Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugye tényleg csak kihasználnak...

Ugye tényleg csak kihasználnak, játszadoznak velünk?

Figyelt kérdés

Frissdiplomás fiatal vagyok, régóta költözni készülnénk a családtól, most, mivel a testvéreméknél becsúszott a gyerek, bonyolódott a helyzet. Már korábban is külföldre akartunk menni a párommal, a szüleink akkor is visszatartottak, így megbeszéltük, hogy még 1 évet maradunk, megtakarítunk a fizetésünkből, amennyit lehet és utána megyünk. Nos, 2 hónap után jött a hír a gyerekről...

Így hát elkezdtünk ismét külföldön keresgélni, a párom már talált kint egy állást. Le volt fixálva egy tök jó albérlet is, kicsit drága volt, de tökéletes és talán végre elkezdhettük volna a saját életünket. Csak én ostoba voltam... elkezdtem agyalni, hátha a szakmámban elhelyezkedhetnék, nem kellene külföldön segédmunkákat végeznem, milyen jó lenne egy irodában ülni stb.stb. Na meg hogy a testvéremék úgyis feújítják a testvérem párjának a házát, és úgyis elköltöznek, nem lesz itt semmi gond... A szüleim természetesen még rátettek egy lapáttal, mondogatták, hogy igazam van, maradjunk, a testvéremék úgyis elköltöznek. Ez volt novemberben. Most lassan január lesz, de a ház szétbombázott állapotban áll, a gyerek 3 hónapon belül megszületik és a testvéreméknek nincs pénzük, hitelt állítólag nem kapnak (szerintem inkább csak arra várnak, hogy az én szüleim adjanak nekik, a hitelt is a szüleim házára akarták terhelni).

Én itthonmaradtam, mert anyám az utóbbi hónapokban kétszer is rábeszélt, hogy jó lesz itt nekünk. Mindenáron azt akarták, hogy maradjunk itthon, sosem értettem miért akarják annyira (teljesen be voltak ijedve a költözésünk hírétől). Jó, sokat segítünk nekik a házimunkában, míg a testvéremék kb. semmit, de nem gondoltam, hogy így kijátszanak engem. Felmondtuk a tökéletes albérletet (a szüleim szerint nem bírtuk volna fizetni, olyan drága, és úgyis hazajöttünk volna onnan fél éven belül) és a párom állását is (maradt a régi helyén), én elmentem a szakmámban dolgozni, csak hogy közben rájöttem, hogy ez sem jobb, mint a kulimunkák, csak most fele annyit keresek. Nem tetszik a munkám, ki nem állhatom, megint külföldre mennék. Míg a szüleim azzal hitegettek, hogy jó lesz a szakmámban dolgozni, jobb itthon, mint albérletben, és ne aggódjak, a testvéremék tavasszal elköltöznek (még viccelődött is vele, hogy lehet egyedül maradnak a nagy házban), addig most minden a visszájára sikerült és már bánom, hogy novemberben mindent visszamondtam. Most tél végéig megtudjuk, hajlandóak-e elmenni a testvéremék, de én már sejtem, hogy nem, jó nekik a mama hotel. Anyám most, hogy látja már, hogy nem maradnak egyedül, és még az unokája is mellete maradhat, a testvéremék úgysem készülnek el a házzal, anyám teljesen megváltozott. Hirtelen flegma lett velem, a képembe vágta, hogy jobb lenne, ha én költöznék el, mert akkor elférnének a testvéremék a gyerekkel náluk (eddig érdekes mód azt mondták nekem, hogy a testvéreméket mindenképp menesztik, mert a szüleim dolgoznak és nem bírnák az éjszakai gyereksírást)... Szerintük most mehetnék inkább én... Mikor menni akartam, marasztaltal, mert még azt hitték, a testvéremék mennek el. Jól látom, hogy csak szórakoznak velem, hogy ha a kedvenc gyerekük (mert a testvérem az) maradni akar az unokával, akkor én már nem kellek oda, de ha ők elköltöznek, akkor maradjak ott ingyen cselédnek (ami eddig is voltam)? Tényleg ennyire hülyére vagyok véve mások szerint is?


2014. dec. 30. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Minden rajtatok múlik , nem másokon.
2014. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Költőnő? ***** válasza:
80%

Ha felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Hozz egy döntést és légy vagy ne légy következetes (előbbit javasolnám), de ne hárítsd másra a te döntéseid következményeit.

Ami nekem lejött az az, h próbálkozol ugyan, de nincs meg benned a kőkemény elhatározás. Mert ha az lenne, már kinn lennél az embered mellett, akárki akármit is mond.

Nem baj, ha határozatlan vagy, csak akkor ezért ne más legyen a hibás.

Mkivel csak azt lehet megtenni, amit enged, h megtegyenek vele.

Ne megfelelési kényszer alatt hozz döntéseket, hanem ahogy NEKED jó. Ha kinn, a magatok uraként, akkor nagy levegő és tipli.

De ezt nem lehet ilyen életképtelenül, mert akkor cudar életed lesz kinn is.

2014. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Ne menj külföldre. Nincs benned sem akaraterő, sem elhatározás, se kitartás. Jó lesz neked anyuci mellett. Ő majd megmondja, mit hogyan kell csinálni.
2014. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
18%
te a szüleid házából se fogsz soha elköltözni nem hogy az országból, és ez nem a szüleid hibálya lesz
2014. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
89%

Áruld már el mi az, hogy csak a kiköltözésre van elég pénzetek.

Én kb 100.000 Ft-al vágtam neki (oda repjegy 20.000 Ft + 1 havi társbérlet + némi kajapénz). Igaz, az első fizetésig 2 naponta ettem, de kibírtam.

Csak annyi a lényeg, hogy legyen egy előre aláírt határozattlan idejű munkaszerződés, a többit meg lehet oldani. Hatalmas hülyeség volt a párod részéről visszamondani a munkát, mert iszonyat nehéz külföldön jó munkát találni. Minimum neki ki kellett volna mennie (pár hónapig egymás nélkül lesztek nagy dolog) és te utána mehettél volna amint te is találsz valami normálisat.


De ha így álltok hozzá, soha nem fogtok kimenni. Vagy maradjatok Magyarországon és boldoguljatok ott.


Na de maradni a rosszban és rinyálni az elúszott lehetőségek miatt...na csatlakoztál a nagy magyar átlaghoz. Ilyenektől ver ki a víz...

2014. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!