Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van, hogy lelkiismeret...

Miért van, hogy lelkiismeret fordulást kell okozni, avagy inkább csak jót akarnak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, jelenleg még tanulok egy képzésen, jövőre végzem el. Nem szeretnék továbbtanulni. Most.

A párom határ közelébe él (mondhatni külföldi) és már sokszor beszéltünk róla, hogy egyszer ennek a távkapcsolatnak vége kell hogy legyen, úgy, hogy összeköltözünk. Neki jól fizető munkája van (pénzileg tényleg jó, de másba gondolkozik már), ezért őt oda köti. Voltam náluk nem egyszer, nagyon szeretek ott lenni, anyósék is úgy érzem befogadtak (párom szerint az első vagyok, akiket így szeretnek).

Anya azonban nem pártolta ezt a kapcsolatot, ő szerinte egyetem, továbbtanulás stb. Múltkor egy kép alá párom ismerőse rákérdezett, hogy maradtam-e, mire párom hogy nemsokára. Erre anya toporzékol, hogy ehhez lenne egy-két szava. Nővérem talán megértőbben próbálja nekem elmagyarázni a dolgokat, de ő is "jó szándékot" vezérel. Mindig meghallgattam őket, de már úgy érzem fortyogok belülről. Sosincs késő mindenre, és én pozitívan próbálok mindenhez állni, de amint hazajövök, máris bekebeleznek. Már-már bűntudatot érzek, hogy szeretném kialakítani az életemet.

Szerintetek?



2014. dec. 28. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Semmi másra nem gondolsz, csak a pasira, aki nem adna fel érted semmit sem, de te mindent. Nem vagytok egyenlők ebben a kapcsolatban. Ha odaköltözöl (ráadásul nem hozzá, hanem a szülei nyakára, nincs mit szépíteni), nem tanulsz tovább, csak eltartatod magad másokkal, jövőképed nulla, akkor mit vársz? Hogy azok, akik igazán törődnek és VELED törődnek, ennek örülni fognak? És ha néhány hónap után véget ér a kapcsolatotok, akkor neked milyen terveid vannak? Se lakásod, se végzettséged, se semmid. Nem hiszem, hogy egy felnőtt ember ennyire nem lát előre, csak addig, hogy a pasijával akar lenni. TE nem kialakítod az életed, csak elszúrod.
2014. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 éve, hogy együtt leszünk. Valahol el kell kezdenem. Mint írtam, nem úgy állok hozzá, hogy nem akarok tanulni, mert persze. Ugyanakkor nem élni akarok a nyakukon, mindjárt valaki családba költözik az henyél? Közöltem a párommal én nem ezt akarom, én is elmegyek dolgozni. Ő támogat.
2014. dec. 28. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, alakítsd ki az életed, állj a sarkadra, válj felnőtté. Előbb-utóbb muszáj lesz. A családodat úgy látom leginkább a jó szándék és tapasztalat hajtja, ugyanis te most felteszed a jövőd egy kapcsolatra. A kettőnek együtt kellene működnie, nem pedig egyik a másik helyett.. Tanulni ott is lehet a határ mellett, vagy levelező/távoktatáson - azzal legyél tisztában, ha most nem folytatod, akkor kb. 10%, hogy később diplomát szerezz. Visszarázódni a tanulásba háztartás és munka mellett nem könnyű. Csak azt nem értem, hogy jön ide, hogy hogy érzed magad a párod családjánál? Önálló életeteket a jól kereső pároddal nyilván nem az ő szülei nyakán akarjátok elkezdeni, nem?
2014. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem két ember akkor tud stabilan együtt megállni, ha amúgy külön-külön is életképesek lennének, nem csak úgy, hogy az egyik a másikra támaszkodik. De kinek-mi az igénye. A párod elvárja, hogy add fel az itteni életed, terveid, kapcsolataid, és menj oda,ahol ő van? Ő egész pontosan mit tesz kettőtökért, azon kívül, hogy tárt karokkal várja, hogy mindent átszervezz érte?
2014. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem azért a két fillértért, de nem értem, miért estek neki a kérdezőnek. 19 évesen lassan felnőtt, el akar menn idolgozni és elkezdni a saját életét a párjával. Ebben most mi a probléma? Egyetemre nem csak 20 év alatt lehet ám elmenni, ha úgy érzi, majd tovább akar tanulni, akkor majd elmegy tovább tanulni és kész.

Azon emg miért kell felhábordni, hogy ő költözik a férfihoz és nem fordítva? Nem lesz tök egyedül, ugyúgy ki lehet máshol is egzisztenciát alakítani, nem feltétlen kell ahhoz anyu-apu nyakánban ülni.

2014. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokat beszélgettünk már erről a témáról, és hogy őszinte legyek, nekem az egyetlen ami ideköt az a családom. Semmi más. Szóval magamból kiindulva én készen állnék rá, ezt a helyet itt hagynám. Mint mondtam a párom támogat és igen, támaszkodnom kell az elején, de fenébe is. Valahol mindenki így kezdi. Nem egy élet unt embernek hiszem magam, aki csak henyélni megy oda, hogy lógjon a párja családján. És nem ezt fogom tenni
2014. dec. 28. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!