Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oszlassam el a rossz...

Hogyan oszlassam el a rossz gondolataimat a szüleimről?

Figyelt kérdés

Szóval pár hete költöztem össze a párommal, ezzel együtt ugye el is költöztem otthonról.

Az elköltözésem nem volt zökkenőmentes a szüleim részéről, akkor még nagyon "nem akartak engedni", de hát muszáj volt, mert felnőttem és önálló akartam lenni, hajtott a vágy. :)

Teljesen önállóak vagyunk a párommal, vezetjük a háztartást, mosunk, főzünk, takarítunk, dolgozunk, stb.


Mivel nem egy városban lakunk így már a szüleimmel, így ritkábban látjuk őket. Eddig hetente egyszer láttam őket.

Egyébként már valamivel kedvesebbek azóta, amióta elköltöztem, gondolom azért, mert tudják, hogy ritkán látnak és el kell fogadniuk a helyzetet, hogy önálló útra léptem.


Nem beszélünk mindennap telefonon, néha hugommal beszélünk az interneten keresztül, azóta is egyszer voltak nálam a szüleim, én is 2-3-szor náluk.

De elég ritkán találkozunk, és már már nem is beszélünk, csak kósza alkalmanként, de akkor is én keresem őket.


Amíg otthon laktam, eléggé stresszes voltam miattuk, állandóan irányítani, beleszólni akartak mindenbe, így velük kapcsolatban mindig feszengek és stresszelek a közelükben. Nem vagyok felszabadult egyszóval.


Mostanában azon pánikolok, hogy otthon ők biztos kibeszélnek engem, meg szóvá teszik, hogy alig találkozunk, de pl. a munka miatt nem is tudok gyakran menni. Soha nem tették szóvá, hogy nem megyek gyakran, ez inkább már csak az én feszengős természetem agyszüleménye.

Illetve azon is stresszelek, hogy mi van, ha kicsit utálnak, hiába mutatják a kedveset. Leginkább anyukám részéről érzem, hogy hiába közvetlen velem (ami soha nem volt így eddig), néha mégis olyan visszazárkózott. Múltkor pl. kipróbáltam a webcamozást életemben először, gondolván, jó alkalom lesz velük így beszélgetni. Apukám beszélt, mesélt, de anyukám semmit nem mondott, elzárkózott, egy darabig ott ült, félénken beszélt, majd ott hagyta a gépet.


Aggódom... :( hogyan tudnék túllépni ezen?


2014. dec. 17. 11:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Feszengek, hogy mi van, ha nekik esetleg baj, hogy ritkán találkozunk.
2014. dec. 17. 11:43
 2/15 anonim ***** válasza:
Éld a saját életed! Szomorú lesz, amit mondok, de valószínűleg nem beszélnek ki otthon, kb. 2-3 naponta egyszer kerülsz szóba. A kisgyerek egod odabent ragaszkodik még hozzájuk, de már felnőttél! Teljesen normális, hogy csak havi 1x látod őket.
2014. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Feszengik hogy teljesen onallo XDDD

Ha majd szakitotok hova mesz, mert hogy ki fog rakni az hetszentseg.

2014. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Trafó1 ***** válasza:
Bele kell szoknotok az új helyzetbe, te is feszengsz , szüleid is, ne aggódj majd belejöttök.
2014. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lélekben is szakadj le a szüleidről. Mindenkinek megkönnyíted vele a dolgát. Jól érzed, te már túlaggódod a helyzetet. Majd lassan édesanyád is elfogadja, hogy már nem vagy az ő kicsi lánya.
2014. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazából csak bűntudatom van, hogy nem látogatom őket gyakrabban 1 héten egy alkalomnál ... :(
2014. dec. 17. 11:51
 7/15 anonim ***** válasza:
Heti 1 is sok! Hagyd abba az aggódást a semmin!
2014. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy idővel ennek ritkulnia kell,

csak félek hogy megszólják ha már az elején ennyire letojom őket :/

2014. dec. 17. 11:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező te vagy KAMU-zol, vagy pszichológusra van szükséged!
2014. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz amit írok.

Mi kamuzni való lenne ilyet kitalálni?

van elég bajom is :/

Elég pihentnek kell lenni ahhoz hogy valaki ekkorát kombináljon.

Nekem meg szabadidőm nincs...

2014. dec. 17. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!