Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri ez nekem vagy kihasznál...

Megéri ez nekem vagy kihasználnak?

Figyelt kérdés

Unokatesóm idén 6-as és nem megy neki az angol. Mivel nagynéném egyfolytában jajgat, hogy milyen kevés a pénzük (vagy igaz, vagy nem) nem járhat angoltanárhoz unokatesóm, hanem nekem kell(ene) segítenem neki. (Bezzeg a nővére, másik unokatesóm 18 éves, több mint egy éve jár némettanárhoz, német tanfolyamokra, plusz teljesen feleslegesen, de már jogosítványa is van, egy év alatt a semmiből 2-3 száz ezret elköltöttek rá.) Mivel én jó vagyok angolból, tavaly még csak hozták a házi feladatot, hogy csináljam meg, de mostanában már magyarázzak is neki. Megtenném szívesen, ha idefigyelne, de miközben magyarázok neki a haját piszkálja és tekergeti, nem figyel rám. Visszagondolva mindig is így volt, de most erősödött bennem, hogy kihasználnak. Általában pénteken délután jön, én nem tervezek soha semmi programot, pedig lenne mit, de nem. Tegnap is, mint minden pénteken vártam, de nem jött. Ötre jött volna, de mivel még fél hétkor sem volt sehol, felhívtam nagynénémet, hogy jön-e. A válasza az volt, hogy osztálybuli vagy mi van nekik és ott van. Nem akartam hirtelen felindulásból mondai semmit, egy kis bájcsevegés után leraktam telefont. Na de mégis, nem kellene nekem szólni, ha nem jön??? Akkor persze lóf*asz a v*lagamba, ha nem érek rá egyszer kedden, amikor ugye a péntek van megbeszélve. Egyértelmű, hogy kihasználnak, természetesen ingyen pazarlom rájuk minden péntek délutánomat, de semmit nem ért meg unokatesóm, csak megcsinálom a háziját utána nem figyel.

Gondolom már kiderült, hogy nem a kedvenc rokonaim, de mégis hogyan mondhatnám meg nekik kulturáltan, hogy vége, többet nem vállalom a korrepetálást?


2012. szept. 22. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Ez szerintem nem kihasználás. Én még osztálytársamat is korrepetáltam ingyen nemhogy egy rokont. Ebből te is tanulsz nem csak ő. De jövő héten mond meg neki, ha nem jön telefonáljon vagy többet ne jöjjön.
2012. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Pont ezen szavakkal: Vége, nem vállalom, f*szom kivan veletek.

Én legalábbis így tennék :D Ha nem vagy ennyire szuflás, akkor az utolsó mondatrészt hagyd ki :D


Egyébként merre laksz? Szoktál vállalni más angolosokat is?

2012. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, hogy nem vállalod tovább, hisz nincs értelme, ugyanis nem figyel rád.
2012. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia

a helyedben megmondanám hogy unokatesód hozzá állásával ez igy nem fog menni

2012. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 nevem-senki ***** válasza:
90%

Valójában -szetintem- jó dolog, h segíthetsz, de én nem várnám el ingyen a nagynèni helyèben. Nem sokat, de alakalmanként bizony átküldenék a gyerekkel 500 forintot. Ìgy te is motíválva lennél és a gyerek is, hiszen érezné, h nem ingyen koptatod az agysejtjeidet.

Egyébként piszkosul pofàtlan és bunkó dolog, h nem jeleztek neked előre a pénteki nappal kapcsolatban.

Hívd fel őket és közöld velük, h két évfolyamtársad korrepetálását is elvállaltad óránkét 1000 forinttért. Ha úgy gondolják, akkor hajlandó vagy a dràga idődből mèg szorítani nekik egy órácskát 500 ft.-ért. :)

2012. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Segíteni annak kell, aki tényleg rászorul, és értékeli. A te unokatestvéred se nem szorul rá, se nem értékeli. Mérlegeld, hogy neked mekkora áldozat ez az időveszteség amit rááldozol a szabadidődből, és hogy neki ebből mennyi haszna van. Szerintem semmi haszna nincs, csak te hozol áldozatot feleslegesen. Úgyhogy mondd meg neki, hogy sajnálod, de sok tanulni valód van, és nem tudod a továbbiakban korrepetálni. Még mondhatsz valamit, hogy elkezdtél ezt-azt tanulni, új nyelvet, vagy akármit, vagy lett még egy különórád... mint tudom én. De szigorúan azt kell hangsúlyozni, hogy nincs rá időd és pont. Nem kell mondani, hogy eleged van, meg hogy nem figyel rád, meg hogy inkább a haverjaiddal mennél el.. nem. csak hogy más tanulnivalód van. Ebbe nem lehet belekötni.


Ha valaki alkalmanként kér segítséget, az rendben van, de hogy rádtelepedjenek, az már nincs rendben.

2012. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én továbbra is korrepetálnám, de nem akkor amikor ők mondják, hanem megbeszélnénk mindig előre, hogy a következő héten nekem melyik nap jó, és alkalmazkodjon ő hozzám, elvégre én segítek neki, nem fordítva.


Ez a normális hozzáállás, segítesz, hiszen idősebb vagy, éretteb, de te szabsz feltételeket, nem ő. Ennyire egyszerű. Ha nem ér rá az adott napon, akkor nem ér rá, akkor majd a rákövetkező héten kétszer annyi anyagot vesztek át.

2012. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na mondjuk rokontól pénzt kérni kedves nem tudom hanyadik válaszoló, oltári zsidó dolog, már bocsi..
2012. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyenesen közöld, hogy ahhoz, hogy valaki angolul megtanuljon, ahhoz időt és energiát kell rá szánni. Ha te megteszed azt, hogy az idődet vele töltöd, akkor annyit legyen szíves megtenni a kedves rokon, hogy 1. amikor vele foglalkozol, akkor odafigyel 2. pontosan érkezik, ha nem tud jönni, időben lemondja.

És még egy ilyen eset, akkor befejezted.

A háziját meg ne csináld meg, mert attól ő nem fog megtanulni angolul. Üljön szépen ő rajta, te maximum segítesz.


Nem kell bunkónak lenni, de legyél határozott. Hívd fel a nagynénédet és kérdezd meg, hogy szerinte a csemetéje hogy tudna megtanulni angolul, ha nem is figyel és te írod a leckéjét. Állj a sarkadra, mert tényleg kihasználnak.

2012. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem pofátlanság rokonoktól pénzt kérni.

Ezen az elven családi vállalkozásban dolgozni elég nehéz lenne.


Nekem is megjelenne minden soha nem látott rokonom, ha mindig mindent ingyen vállalnék.

Esetleg olcsóbban, mint máshol, de a munkának ára van,még a legszorosabb kötelékek esetében is.

2012. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!