Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért arra...

Egyes szülők miért arra nevelik a gyereküket, hogy a világ körülötte forog?

Figyelt kérdés

Rokonék gyereke is ilyen, akármit meg tehet, nagyon maximum egy ejnye-bejnyét kap érte, vagy még annyit se. Állandóan azt akarja, hogy vele foglalkozzanak, ha nem ő van a középpontban, már tutul, üvölt, csapkod.

Ha valaki rászól, semmi hatása, mintha meg sem hallaná.

El nem tudom képzelni, mi lesz vele, ha bekerül az iskolába, és szabályok közé lesz szorítva.


Mi értelme van az ilyen "nevelésnek"? Ez nem liberális nevelés, hanem anyuka-apuka nem szól rá, mert "ő még gyerek". Nem gondolnak bele az ilyen szülők, hogy a gyereknek hatalmas lelki törés lesz az iskola, ahol nem ő lesz a középpontban, és majd nem fog tudni beilleszkedni? Vagy a hatalmas és eleresztett egó miatt a társai kiutálják, kiközösítik.


Nektek mi a véleményetek? Miért jó ez a mentalitás, hogy "az én gyerekem a világ közepe" ?


Nektek van ilyesmivel tapasztalatotok? Ha igen, hogy végződött?



2014. dec. 29. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a baj,h a felnőttek között is manapság az jobban tud érvényesülni, akinek nagy a pofája és gátlástalan önimádó:(

Így vannak olyanok, akiknél ez miatt a gyerekben is pozitív dolognak tűnik. Úgy látják,h "milyen talpraesett"

2014. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, én is több ilyet láttam. Konkrétan a volt szomszédom is ilyen volt. A gyerek bármit megtehetett rászólás nélkül.
2014. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szerintem ez nem tudatos nevelés...


Egyszerűen azt akarják, hogy mindene meglegyen. És így ez akaratlanul is kialakul.

2014. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Attól nem lesz meg mindene, hogy azt csinál büntetlenül és következmények nélkül, amit akar.
2014. dec. 29. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudom miért van ez, de nagyon érdekelne a válasz engem is.... Régen nem tapasztaltam ilyet, mostanában én is szinte csak ilyennel találkozom, a "ráhagyós módszerrel" nevelés (azaz a nem nevelés) a divat, a gyerekre csak akkor szólnak rá amikor már nagyon idegesítő és az adott veszélyes dolgot mondjuk már ötszázezredjére teszi meg és akkor se magyarázzák el hoigy miért nem szabad, miért nem kellene csinálni, csak ráordítanak.

Büszkék arra (nevetgélve mesélik), hogy a gyerek első szava az volt, hogy "p", "f".

Mindig az van amit a gyerek akar, kitalál, a gyerek bárkit ugráltathat, körülötte forog a világ, mert ehhez van szoktatva.

2014. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaaaa és természetesen a szomszéd a hibás és ő a rosszindulatú, bunkó, aki ""inkább a saját életével foglalkozna"" a kedves szülők szerint, ha bátorkodik megemlíteni, hogy rendkívül hangosak a gyerekek és nem tud tőlük pihenni, a csillár is mozog nála, ahogy ugrándoznak...

Egyre több ilyet tapasztalok, gyereket leültetik egész napra tv vagy számítógép elé, hogy inkább ne is kelljen vele foglalkozni.

2014. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Voltam kint Angliában pár hónapot és ott abszolút ez a divat. Minden 5.-6. gyerek ilyen. Lehet, hogy onnan jött át ide, de ha érdekel, hogy mi ennek a vége, szerintem ott érdemes keresgélni. Biztos vagyok benne, hogy már 1 generáció "ilyes-fajta" selejt felnőtt ott az utóbbi időben.


Ja egyébként rengeteg buta felnőtt is van, azt hozzáteszem.

2014. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, egy ismerősöm nemrég ment ki Angliába munkát vállalni (gyerekekre vigyázni), pár napig bírta csak, ez a jelenség, hogy minimális kommunikáció sincs a családban, a gyerekekre nem szólnak rá semmiért, nem is nevelik, meg rászólni sem szabad, kütyükkel próbálják őket lekötni...

Természetesen általánosítani sem szabad hogy "nahát ha ő ezt tapasztalta akkor biztosan mindenhol így van ez", de mindenesetre sokat mond.

2014. dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerősünk gyerekével pont ez történt, amit írt a kérdező.

Otthon kb ő volt a kiskirály, anyuka-apuka a lába nyomát is megcsókolta 2-szer. Nem szóltak rá semmiért, mert ő még gyerek, hadd csinálja azt amit akar. (egyébként voltunk náluk, eszeveszett borzalmas gyerekük van, szinte büntetés a közelében tartózkodni, üvölt, hisztizik ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, ami kell neki azt elveszi, ütöget, stb)

Az óvoda még hagyján, csak-csak megvolt. De aztán elérkezett az iskolaidő.

A gyereket a szó szoros értelmében már a 2. héten kiutálták az osztálytársai, kiközösítették, képtelen volt beilleszkedni, szabályok közé volt kényszerítve, és nem vehette el azt, amit akart, órán nem tudott viselkedni, az osztálytársait ütötte, csapkodta, terrorizálta. Az osztályfőnöknő szólt a szülőknek, ők meg nem tudtak mihez kezdeni vele, hiába szóltak már rá vagy szépen, vagy kiabálva, egyik fülén be, a másikon ki. Vitték pszichológustól pszichológusig, de ugye hiába mondott a pszichológus akármit, ha otthon a szülők pont az ellentétét csinálták.

Most a gyerek harmadikos, egy darab barátja nincs az egész osztályban, és még mindig vannak problémák vele. A jegyei is baromi rosszak, nem akar tanulni, mert nincs hozzá kedve, zavarja néha az órát, stb. Én nem tudom elképzelni, hogy mi lesz ebből a gyerekből ha tinédzser lesz. A szülei még mindig alig szólnak rá otthon, inkább nem is foglalkoznak a problémával.


A szülő a saját dolgát nehezíti meg vele, ha így neveli a gyerekét. Először lehet, hogy ez a könnyebb út, de később, amikor már halmozódnak a problémák, a panaszok a gyerek miatt, akkor már tripla annyi időt kéne rászánni, hogy ezt az elba.xott nevelést valamelyest helyrehozzák. Viszont ha a szülő ebben sem partner, akkor nagy eséllyel a gyerek le fog zülleni 15-16 éves korára, pláne ha olyan társaságba keveredik. Ez se a gyereknek, se a szülőnek, se a környezetnek nem jó, sőt.

Nem attól lesz egy gyerek "szabad", hogy hagyják úgy felnőni, mint a gaz a kertben. Aki lusta gyereket nevelni, az ne vállaljon. Az ilyen gyerek lesz az, akinek a közelében büntetés tartózkodni.

2014. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Sajnos az a baj,h a felnőttek között is manapság az jobban tud érvényesülni, akinek nagy a pofája és gátlástalan önimádó:( "


ez tökéletesen igy van!

2014. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!