Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim azt akarják hogy át...

A szüleim azt akarják hogy át menjek velük a szomszédhoz, de én nem akarok menni. Mit tudnák csinálni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Most volt születésnapja a szomszédban valakinek, de én nem akarok átmsnni, mert a szomszéd fia mutogatná a több százezres karácsonyra kapott ajándékát, és valószínüleg leszarozza az enyémet, ésmehez nincs kedvem :(
2014. dec. 26. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthetően írtam, azt szarozná le amit én kaptam, mert csak egy.olcsó telefont kaptam, ő meg egy felsőkategóriásat, okosórával, meg még ki tudja mit...
2014. dec. 26. 11:43
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Ne vidd át a telefont, hanem hazudd helyette azt, hogy a legújabb Iphone-t kaptad!
2014. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
mondd azt neki hogy téged ez abszolút nem érdekel...!!! és nem a pénz a lényeg...
2014. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Telefon okos órával!,:-)))) Mi meg a toronyóra vagyunk lánccal!!! KAMU!!!
2014. dec. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudja hogy mit kaptam, mert karácsony előtt meg kaptam már a telefont, mert tönkre ment az előző. És elvileg haverok vagyunk már régóta, de mostanában nem nagyon tünik úgy. Már korábban is volt ilyen, hogy telefont kaptam karácsonyra, ő is kapott egy sokkal jobb telefont, meg mellé egy smart tv-t, és akkor is leszarozta az enyémet. Meg a netünket meg a gépemet is leszarozta pár éve, mert az nem olyan jó mint az övé, meg kb mindig ezt csinálja mindennel...
2014. dec. 26. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Semmit. Ok a szuleid, szotfogadsz.

Amugy megmondhatod a szomszed fianak, hogy azzal legyen majd nagyra, amit sajat erobol ert el.

2014. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Mond neki hogy lehet neked menő telefonod van, de nekem meg barátaim és szerető családom, akik nem pénzel akarják kompenzálni hogy amúgy nem foglalkoznak velem.
2014. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Mondd meg a szüleidnek, hogy nem mész át, mert leszarozza az ajándékaidat, ha normálisak, akkor ők sem mennek át. Én biztosan nem barátkoznék olyan emberrel, aki lenéz engem és nagyzási mániája van.
2014. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
Igy 10 evesen (szellemi szintetek ezt mutatja) azt csinalod, amit apu-anyu mond. Nem kotelezo neked a 'haveroddal' szoba allni, odamesz, illedelmesen mosolyogsz, lesz*rod milyen ajandekokkal kerkedik a szomszed 10 eves, aztan hazamentek, elfelejted, ennyi.
2014. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele ilyen egyszerű. Nekem is volt ilyen haverom aki mindig a jobbat kapta mint én, és hasonlóan állt ő is a dolgaimhoz, én egy idő után semmibe vettem őt, és így jó pár év után 22 évesek vagyunk mindketten, ő régen mindenből a legjobbat kapta, csúcskategóriás gép, xbox 360 majdnem a legújabb LCD TV akkoriban még a LED meg a Smart TV-k még sehol sem voltak, az érintőképernyős telefonok is csak pár év után kezdtek bejönni. De egy időre megszakadt a kapcsolat majd most fél éve újra összejárunk, barátkozunk, a szülei hatalmas anyagi csődbe kerültek, apja elvesztette állását, és azóta vállalkozó lett de így is nehezen élnek meg. A haverom is dolgozik de a pénze nagy része elmegy hogy a családjának a tartozását törleszteni tudják hogy ne bukják el a hatalmas családi házukat amibe 6 an laknak! Hiába a nagyszülők ők is gázban vannak, pedig egy házban élnek két külön lakrészük van, és a haverom örül annak hogy a maradék pénzéből be tud magának vásárolni mivel ő kollégiumban él az egyeteme miatt és mellette dolgozik. Rengeteg mindenétől megszabadult mert kénytelen volt, márkás ruhái már alig vannak neki, okos telefonból is csak egy középkategóriás van neki, és mivel tönkre tette a laptopját amit 3 éve kapott azt sem tudta pótolni és helyette egy használtat tudott csak venni 30 ezer forintért hogy a szükséges programjai elinduljanak rajta ami a tanulásához kell. Ő régen mindenből a legjobbat kapta, most meg az ellenkezője lett. Én meg már főállásban dolgozom egy cégnél vagyok anyagmozgató és sofőr, nagyon sokat dolgozom még hétvégén is behívnak dolgozni időnként, és én magamnak teremtem meg azt amire szükségem van. Okos telefonokból nekem nem kell a csúcskategória, beérem középkategóriással is mert nincsenek nagy igényeim, számítógépem is olyan hogy amire kell nekem arra jó, meg néhány régebbi játék elketyeg rajta amik legalább hosszú távra lekötnek. Autóm is egy 20 éves járgány de remekül megy, haverom 18. születésnapjára millió feletti járgányt kapott amit fél év után totálkárosra tört, én meg tavaly vettem saját pénzemből a használt 20 éves autómat amit magam hoztam rendbe, azt is jobbára maszekpénzből teremtettem meg, és még a szüleimnél élek de így tudok spórolni ami mellett még arra is spórolok a barátnőmmel a házamra amit a nagyszüleimtől örököltem meg. Mivel tesóimnak van saját otthonuk, nekik meg a nagyszüleim háza nem kellett, apám meg azt akarta hogy akkor legyen az enyém így arra is ráfér egy felújítás amire spórolunk ezerrel a barátnőmmel.


És a haverom elismerte hogy én többre vittem mert nem jó cuccokkal dobtak meg a szüleim, hanem azzal hogy megtanították nekem hogyan bánjak a pénzzel és azt is hogy nem a legdrágább a legjobb. És ezt én is tapasztaltam már, hogy egyszer egy nagyon drága cipőt vettem magamnak és ugyanúgy szétment mint az olcsó pár ezer forintos kínai cipőm.

2014. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!