Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre rosszabb a kapcsolatom...

Egyre rosszabb a kapcsolatom az anyámmal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyáltalán nem bízik bennem és sem ő benne (mert már hazudott pár dologról). Megvádol minden ok nélkül: lopok, drogozok, alkoholista vagyok. A mániája az, hogy kábítószerezek, mert tágak a pupilláim. Pedig az azért van, mert sokat vagyok sötétségben és kontaktlencsét gyakran viselek (annak a folyadék van ilyen hatása), de ezt nem hiszi el csak azért, mert egyszer kipróbáltam a füvet. Le akarja vágni a hajam, mert szerinte igénytelen holott gyakran mosom, rendezem és összefogom. Erről már írtam kérdést itt.


21/f


2011. febr. 14. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Állj a saját lábadra. Ha azt látja, hogy napi sok órában dolgozol és eltartod magad, vagy hogy non-stop tanulsz, tök jó ösztöndíjad van, stb., akkor érvelhetsz azzal, hogy emellett időd se lenne a drogozásra :D
2011. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele, ne szállj vitába vele.

Őrizd meg a nyugalmadat minden esetben!

Ha pattog az anyukád, öleld át a vállát és mosolyogj rá.

Mondd neki, hogy biztos úgy van anyukám, ha te mondod. És ennyi. Semmi vita, menj a dolgodra.

2011. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egyetemre csak Pestre tudok menni (200 km távolság). Munkát meg nem tudok szerezni. De amint lesz, onnantól még jobban lekoptatom őt.


Az a baj, hogy folyton kötekedik és keresi rá az okot.

2011. febr. 14. 22:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért ezt a pupillás szöveget remélem nem veszi be anyuka. :) A hajad az más, azt meg tudod magyarázni.
2011. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
unokatesómnak és nekem is alapból nagyok a pupilláink,de nem tartanak minket drogosnak,nem adtunk rá okot...
2011. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Költözz el. Pestre, 200 km-re. Keress munkát, neten lebeszéled, szerezz albit, neten ezt is elintézed.

Aztán viszlát, anya!

Nagyfiú vagy, állj a saját lábadra.

2011. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Elfejetettem leírni, hogy a költözés csak nyáron lesz, mert a nővéremékhez fogok költözni. Ott biztos lesz munkám és az ELTE-re is megyek.

Inkább az a kérdés, hogy addig ezt hogyan tudom kibírni, hogy folyton szekál mondvacsinált ürügyekkel?

2011. febr. 14. 22:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy értelmeset nem tudok írni, de az én anyámnak is mániája volt régebben, hogy drogozok, mert tág a pupillám, pedig nem! Tényleg nem:D Csak leírtam, mert nem gondoltam volna, hogy más is képes ez alapján vádolni a gyerekét. Ja meg ha kiborultam, és sírtam vagy kiabáltam, akkor a 'gyakori hangulatváltozásaimat' is a drogozásnak tudta be.


De azóta már jóban vagyunk:) Szóval fel a fejjel!

2011. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy vigyen vérvizsgálatra, ha neked nem hisz.
2011. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Már megvolt a vérvizsgálat csütörtökön.
2011. febr. 14. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!