Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy "elengedjenek"? 21/L

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és egy másik városban élek, kb 100 km-re a szüleimtől, de elvárják, hogy minden hétvégén hazajárjak ami nekem iszonyatos nagy kínzás. Nem csak azért, mert otthon nem túl barátságos a légkör, hanem mert a 2 óra buszút nagyon megvisel, nagyon durva fejfájásom lesz tőle. Amikor meg otthon vagyok vallatás indul, hogy felvettem-e a vizsgáimat, ha valamit nem, akkor miért nem, bent voltam-e órán, bizonyítsam be, hogy ott voltam...stb és ez megőrjít... Ezekért otthon nem tudok megnyugodni, állandóan stresszelek, és szorongok. Úgy érzem ezt a dolgot én már nem bírom és előbb-utóbb ebbe bele fogok őrülni. Arra gondoltam, hogy elköltözöm végleg és új életet kezdek, a saját lábamra állok. Munkalehetőség van, anyagilag is támogathatnám magam. Hogy adjam ezt elő a szüleimnek? Eléggé szigorúak velem..
2015. jan. 6. 11:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt vagy! Állj a sarkadra. Ne kérj engedélyt semmire. Neked arra már nincs szükséged. Ha kell keményen építsd le a szüleidet. Csak bátran, határozottan!
2015. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Úgy, hogy megcsinálod, és csak utána szólsz nekik, hogy ezt meg ezt csináltad, ide költöztél, itt dolgozol stb. Ha szeretnek, akkor max. egy ideig puffogni fognak, de aztán felfogják és elfogadják, hogy felnőtt ember a gyerekük és tud önállóan élni.
2015. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
Nehogy otthagyd az egyetemet ezért. Pont azt akarják, hogy sínen legyen az életed. Lehet most jól hangzik, hogy eltartod magad stbstb., de 10 év múlva te is megbánnád. Ebben a korban van itt az ideje a tanulásnak. Esetleg ülj le velük megbeszélni, hogy ne gyerekként tekintsenek rád.
2015. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az egyetemet nem hagynám abba, mellette tudnám végezni ezt a munkát. Szeretnék tőlük független életet élni. Másnál ez hogy működik?
2015. jan. 6. 11:43
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát van, akinél simábban, de te nem tehetsz mást. Egyébként ha nem mész haza hétvégére, akkor sincs semmi. Max. írsz egy smst, hogy nem tudsz hazamenni, dolgod van. Csak nem fognak hazavontatni ökrökkel?
2015. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedélyt kérj tőlük, hanem csak lépd meg, és közöld velük. Ha engedélyt kérsz tőlük úgy is azt fogják mondani, hogy szó se lehet róla, vagy mit képzelsz magadról meg menni fognak a veszekedések stb.
2015. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Diákmunkából vagy egyetem mellett végzett részmunkaidős munkából nem fogod tudni teljes körűen ellátni magad, tehát úgyis a szüleidtől fogsz függni. Azt kellene megbeszélned velük, hogy kicsit felnőttként kezeljenek, ne faggatás legyen minden, amit beszélgetés keretein belül mondanál el. Cselkedetekkel kellene megmutatnod, hogy komoly emberként gondolkozol, nem tizenévesként(pl. elintézed a saját, esetleg család ügyeit, főzöl magadra, nem otthonról viszel kaját minden hétre). Velem akkor kezdtek felnőttként bánni, mikor látták, hogy vannak céljaim, és nem a mindennapi hedonista életet élem.
2015. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
És mi van ha egyik hétvégén ott maradsz? Ugyan próbáld már ki! Bocs, itt nyugodtabban tudok tanulni. Ennyi.
2015. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ja, ez mukodhet: fontosabb vizsga/zeha/akarmi lesz jovo heten, es muszaj maradnom tanulni (tobboras ut oda vissza idoveszteseg, fejfajas stb).


A leepites iszonyu nehez, idoigenyes, es ideiglenes... Hosszu tavon ezt a problemat csak a termeszet oldja meg :(

2015. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell őket döbbentened, hogy felnőtt lettél. Beszélj velük.

Ezen mindenki átesik. Van akiknek nehezebben esik le a tantusz :)


21/F

2015. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!