Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék az alkoholista...

Mit tehetnék az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, az alkoholista apámmal élek akinek anyukám halála óta (1 éve) csak az alkohol a mindene (előtte sem vetette meg, de most már csak erről szól minden napja), minden létező forintot alkoholra költ és soha nem elég neki, már teljesen leépült, a házat is eladná,hogy elihassa az árát.

Én jövőre valószínűleg elköltözök innét, így egyedül fog maradni, és nem tervezem hogy visszajövök hozzá, de szerintem vagy kap egy infarktust, vagy öngyilkos lesz (kérdés hogy mikor) mert teljesen egyedül marad majd, és tudja hogy egy szar ember,hogy a családját is tönkretette, és ezek most is bántják,depressziós is, de nem tartja magát alkoholistának, tehát nem gondolja,hogy bármit is változtatnia kéne, egyszerűen úgy gondolja,hogy vele elbánt a sors, és ezért lesz hajlamos öngyilkosságot elkövetni ha egyedül marad.


2014. dec. 5. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem érzi, hogy gond van akkor semmit.
2014. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alkoholiste, te is irtad. Te nem tudsz neki segiteni, mert minden segitseg csak tamadas lesz a szamara. Ha o nem akar megvaltozni akkor nem is fog soha.

Ne emeszd magad miatta, nem a te hibad. Torodj bele. Ha azon agyalsz mindig, hogy mit tehetnel akkor csak jobban tonkreteszi a te eletedet is.

2014. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyik legkeményebb dolog az életben, elfogadni a szeretteink rossz döntését. Nem tehetsz ez ügyben semmit, mert ő döntött. Fogadd hát el és lépj tovább. Még ha így is teszel, az nem fogja automatikusan azt jelenteni, hogy kevésbé szereted, vagy akár ő téged, mert ez csupán a tiszteletről, elfogadásról szól.
2014. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szinte ugyanez az en sztorim is..:(

a hazunkat el is itta..ha nem is igy szo szerint,de miatta vesztettuk el (hitel volt rajta,es munka helyett pialt,en meg kozepsulis voltam)

megprobaltam mindent..nagynenem segitett sokat.elvittuk pszichiaterhez,beraktuk elvonora...de minden csoda csak 3 napig tartott.

otthagytam ot..mert mar az en idegeim is kezdtek tonkremenni ebben...

jol teszed,ha elmesz.csak magadra gondolj,mert o is csak magara..

2014. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!