Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja anyám, hogy...

Miért mondja anyám, hogy szórom a pénzt, ha igazából nem is?

Figyelt kérdés

Egy kisebb városban lakunk, Pestre járok egyetemre (az 100 km innen), albérletben lakom ott, hétvégére hazajövök. Vonattal közlekedek pest és itthon között.

A barátom a mi városunk és Budapest közötti településen lakik. Néha azt csinálom, hogy hazajövök pénteken, és szombaton vagy vasárnap elmegyek a barátomhoz, majd onnan pestre (ekkor busszal)

Anyám múltkor kiakadt, hogy túl sokat utazgatok így, hogy barátomhoz is megyek, szórom a pénzt fölöslegesen.

A vonatjegy itthonról budapestig 840 ft. A buszjegy barátomékig 325, onnan budapestre 560 ft. Szóval keményen 45 forinttal kerül többe így az utazás..

Képtelen felfogni, hogy ez nem pénzszórás.

Meg azzal is jön folyton, hogy hétközben túl sok pénzt költök. Napi ezer forintból ebédezek, kétnaponta veszek másfél liter ásványvizet, és ennyi, ezen kívül csak a vonatjegyemre költök. Meg fél évente elmegyünk moziba.

Egyáltalán nem érzem úgy, hogy sokat költenék, már nem tudok min spórolni, csak ha nem ebédelek. Így se szoktam reggelit meg vacsorát enni...

Mit kezdjek vele? Annyira unom már az állandó vitákat.


2014. dec. 20. 12:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a problémája, hogy pénteken hazamész, de éppen hogy csak "beugrassz" és szombaton vagy vasárnap már mész is a párodhoz.

Ez nekik úgy tűnhet hogy hazaugrassz egy kis pénzutánpótlásért. Valószínűleg valójában ez esik nekik rosszul.

2014. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ez nem minden hétvégén van, és nem ilyenkor ad pénzt, szóval nem csak beugrok :D kb havonta egyszer van ez.
2014. dec. 20. 20:08
 13/15 anonim ***** válasza:

Szóóval hetente 5 ezer forint kajára nem sok, de 1600 forint utazásra az már igen? Pláne, hogy a kitérő nélkül is majdnem ugyanannyi? Én ezt nem értem. Nem lehet, hogy a barátoddal van baja?

Meg kérdezd meg tőle, hogy hétközben mire költesz szerinte olyan sokat, ha az étkezéssel elvileg nincs problémája. Hetente szoktál pénzt kérni, vagy havonta? És pont annyit, amennyi a kaja+vonat, vagy többet? Valami alapja biztos van annak, hogy így gondolja.

2014. dec. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Havonta kapok pénzt, annyit hogy kijöjjön belőle a lakbér, a biztosításom, kaja a hónapra, bérlet, meg a vonatjegyek. Másra már nem is igazán tudok költeni, max mint írtam, kb fél évente egy mozi.
2014. dec. 21. 11:03
 15/15 anonim ***** válasza:

Menj el éjszaka/ hétvégente /szünetekben dolgozni. Jártam főiskolára, kettőre egyszerre, ami azt illeti, és dolgoztam mellette, plusz hazajártam, volt pasim, és barátaim is. Nem mondom, hogy kipihent voltam, de működött.


:) Nem piszkálásból mondom, de komolyan. Nem bántani akarlak, nem is minősíteni, csak segíteni. :) Ha kell Pesten normális "állandóan alkalmi" diákmunka lehetőség szólj, tudok segíteni.

2014. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!