Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Jogosan haragszik...

Mit tegyek? Jogosan haragszik rám? 17/f

Figyelt kérdés
Anya december elején meghalt. Most apánál töltöm a karácsonyt. Ők már 14 éve nincsenek együtt. Egyedül van, és próbál ünnepi hangulatot teremteni, de nem vagyok túl nyitott rá. Szóltam neki, és most haragszik rám. Becsülöm, hogy próbálkozik, de most tényleg ne.
2014. dec. 25. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Beszeld meg vele, hogy szomorú vagy anyud miatt. És nincs kedved semmi ünnepeléshez. ennyi.
2014. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Így van, beszéld meg vele. Attól is függ, milyen a kapcsolatotok.
2014. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

A harag nem jogi kategória. Okkal tud haragudni, de inkább csak rosszul esik neki, hogy nem vagy partner a boldogságba, amit adni akar. Erről nem tehetsz és ha nem veszi észre, bizony félre értheti mitől van.


Ezért érdemes átgondolni, hogy mi lenne, ha megmondanád neki, amit ide leírtál egy kis körítéssel, hogy ne támadásnak vegye.


Üljetek le és bontsatok egy sört / bort és két korty után tálalj kitálalnál, beszélnél vele négy szem közt, talán könnyebben menne mindkettőtöknek a helyzet elfogadása.


"Apám én még nem tudom átérezni most az ünnepet. Nem veled van a bajom. Sőt! látom, hogy igyekszel. Jól is esik egy kicsit, de leginkább becsülöm, amit teszel. Ám még nagyon mélyen bennem él a gyász. Engedd, hogy hagy gyászoljak még egy kicsit."


Szerinted egy ilyen kitálalás tudná tisztázni a helyzetet?

2014. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek, hogy apádban még ennyi együttérzés sincs irántad. Egy vadidegen ember esetében is megérteném, hogy semmi kedve ünnepelni, nemhogy a családtagomnál. Hát, úgy tűnik, nincs minden embernek érzelmi intelligenciája.
2014. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!