Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud egy szülő (jelen...

Hogy tud egy szülő (jelen esetben nagyszülő is) így viselkedni a gyerekével és az unokájával?

Figyelt kérdés

Anyával elmentem a konyhára, ahonnan a nagyszüleim is hordják ez ebédért. Pont a nagyszüleim autója is ott állt a parkolóban, nagymamám az autóban, nagypapám az ebédet pont akkor hozta ki.


Derült égből villámcsapás szerűen nagypapám összehordott mindennek engem és anyát. Úgy kezdődött, hogy kiszálltam az autóból, megjegyeztem, milyen meleg van. Erre nagyanyám szemét forgatva mondta, hogy ők meg kint voltak a méheknél. Nekem támadott nagypapám, hogy én nem csinálok semmit, nem tanulok, nem dolgozok (augusztusban javítóvizsgám lesz, és igen, tanulok), nem csinálok semmit. Ha náluk vagyok akkor is csak ülök, meg cigizek (kezdjem el lenyírni 43 °C-ban a kertben a füvet, vagy fessem le a kerítést, vagy mi? Olyan nagy rend és tisztaság van ott, hogy az csak még). Meg a fejem is biztos azért fájt, mert megittam 5 l kólát, meg biztos energiaitalt is iszok. És még folytathatnám, sokáig csak mondta, mondta, aztán anyának is nekiállt.


Lekezelően, durván nagyon sok 'mocskot' összehordott ránk, de úgy, hogy nem is tudjuk, mire fel. Ott és úgy rúgott belénk ma, ahol és ahogy csak tudott.


Anya húga tele van pénzzel, tartoznak neki, gondolom most az volt a bajuk, hogy alig van pénzük, nem tudom. Elég gyakran csattan rajtunk az ostor (állítom, azért, mert nem vagyunk annyira tele, mint anya húga). Nem mellesleg anya húgának a gyereke (5 éves) iszonyat csúnyán beszél, köpköd, verekszik is. Nagyszüleimmel is csúnyán beszél, le is köpte őket neme egyszer, anya húga is elég modortalan, mégsem szólnak rájuk egy büdös szót sem... És mi vagyunk a rosszak.


Mennyire normális ez a helyzet? És az, hogy ezek után már nem akarok hozzájuk menni?


20l



2014. júl. 20. 13:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%

Hat ha most javitovizsgara keszulsz, akkor egesz evben lusta voltal tanulni.

A cigizesen meg a doglesen kivul meg is lehetne mozdulni, megkerdezni hogy segithetsz e valamiben.

2014. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%
Semmi javíthatatlant nem tettetek. Ha mégis, csak nem írtad le, akkor is elég kulturálatlan valakit a nyílt utcán, jelenetet rendezve lehordani. Én se mennék egy darabig.
2014. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
42%

Nagyszüleid a méheknél voltak, tehát dolgoztak.

Te viszont egész évben lazsáltál, ha már pótvizsgára kell menni.

20 éves lány vagy. Tudsz egyáltalán főzni??

Ülésen cigizésen kívül értesz máshoz is?

Hogy lehet egy nagyszülő ilyen?

Hogy lehet egy 20 éves unoka ilyen?

2014. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%
Ha kíváncsiak rád, akkor jelentkezzenek, DE csakis normálisan!!! Addig tarts mosolyszünetet velük.
2014. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%
3-mas: Ki nem szarja le? Akkor se ordibáljanak vele a nyílt utcán, meg úgy általában sehol. A kiabálás csak a tehetetlenségről és az IQ hiányról tanúskodik. És nem azt kérte, hogy itt fikázza mindenki.
2014. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
58%
Jó, hogy ennyire tudjátok mit csinált egész évben. Én gimnáziumban minden évben javítóvizsgáztam matekból annak ellenére, hogy heti 3-4 alkalommal jártam különtanárhoz, és otthon is sokat gyakoroltam.
2014. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Jah igen, kimarad, hogy mosok is, takarítok, vasalok itthon, segítek mindenben. Fentebb írtam, hogy iszonyat nagy rend van nagyszüleimnél. Minden élére állítva, egy porszem sincs sehol.


Nem akarok a javítóvizsgáról mondani semmit, de gondolom ti még nem találkoztatok egy g*ci tanárral az éltetekben, aki 'elhagyja' a zsinórban a négyes dolgozataitokat és csak az egyeseket írja be (jobb esetben a ketteseket is). De elérte, amit akar... Két embert meg azért buktatott meg rajtam kívül, meg nem volt szimpatikus neki... Erről ennyit.


Ellenben -mint írtam- anya húga egy modortalan nő, a gyereke káromkodik, verekszik, köpköd, mégsem mondanak rá semmit, semmi rosszat. Ők a jók, a 'követendő példa', a szentek és még sorolhatnám.


Bezzeg olyankor egy rossz szót sem mondtak ránk, amikor nagymamámmal mentünk nekik bevásárolni a METRO-ban, vagy a TESCO-ban... Meg amikor tudtuk őket anyagilag támogatni...


De igen, én vagyok a rossz anyával együtt... Oké...

2014. júl. 20. 13:56
 8/32 anonim ***** válasza:
36%
Ha valoban ilyen lenne a tanar, mar az elso alklaommal jelentetted volna az igazgatonal.
2014. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Igen, szóltam az igazgatónak, aki természetesen a kolléga pártját fogta...
2014. júl. 20. 14:09
 10/32 anonim ***** válasza:
Kérdező: velem is szemét volt az egyik tanár, igaz, nem mert rossz jegyet adni, mert OKTV-ztem, és benne voltam az első háromban, de neki is pártját fogta az igazgató.
2014. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!