Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hesegessem el a rossz...

Hogy hesegessem el a rossz gondolataimat?

Figyelt kérdés

Párom 22éves, van egy 5éves öccse. Bírom nagyon, az öccsét, de sokszor falnak tudnék menni. Ha valami nem úgy van, akkor el kezd hisztizni, sírni. Ma pl mentünk valahova esett kint az eső, párom fel akarta öltöztetni, de elkezdett sírni, nyávogni(!),hogy ő nem fog felöltözni, nem veszi fel a pulcsit stb. Sokszor van olyan is, hogy kap enni(azt amit ő választott), és ha meglátja hogy más nem azt eszi mint ő elkezd sírni, hogy ő miért nem azt eszi. Ha szét hagyja a játékait megint sír, hogy össze kell pakolnia. Meg még vannak ilyen dolgai.

Én most 15hetes terhes vagyok, de annyira félek, hogy az én gyerekem is ilyen lesz. Mostanában jött rám ez a pánik. Hogy hesegessem el ezeket a gondolatokat? Annyira bűntudatom van, hogy ezt érzem.


2011. júl. 26. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem felesleges elhesegetni ezt, nyugi, a te gyerekednek is lesznek iszonyú idegesítő percei. Viszont nagy előnye lesz az öcsivel szemben, hogy ő a tied lesz, így megvédi az anyai ösztönöd attól, hogy a falhoz csapd.


Amiket leírtál, nem tudom, mennyire súlyos dolgok, mert az én gyerekem is simán nyafog ilyeneken időnként, és igen, engem is baromira fel bír vele bosszantani, de nem hagyom magam – mert tudom, hogy alapból egy értelmes, jó fej kis ürge, akinek vannak rossz pillanatai. Ahogy nekem is. :)

2011. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint:

Még annyit, hogy ne higgy azoknak, aki szerint vannak tisztán angyali gyerekek. Mindegyik ki bírja húzni a gyufát.

A fontos az, hogy ne engedd majd, hogy uralkodjon rajtad a nyafogásával, légy következetes, hülye példa, de ne vegyél neki azért nyalókát a boltban (ha egyébként nem vennél), mert nyafog. Mert ha csak egyszer hagyod, akkor elvesztél. ;)

2011. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is pont ilyen, de hasonló lesz a Te babád is. Max. árnyalatnyi különbségek vannak. Nálunk a 1,5 éves kisfiam sírósabb, mint pár hós korában. Jobb lesz, ha felkészülsz, nem sétagalopp anyának lenni.
2011. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
minden gyerek ilyen, a tied is ilyen lesz :) de akkor is imádni fogod, mert a tied :)
2011. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!