Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Számos kérdésből, kommentből...

Számos kérdésből, kommentből megállapítható, hogy sok családban nem nevelik a gyerekeket, hanem uralkodnak felettük. Családnak nevezhető egyáltalán az ilyen együttélés?

Figyelt kérdés

Megtiltom! Mert csak! Amíg az én kenyeremet eszed! Amíg az én házamban laksz!

Sokszor találkozni ezzel felnőtt "gyerekek" esetében is.

Ezek az anyák, apák tényleg szülőnek hiszik magukat?



2014. dec. 23. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Bizony,bizony, én is mindig furcsának találom.A TV.-ben is lehet hallani, ugyanezeket a mondatokat.
2014. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
A nevelés hiánya okozza ezt, mert 3-5-8 évesen nem kapott megfelelő nevelést a gyerek, aminek a következménye serdülőkorban lesz igazán nagy probléma, de ilyenkor már más eszköz nincs a szülők kezében.
2014. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb szülő valóban ilyen. Nekem is mondtak hasonlókat a szüleim, szerintem egyesek akkor teszik, mikor más módon nem tudják fegyelmezni a gyereküket - hozzáteszem az én szüleim nem a legjobb szülők sőt, első gyerekükként nekem szinte semmit nem engedtek meg, egyszer a barátomnál aludtam és elmentek a rendőrségre míg a húgom szabadon dohányozhat akár a házban, cigit vesznek neki, sőt mikor tudták, hogy drogosokkal lóg oda is simán elengedték.

Az unokatesóm szülei azonban ennél sokkal durvábbak, azt is meghatározzák a gyerekeiknek, hogy milyen ruhát hordhatnak, a lányuk 19 éves és egyáltalán nem használhat sminket, körömlakkot, ők mondják meg mit tegyen.

Az ilyen együttélés ellen sajnos nem lehet mit tenni, főleg míg a gyerek kiskorú. Azonban ha felnőtté válik már ő maga eldöntheti, hogy mit szeretne, ha teheti akár el is költözhet. Szerintem a szülők azért ilyenek, mert mint korábban írtam máshogy nem tudják fegyelmezni a gyereket és ezzel próbálnak rá hatni vagy a másik az az, hogy úgy gondolhatják a szülők ők teremtették a gyermeket, így azt tehetnek vele, amit akar, ők dönthetnek helyettük, viszont itt is az állhat a háttérben, hogy másként nem képesek befolyásolni a gyermeket, vagyis a szülők kezdetektől rossz nevelési módszerével van a gond. Szerintem ha kiskorától együttműködnének a gyerekkel akkor nem kellene fenyegetőzni, hanem megbeszélhetnék "barátként" a dolgokat.

2014. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
van amikor szerintem ez elfogadható,pl. kamasz nevelésekor ,amikor ugyanis az észérvek már nem hatnak a gyerekre, sőt semmi(és nem azért mert rossz a szülő és kicsiként nem tudta nevelni, a kamaszok ilyenek és kész).Egészen kis kortól viszont nem hiszem hogy jó ez a nevelési módszer,de még mindig jobb mint a csak pozitív nevelés(amiből a kicsi semmit az égadta világon nem tanul.)Kettő között kell haladni.
2014. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Számomra a hihetetlenség határát súrolja, amikor 28-30 éves anyuka mondjuk egy válás után átmenetileg hazaköltözik a szüleihez és panaszkodik, hogy előírják neki, hogy este meddig maradhat fenn, mit vehet fel. Mert egy elvált asszony ne kellesse magát! Mikor, meddig találkozhat a barátnőivel. De sorolhatnám még. Fiatalabbak esetében nem engedik sehova, nem barátkozhat senkivel. Aztán egyik napról a másikra olyan különösnek találják ezek a szülők a gyerekeiket. Hogyhogy nincsenek kapcsolataik, barátaik, barátnőik! Hogyan, mitől lennének?
2014. dec. 23. 11:47
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Röviden? Nem, az igazi családi együttéléshez ennek semmi köze. Az ilyen emberek csak ösztönösen szaporodnak, mint az állatok, és nem szülők, legalábbis nem a szó nemesebbik értelmében. Persze biztos vannak átmenetek, én ezt most az igazán súlyos esetekre értem, szóval akinek nem inge...
2014. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg azzal van a probléma, hogy a mai 20-on évesek agyilag is,és önellátásuk terén is valahol jóval a béka feneke alatt vannak mint a 20-30-40 évvel idősek voltak anno. Mi legalábbis nem ezeken az agy mosott TV műsorokon szocializálódtunk, tiszteltük és szerettük a szüleinket és eszünkbe sem jutott szóban, írásban pocskondiázni, panaszkodni szüleinkre pedig a mi időnkben is minden bizonnyal elhangzottak ezek a bizonyos szavak!!!!!!

Fel kéne már nőnötök!!!!!

2014. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
7-es örülj a szerencsédnek, hogy neked olyan szüleid voltak, akikre eszedbe sem jutott panaszkodni. Vagy csak nem mertél? Akkor viszont te nőj fel végre!
2014. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

8-as

Talán savanyú a szőlő? Magadra ismertél? :DDDD

2014. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok ismét, teljesen igazad van abban, hogy nem engedik sehova, később pedig azon csodálkoznak, hogy nincsenek barátaik a gyereknek, vagy hogy hazudik a gyerek és a hátuk mögött találkozgat a barátaival.

Tökéletes példa erre ez a kérdező: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Engem a szüleim egyfajta burokban tartottak, nem elég, hogy egy kislétszámú faluba költöztünk mikor általános iskolás voltam, úgy bánt velem az osztálytársaim előtt, mintha csecsemő lették, pl. 3-4. osztályban is még az osztálytársaimat kérte meg , hogy vigyázzanak és figyeljenek rám, mintha ők nem annyi idősek lennének mint én...5.-ben áthívtam két barátomat 2-3-szor, mert csak így engedtek iskolán kívül találkozni velük, anyukám úgy beszélgetett velük, mintha az ő ismerőseik lennének, nem is engedett velük 3-asban lenni, mikor elmentek akkor pedig elkezdte nekem szidni őket.

Később, mikor 17-18 éves voltam felmerült bennük, hogy miért nincsenek barátaim... sajnos a mai napig nincs olyan barátnőm, akivel bármit megbeszélhetnék, mert ezek a kapcsolatok általában általános vagy középiskolában alakulnak ki.

2014. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!