Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák, ha az...

Kisgyerekes anyukák, ha az egyik gyereketeket elperelnék?

Figyelt kérdés

Van két kicsi gyereked, az egyiket az apjának ítélik. A távolság, munka miatt csak ritkán tud jönni hozzád láthatásra a gyereked. Mivel töltöd azt a hétvégét? Hármasban úgy, hogy két gyereked és te, vagy ötösben nagyszülők és ti, vagy vinnétek a gyereket mindenféle másik gyerekhez, hogy szórakozhasson?

Mielőtt azt írnátok, hogy testvéreket nem választanak szét, de igen, megtörtént. És nehogy leoltsatok, hogy milyen anya vagyok, nem én vagyok az anya. Én egy ismerős vagyok akinek a gyerekét ilyenkor folyton igénybe akarják venni játszótársnak. Nem tudom eldönteni, hogy mi a jobb. Ők úgy gondolják, hogy szegény gyereknek az apjánál milyen rettenetes élete van, nincsenek barátai, nem találkozik gyerekekkel. Ezért azon a pár ritka napon mikor az anyjával van beszerveznek egy csomó gyereket, hogy szegényke hadd barátkozzon. Egyébként a gyerek óvodába jár, úgyhogy természetesen van gyerekek között.Én elengedem játszani az enyémet, de rosszul gondolom, hogy egy négy éves kislánynak aki egy hónapban három napot látja az anyját, talán jobb lenne azt az időt az anyjával tölteni?



2014. dec. 10. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Kérdés, hogy a kislány mennyire látja benned az "anyát!"
2014. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az jó kérdés egyes, de írtam, hogy nem én vagyok az anya.:)
2014. dec. 10. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

1. A gyerekeimért ölök, senki nem vehetné el őket tőlem!


2. Nem ez volt a kérdés ;-)


A kérdésre válaszolva: szerintem az anyukájával kellene töltenie azt a pár napot.

2014. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Alapesetben, ha a gyerekeket külön egy-egy szülönek ítélik (habár ez igen ritka), akkor úgy szokták megoldani, hogy egyik hétvégén az egyik szülönél van mindkét gyerek, a következöben meg a másiknál. Közös - mármin mindkét szülövel közös hétvége legfeljebb különleges esetekben (születésnap) elfogadott - elvégre ha elváltak, akkor nem azért, hoyg a szabadidejüket továbbra is együtt töltsék.

A nagyszülök meg a saját gyerkeükkel együtt tartanak gyerekes hétvégét, ha az adott gyerek is akarja.


Az meg, hogy a ygereknek mennyire van igénye a másik szülönél töltött hétvégén gyerekek társaságára - ez mindig az adott helyzettöl függ. De azt semmiképpen nem tartanám jónak, hogy egész idö alatt CSAK a szülövel legyen.

2014. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as. Attól, hogy ölnél értük, még nem biztos, hogy nem választják szét. Nálunk megtörtént, mert én egyedül vagyok, és szerintük két gyerekkel lehetetlen. Szülők minden nélkül, munka mellett. Más kérdés, hogy én hetente többször megyek a másik gyerekemért is, közel költöztem hozzájuk ésatöbbi.
2014. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem úgy értette, kiny.rná az apát. Én is.
2014. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!