Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti visszaadnatok minden...

Ti visszaadnatok minden vagyonotomat a szuloknek amit toluk kaptatok, mert valojaban semmibe vesznek es erzelmileg mar tonkretettek?

Figyelt kérdés
32 eves vagyok, ket kisgyerekkel, sima kozalkalmazotti alassal. Szuleim jomoduak, egesz eletemben sok penzt adtak, de semmi se volt jo amit csinaltam, mindenbe beleszoltak, eroszakosak,lelkileg sokszor lealaztak, foleg ha ellenkeztem, mondtak h : mnelkulunk egy nagy nulla vagy, belolunk elsz te mocsok stb.. Persze elfogadtam a penzt vagy kajakat, ha voltak, de ezert cserebe azt hiszik barmit megtehetnek. Sojszor provaltam veluk megszakitani a kapcsolatot, mindig visszakonyorogtek maguk, de most meg az unoka miatt se megy ez, aki elott a szuloi tekintelyem rendre alaassak. Azon gondolkodom, ezentul havi egyszer ferjem felugyeleteben talalkozhatnak az unokakkal ga feljonnek videkrol, de nem nalunk, visszaadom a ket lakast amit kaptam toluk (egyik ugyis videken van, amit en nem tudok intezni, nem bejelentett alberlo van benne),egy par hektar erdot, meg 5 millio ftot. Igy leszek nullan anyagilag, es csak a fizetesem marad, plusz az alberlet. Bar meg igy is sok oenzt nem tudok visszaadni, de nullarol kezdhetnek, nevet valtoztatnek es ujraepitenem onmagam. Szerintetek velevagjak? Ugy erzem erzelmileg ez nekem jot tenne. Apam mar 65 eves, volt strokja, ugyhogy szerintem 6-7 even belul elmegy, de lehet ha ezt megcsinalom vele felakadztja magat. Erzelmi csapdahelyzet. Tonkretesznek idegileg, onkepileg, pszichologushoz jarok es gyogyszert szedek, de nem segit. Amit beengedem oket az eletembe, visszahuznak a mocsarba...
2015. jan. 6. 09:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Plusz az alverletet ugy ertettem hogy ferjem neven nincs lakas, de anyosom tulajdonaban levo panelba elunk kulon toluk, de ezt meg fizetjuk felet a tesojanak, mintha albiban elnenk
2015. jan. 6. 09:11
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem adnák nekik vissza semmit, és azonnal megszakítanák velük minden kapcsolatot. Az unokát láthatják, de engem hagyjanak békén.
2015. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
adnék és megszakítanék
2015. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"elfogadtam a penzt vagy kajakat, ha voltak, de ezert cserebe azt hiszik barmit megtehetnek.2


Tisztázd velük, mi az, ami ajándék, és mi az, amit valamiért cserébe adnak!

Ez őket is elgondolkodtatja.

És Te is tudsz mérlegelni, hogy megéri-e Neked "az üzlet".

Egyesével minden tételt beszéljetek át, melyik az ajándék, melyik nem, és mit kérnek cserébe!

2015. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne adj vissza semmit, bármilyenek is, hidd el, azt azért szeretetből adták. Másrészt magaddal is kiszúrnál. Ezután viszont igyekezz semmit sem elfogadni tőlük, de ne haraggal, mert az benned is csak rossz érzéseket szül. tarts velük egy felszínes, de kedves, akár szeretetteljes kapcsolatot. ha ők erre képtelenek az az ő hibájuk, ne téged emésszen a lelkiismeret furdalás miután már nem lesznek. Állj a saját lábadra,ne mutasd előttük a gyengeségeidet, és hogy rájuk szorulsz. Ettől jó esetben vissza is vesznek.
2015. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha már ennyi bántást kaptál tőlük, legalább azokat a javakat tartsd meg amit kaptál, az ő szegénységük ez, hogy csak pénzt tudtak adni a gyereküknek...
2015. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezeket a gyerekednek kell visszaadnod.

De legyél náluk okosabb: kicsit kevesebb pénzt és jóval több szeretetet, odafigyelést adj.

2015. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyen dolgokat nem érdemes forró fejjel, érzelmi viharokkal terhelten elintézni. Talán Te vagy kissé érzékenyebb az átlagnál. Ők meg (főleg apád, ahogy olvasom) erőszakosan indulatosak (Te mintha hisztérikusan indulatos lennél). Apád kitörései lehet, hogy részbe a magas vérnyomása számlájára írható. Elsősorban ne magadra gondolj most már, hanem a gyerekekre. Találkoztam már ilyen esettel, amikor egyértelmű volt, hogy az utált anyós pénze mellett egészen máshogy alakult volna egy özvegy és leánya élete, de hát ők is érzelmi alapon döntöttek nem érzelmi ügyben, csakhát időnként az emberek összekeverik az észindokokat az érzelmekkel és többnyire az érzelmek kerülnek ki győztesen, amit aztán hiába bánnak.
2015. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a szuülőket sem ártana meghallgatni! Annyi mindent kaptál, és most úgy csinálsz, mint az óvodások. Tisztázd a szülőkkel a helyzetet, és tégy legjobb belátásod szerint, de a két gyerekeddel ne szúrjál ki úgy, hogy most nulláról kellene kezdeni. Sok sikert, és toleranciát.
2015. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
A sztoridnak se füle, se farka. Jól vagy?
2015. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!