Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet arra, hogy ne kelljen személyi edzőhöz járnom? 13/L

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, már másodikos-harmadikos koromban az voltam, legalábbis akkor kezdtem el hízni. Akkor vették ki a mandulám is.

Szóval .. Mai napig (hetedikes vagyok) túlsúlyos vagyok, de nem szeretek személyi edzőhöz járni...

De muszáj mennem..:(

Legszívesebben kosárra járnék, vagy valami korcsolya, ezeket szeretem, ezzel is tudnék fogyni. Vagy a tánc.. Azt is szeretem..

Ez még élvezetes is lenne számomra.. Csak nem értik meg, hogy NEM AKAROK menni ahhoz az edzőhöz! Rá kényszerítenek..


2014. dec. 15. 14:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%

Legalább van ezsük a szüleidnek, csak te ezt nem veszed észre.

A személyi edző pont azért van, hogy olyan gyakolartokat csináltasson veled, amivel hetékonyan elkezdhetsz lefogyni, ad étrendet és rá vagy kényszerítve a rendszeres mozgásra. Kosárral meg korcsolyával nem fogsz annyit és úgy fogyni, ahogy kéne. Kicsit próbálj már meg nem ennyire gyerekesnek lenni.

2014. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Kössetek kompromisszumot, x kiló fogyás után kezdhess el táncolni (is). Jó eséllyel addigra az edzést is megszereted ám.
2014. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
59%

Hogy próbáljon meg nem gyerekes lenni, amikor még csak egy gyerek??? Gondolkozzál már! 13 évesen nem az a dolga, hogy személyi edzőhöz járjon kosárlabdázás vagy tánc helyett...


Kérdező! Próbáld megértetni velük, hogy attól csak még inkább meg fogod utálni az egészet, ha olyan dolgot erőltetnek rád, amit nem is szeretsz. Eléggé gyakori a gyermekkori elhízás, de nagyon sok esetben kinőhető, szerintem jelen esetben annyit tehetnek, hogy mozgásra és egészséges táplálkozásra sarkallnak... Kérd meg őket, hogy hadd járj modern táncra, néptáncra, kézire, bármire, és ők is látni fogják, hogy ha élvezed valamelyik fajta mozgást, akkor az többet fog érni, mint bármelyik személyi edző... Másfelől viszont gondolj mindig arra, hogy ők csak jót akarnak neked, tehát ne ellenségesen hozd fel nekik a dolgot! Egyébként ha nem sikerül lebeszélni őket erről a marhaságról, akkor a személyi edzővel is beszélhetnél, hogy mik azok a feladatok, amiket jobban szeretsz, és próbáljon kevéssé monoton dolgokat kitalálni...

2014. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
#2: sosem fogom megszeretni régebben sportoltam akkor is kényszerből (magam miatt nem anyuék miatt) de gyűlöltem és gyűlölni fogom!! Most h anyuék kényszerítenek még jobban!!
2014. dec. 15. 14:44
 5/37 anonim ***** válasza:
91%

Beszélj velük normálisan. Ajánld fel esetleg, hogy pár hónapig váltani akarsz, kiakarsz próbálni valami mást. Ha nem látnak változást, nem fogysz, vagy esetleg visszahíztad amit lefogytál akkor visszamész az edzőhöz, lehet abba belemennek.


Amúgy nőgyógyásznál voltál már, vizsgálták a pajzsmirigyedet? Mert ha nem és kiderül, hogy nem működik rendesen akkor soha az életben nem fogsz lefogyni. Én ennyi idősen szintén sokat híztam, hiába sportoltam, diétáztam semmit nem ért aztán az orvos beállította a pajzsmirigyműködésemet és sokat fogytam utánna.

2014. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%
Ha már mondtad neki, hogy nem szeretnél, akkor megteheted azt, bár kockázatos, hogy elmész, leülsz egy székre, és nem csinálsz semmit. A kidobott pénzből talán értenek a szülők, ha másból nem. Persze ezt mondd el nekik előre, hogy nem fogsz csinálni semmit, ha mész, ne fizessenek feleslegesen.
2014. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen!!
2014. dec. 15. 14:51
 8/37 anonim ***** válasza:
63%
Inkabb orulnel neki hogy foglalkoznak veled es próbálnak segiteni. Nem vagyok túlsúlyos de baromira orulnek ha anyámék fizetnének egy személyi edzőt. Gondolj bele hogy középiskolába mennyit fognak piszkálni azert amilyen vagy. Tudod a középiskola baromira kegyetlen hely tud lenni. Legyél halas hogy segitseget is kapsz
2014. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
43%

Persze, dobálják csak ki a szülei a pénzt az ablakon, csak azért, mert a gyerek nem akar személyi edzőhöz járni.

Nekem is vannak olyan dolgok, amiket utálok csinálni, mégis megteszem, mert muszáj.

Inkább abba gondolj bele, hogy így legalább nagyobb eséllyel fogsz tudni fogyni. Ha már valamilyen szinten lefogytál, akkor felajánlhatod a szüleidnek, hogy inkább csinálod ezt vagy azt a személyi edző helyett. A tánc, korcsolya és a kosár nem az a sport, amit -és itt ne haragudj meg - túlsúllyal ajánlatos lenne űzni.

De egy edző sokkal jobban el tudja érni azt, hogy fogyj, mint a tánc, korcsolya vagy a kosár. Azzal nem fogynál valami sokat, max évek múlva.

2014. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
77%
Próbáltalak, de nem tudlak sajnálni a helyzetedért. Megtehetik a szüleid, hogy személyi edzőt fizetnek, aki csak veled foglalkozik, segítene leadni a súlyfelesleged, te meg nem akarod? Hát bocs, de szerintem nem vagy normális. A te korodban én csontváz voltam, de nem a mozgás miatt, hanem mert 1 almát ettem kb egész nap. 16 évesen majdnem asztmás rohamot kaptam az évvégi felmérő futáson, mert nem bírtam. Utáltam mozogni, most se szeretek, de csinálom, mert tudom, hogy nem jó túlsúlyosnak lenni, mert voltam túlsúlyos, majd 30 kilóval voltam nehezebb a normál testsúlyomnál. Szar volt. Arról nem is beszélve, hogy van világéletében túlsúlyos ismerősöm. Folyamatosan arról panaszkodik, hogy egy pasinak se kell, mert kövér. (nem a durván elhízott kategória, de van bőven rajta mit fogni) A tánc és kosártól pedig max akkor tudnál fogyni ha versenyszerűen űznéd. Heti 1-2 alkalom csak szórakozás. De rontsd el az életed ahogy szeretnéd, aztán majd jössz pár éven belül nyafogni, hogy egy srácnak sem tetszel. 30-40 évesen pedig az orvosnak nyafogsz, hogy nem érted miért fulladsz, lettél cukorbeteg és a többi krónikus betegség.
2014. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!