Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tervezi meg anyám az...

Miért tervezi meg anyám az egész életemet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok,gimnazista. Mindig,amikor családi összejövetelekre,vagy egyszerűen csak vendégségbe vagyunk hivatalosak anyám elújságolja,hogy 25 éves koromra én már biztosan anyuka leszek,megmondja nekem,hogy én majd hogyan is neveljem a gyerekemet,akárhányszor elmondom neki,hogy nekem nem fog egy gyerek kelleni a boldogsághoz(el lehet ítélni,de egyszerűen nem szeretem őket),akkor is mindig belém köt,és azt hiszi neki van igaza. Megszabja nekem,hogy hány évesen veszítsem el a szüzességemet,még azt is feldobta,hogy majd házasság után (nem vagyunk vallásosak),nem enged meg semmit,alig mehetek el valahova,arról hallani sem akar,hogy barátom legyen. Az iskolába nagyon jól tanulok,Budapestre szeretnék menni egyetemre,de persze ezt sem engedi,ha igen nem támogatna anyagilag.Bátyáim is így vannak nevelve,ez őket egyáltalán nem zavarja,sőt kiállnak anyám mellet,de én ezt már nem bírom elviselni. Folyamatosan Rám próbálja erőlteti a véleményét. Mit tegyek? Miért viselkedik ilyen gyerekesen?
2014. dec. 28. 18:33
 1/6 anonim válasza:
90%
Ez azért van, mert a szülők hajlamosak a gyermekeikkel a saját hajdani álmaikat megvalósíttatni. De ezt nem szabad hagyni, ne szóljon bele senki az életedbe, csak ha segíteni akar... Ez a meglátásom
2014. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Mihelyt betöltöd a 18-at húzás otthonról és ha van benned némi tartás nem is nézel vissza max évente egyszer.
2014. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szépen meghallgatod, amit a jövődről mond, és nem ellenkezel (pl. hogy nem kell gyerek), és csinálod, amit tudsz és jónak látsz, kevesebb problémád lesz. Ha nagykorú leszel, azt csinálsz, amit akarsz, akár el is költözhetsz otthonról. De akkor magadnak kell gondoskodnod mindarról, amit most megkapsz. Tanulj továbbra is rendesen, még változhat a helyzeted a gimnáziumi évek alatt is.
2014. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre hagyd rá. Tanulj úgy hogy bejuss államilag támogatott helyre egyetemre és koleszba. Ha nem marad a diákhitel. És persze diákmunka suli mellett. Ha eltartod magad nem szólhat bele semmibe ha már 18 múltál. Nem könnyű de a szabadságnak ára van és később bőven megtérül ha megtanulsz küzdeni a céljaidért.
2014. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint az én anyám. Ő választott középiskolát, aztán egyetemet és még férjet is akart nekem. Előre eldöntötte, hol és hogyan kell élnem. Jól tanultam végig középiskolában, hogy bármelyik egyetemre bejussak. Végig bólogattam, addig legalább békén hagyott. Mikor az egyetemre kellett jelentkezni, már elmúltam 18, így oda mentem, ahova akartam. Persze felvettek, mert jól tanultam. Volt is nagy balhé, amikor bejelentettem. Teljesen elátkozott, hogy ezzel tönkre teszem az életét, mert ő már mindent eltervezett, de nem érdekelt.

Az egyetemen is igyekeztem jól tanulni, kaptam ösztöndíjat, és mellette dolgoztam. Az első évben megismertem egy fiút, aki a férjem lett, és a kisfiam édesapja. Jó messze költöztünk anyámtól, csak ritkán látogatom.

Tudom, min mész át, és sok erőt kívánok neked hozzá. Az én anyám se tudta feldolgozni, hogy nem jött neki úgy az élet, ahogy szerette volna, ezért akartam rám erőltetni az akaratát.

2014. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Befogja látni hogy nem úgy működnek a

dolgok ahogyan azt ő elképzelte..

Nekem is anyám megpróbálta a maga

elképzelése szerint formálni a jövőmet, aztán rájött hogy ezzel csak rontott a helyzetemen..

2014. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!