nem fogja senki nagymamázni, mert aki megteszi, az ne akarja többet átlépni a küszöbét, a pici majd a keresztnevén szólítja, mert Ő 48 évesen nem akarja úgy érezni magát, mint egy 70 éves. Kicsit azért meglepett ez.

A barátom azt mondja, hogy ne aggódjak, csak azért reagált erre így, mert rettenetesen fél az öregedéstől.

Ez tényleg így van, látom rajta. Formában van, úgy él, mint egy 30 éves és szinte mindenki előtt titkolja a korát.

De azért ez picit rosszul esett, mert mi van, ha az unokájával teljesen közömbös lesz?!


2014. dec. 9. 13:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

"....most már szólíthatja-e mindenki nagyinak"


ez nekem is rosszul esett volna

az unoka igen, de ettől miért kellene mindenkinek nagyiznia őt..


kitörésében mondta, hogy "senki" ne szólítsa így, az unoka esetében sztem nem így érezne, de mindenesetre nálunk meg van beszélva, hogy "mami"-nak tanítsam, hogy úgy szólítsa

2014. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem csak neked fura. Én ismerek 60-hoz közeledő hölgyet, aki úgy öltözik, viselkedik mint egy tini. Nem veszi észre hogy mindenki rajta röhög. Nyugi majd a nagymama is rájön, hogy kis csitrinek is szólíttathatja magát, attól nem lesz fiatalabb!
2014. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Majd eloadja az unokajat mint sajatjat. Amugy csak mosolyogj a hatamogott.
2014. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem lesz közömbös, csak azért, mert így szólítja. Két barátnőm is van, akik keresztnevükön szólítják a nagyijaikat, mert hála az égnek, még mind két oldalon élnek és virulnak.
2014. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Felénk nem a nagyi hanem a mama kifejezést használják. Az édesanya az anyu és a mama a nagymama:)

De máshol meg az édesanyát mamázzák, szóval jó áthídaló megoldás lehetne.

2014. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Jaj , na most majd mindenki elkezd pattogni, hogy de milyen anyja az ilyen, meg majd tiltsd tole az unokat is, de van benne vmi. Az en anyam is kiborulna(szinten 48), ha ezentul, meg a baba megszuletese elott mindenki nagyizna. Sot ilyet, hogy lehetett mondani?

Amugy volt egy kedves csaladi ismerosunk, o is ugy volt vele, hogy az unokak is szolitsak,csak a keresztneven.Tudod milyen jo nagymama volt ettol fuggetlenul? Mindenki imadta, meg en is gyakran ugy tekintettem ra, mint a masodik mamamra.

A megszolitas, kevesbe jelentosek , mint az erzelmek.

2014. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Jelentos*
2014. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez szerintem rovid idon belul valtozni fog, csak kell egy kis ido, amig megszokja.


Mikor edesanyam idosodott, kezdetben o is fel volt haborodva, hogy a fiatalabbak "neninek" nevezik, de aztan megbaratkozott vele.

2014. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Én mindkét mamámat a keresztnevén szólítottam. Nem tudom miért alakul így. Biztos nem azért, mert ők fiatalítani akarták magukat. Imádtam mindkettőt. Nem a megnevezésen múlik a nagymama-unoka viszony
2014. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Amugy nagyon erdekelne, hogy ki pontoz ilyen vehemensen?

Ez nem a facebook, hogy tetszik/ nem tetszik.

2014. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!