Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem enged az anyám...

Miért nem enged az anyám kollégiumba? 14/L (nem, nem lovászfiú :D)

Figyelt kérdés
Akárhányszor csak megemlítem neki, kiabál és veszekszik.Szerinte felesleges pénzkidobás a kolesz, meghogy nembírnám, elzüllenék, utálnám stb ...annyiban igaza van, hogy nem vagyok rászorulva.30 percre van a legközelebbi középiskola, de én nem szeretnék oda menni.Nagyon szimpatikus nekem a kollégiumi élet, szeretem a társaságot, a rendszerességet, imádok új embereket megismerni.Sokat olvastam a témában, ismerem a hátulütőjét is a dolognak, de ha más nem, meg legalább szeretném próbálni, ha nem megy félévkor kilépek.Anya azt mondja nem támogat, felejtsem el, nem engedi.Szerinte én azt gondolom, hogy a kolesz olyan, mint egy tábor, pedig tudom, hogy nem.Miért csinálja ezt? Miért nem hagyja, hogy legalább megpróbálhassam?

2014. dec. 27. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy korainak tartja, hogy elmenj otthonról. Nem szórakozás a kollégium! Fel tudsz időben kelni, hogy ne késs el? Tudsz magadról gondoskodni? Étkezés, mosás, takarítás stb.

Tanulsz-e felszólítás nélkül? Este milyen sokáig maradsz ébren, ha nem küldenek ágyba? Megírod-e magadtól a házi feladatokat? Ezek ugyanis alapvető dolgok. Térj vissza egy kis idő múlva, még őszig sok minden történhet.

2014. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pillanatnyilag az átlagom 4.7 körüli, magamtól tanulok és írok házit elsős korom óta.Önállóan is képes vagyok létezni, sokat vagyok itthon egyedül.A takarítás nem az erősségem, de ott biztosan megtanulnám.Szerintem nem késnék el, hiszen a kollégium lényege, hogy közel van a sulihoz.Ha bejárós lennék, mindenképp korábban kéne kelni.
2014. dec. 27. 19:43
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Mert fiatalnak tart/nincs rá pénz.


Gondolom hetente hazajárnál, nem? Én is így voltam. Nem a szíved akarom fájdítani, de imádtam.


De tényleg "elzüllöttem", ott szoktattuk rá egymást a cigire is. Mindenesetre mindig jó szívvel fogok visszagondolni rá.

2014. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mondanám magunkat szegénynek, volna rávaló, csak anya nem akar támogatni.Se pénzügyileg, sem sehogy... :/ egyébként úgy érzem, hogy jól érezném én is magam, jól jönne, sokat tanulhatnék (nem csak az iskolára gondolok) :)
2014. dec. 27. 19:48
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Lánykoli amúgy? Vagy van fiú része is?
2014. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
19:50-még nem választottam koleszt (már ha fogok...)
2014. dec. 27. 19:58
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Először is találd ki hol és mit szeretnél tanulni, ez a legfontosabb, és ebben támogatnia kell anyádnak is, bárhol is van az iskola. Ha pedig jelentkezel és felvesznek egy messzi suliba akkor úgyis koliba kell hogy menj, mert másképp nem nagyon lehet bejárni. Szóval keresgélj messzi sulikat ha annyira kolis akarsz lenni. Habár én sem ajánlom, az eddigi tapasztalatok alapján. Húgom is olyan mint te de 2 hét után sírva könyörgött hogy haza jöhessen. Egyfolytában cikizték mert undok pitsák közé került, akik lenéznek mindenkit aki nem tökéletes és nem sminkeli agyon magát minden reggel. Ja meg a kaja is vacak volt, kijárni nem igazán lehetett. Egész nap a tanulásról szólt csak ott. Ami nem épp a tinik legkedveltebb szórakozása. :)
2014. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
A hetesnek igaza van. Én lánykoleszban voltam, bizony volt olyan, hogy néhány idiótább p.csa kifogott egy-egy lányt. Nekem szerencsém volt, nagyon jó kis csapatba kerültem, de ez a lehetőség is fennáll.
2014. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ hetes, és a többiek.Tényleg sokat tud segíteni egy-egy ilyen válasz.Egyébként ha jól tudom, rossz társaság esetén kérhető, hogy áthelyezzenek másik szobába...én is tartok a rossz társaságtól, de ha a suli és a kolesz egyben van, akkor a gólyatáborban kiismerni az embereket...
2014. dec. 27. 20:15
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem, ha van 30percre is suli, akkor felesleges direkt messzebbi iskolába menni.

Ha van külön szak ami érdekel, pl biosz-kémia tagozatra akarsz menni, de az csak 100km-re van. Akkor azt válaszd. De ha nincs ilyen elképzelésed, akkor inkább menj a közeli suliba. Ráérsz még egyetem mellett kolisnak lenni, ha az akarsz lenni. Akkor nagyobb buli is.

Anyagilag meg sokba van a koli, kaja, utazási költség, bérlet az új városba.

Végzős vagyok. A négy év alatt a kolis osztálytársaim száma a felére csökkent. Aki teheti inkább bejárós lett, vagy albérletbe ment. Vannak jó kolis pillanatok szerintük, de azt mondták jobb lenne ha itt laknának a közelben, és nem kéne kolisnak lenni.

Ez csak néhány vélemény , ne ez alapján dönts.

Amúgy még egy tippem van, hogy anyukád nem szeeretné, hogy heti 2x lásson csak. jobban örülne ha mindennap haza járnál. fél óra nem sok.

én 50percet utazok a sulimhoz, pedig egy városban vagyunk. és nem is bp.

2014. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!