Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják sokan hogy az...

Miért gondolják sokan hogy az apa aki egyik gyerekével nem foglalkozik a másikat nem szereti?

Figyelt kérdés
Van egy munkatarsnonk akinek a férje huszonévesen apa lett egy alkalmi kapcsolatbol. A munkatárs is szült egy gyereket neki őt szereti foglalkozik vele.A másik gyerek után fizet de nem nagyon keresi.Ezért nem értem azt amikor azt általanositjatok hogy aki az egyik gyerekével nem törődik a másikkal sem.
2014. dec. 20. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
"apa lett egy alkalmi kapcsolatbol" Nem, sajnos apa, az nem lett, a leírásod alapján.
2014. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert érző, értelmes ember vállalja a felelősséget a tetteiért. Ha gyereket csinált, mindegy akarta vagy nem, akkor érte. És ez nem merül ki a tartásdíj fizetésében. Aki képes nem szeretni, nem törődni a saját gyerekével, nem alakított ki vele normális kapcsolatot, csak mert nem akarta, arról nehezen hihető, hogy aki vele egy családban é, őt őszintén szereti. Persze, megszokta, hogy családtag, hogy gondoskodni kell róla(mert különben az anyja kitekerné a nyakát) de ha kilépne a kapcsolatból, bármit pont úgy viselkedne azzal a gyerekkel is, mint akit elhagyott, kötelességből fizet csak utána.
2014. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én külső szemlélőként nem így vettem észre. Szereti a feleségét, a gyereket is legalábbis én ezt figyeltem meg.
2014. dec. 20. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Az csak egy dolog te mit látsz. Aki a mi családunkat látta 15 évig, mindenki azt gondolta, tökéletes. A férjem a minta volt az ismerősi körben, aki imádta a feleségét, a gyerekeit. Aztán egyszer csak lelépett, és pont xarik a gyerekeire is.
2014. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felhozott példa egy alkalmi kapcsolatból származó gyereket és egy szerelemgyereket állít szembe egymással. Szerintem a kettő ég és föld, ebben az esetben az is teljesen korrekt lehet, ha a tartásdíjat fizeti (pl. lehet, hogy a biológiai apa nem is akarta volna megtartani a gyereket, de így állapodtak meg, mert az anya meg szerette volna megtartani és egyéb részleteket amúgy sem tudni... - a másik gyerek meg bizonyára tervezett).


Nem a példa alapján: sok szülő különbséget tesz a gyerekei között ilyen-olyan okból. Vagy a szülők szétmennek, a másik szülő ellene fordíthatja a gyereket, vagy megakadályozza a találkozásukat és még számtalan oka lehet. Minden eset egyedi, nem lehet elítélni valakit a részletek ismerete nélkül.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: előítéletesség.

2014. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!