Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy elengedjenek egy ottalvós bulra?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és lesz a barátnőmnek a szülinapja,ahová minden barátját meghívja,elég sokan lennénk,és ott aludna mindenki. Anyuék nem akarnak elengedni..mármint a szülinapra igen de ott aludni nem. De nem csak ide,hanem a legjobb barátnőmhöz se..és nem értem. Magyarázatot nem adnak és kész. Én gondolom hogy azért nem mert azt gondolnák hogy nem otthon vagyunk hanem buliba..persze fordult már meg a fejembe,de most szó se lenne ilyenről. Mindenki mehet és én nem..pedig télleg a barátaimról van szó.

Mit tegyek vagy mondjak hogy elengejenek? ..amikor elengedtek akkor is azt ugy hogy veszekedtem velük egész nap és a végén bevágtam az ajtót hogy holnap jövök..de én nem akarok ilyen hisztit. Mért nem tudnak normálisan elengedni?


2014. febr. 11. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Miért nem tudod elfogadni a döntésüket? Ha csak egy kicsit úgy jársz mint én, 18 éves korodig nem is álmodsz ilyenről ;) Nekem sem engedték meg ezeket, semmi hátrányom nem származott belőle, nem voltam kevesebb ember mint a többiek.. Ahhoz meg csak gratulálni tudok, hogy bevágod az ajtót, hogy holnap jössz... Ebből látszik mennyire gyerek vagy még.
2014. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Azok után hogy már vágtad rájuk az ajtót mit vársz? Örülj hogy a szülinapra elengednek.
2014. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem maradok ki semmiből...de azért nem esik jól hogy mindenki jól szórakozik és én nem lehetek ott. Utánna mindenki arról beszél és én rosszul érzem magam.

Ők is,ti is voltatok gyerekek,nem kell mindent olyan szigoru szemmel nézni. Mindent megteszek azért hogy a barátnőim boldogok legyenek hogy velük vagyok és én is.

2014. febr. 11. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Kár volt kiírnod a kérdést, mindjárt kapsz itt hideget-meleget...
2014. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs olyan hogy tökéletes gyereknevelés,meg hogy ilyen-olyan szabályok. Az nem vezet semmire..ha valamit megtiltanak akkor azt annál inkább akarjuk,mert nem szabad.

A másik meg hogy azt a hobbit amit szeretünk..ha ''rosszak'' voltunk eltiltanak is egy butaság,az életünket veszik el,durván kifejezve. Azért irtam a rosszat zárójelbe mert nincs olyan hogy rossz gyermek vagy rossz ember,csak rossz gondolat esetleg. De senki sem rossz,csak az élet rendje szerint cseledik. Mindenki volt hasonló szituációkba gyermekként. Lehet ha már felnőtt fejjel visszagondolva megköszönjük a szüleinknek amiket nem engedtek meg,meg a jót nézzük a dolgokban de gondoljunk bele hogy emiatt mennyit rágodunk,sírunk,hiszitünk,veszkedünk,mind a családban,ami semmi jóra nem vezet. Talán később igen,de a jelenünk szörnyű. Most általánosan mondom. Akt eltiltanak egy bizonyos korig,az majd pl 18 évesen minden hülyeséget egyszerre csinál meg,mert az a gondolat van hogy végre szabad. És akárhogyis..de ez van a fejbe.

Persze az sem jó ha minden meg van engedve a gyereknek de mégis ha nincsenek szabájok akkor talán követünk el hibákat. Az is lehet hogy 15 évesen elmennék egy ilyen pizsiparty helyett bulizni,amit persze litélnek sokan,meg ha felnőtt fejjel nézem akkor énis,de tanulok a hibáimból. DE ha a szülő tilt el mert halott rosszat vagy esetleg ő járta meg akkor abból én nem tanulok..csak haragszom rájuk,amig persze be nem nő a fejem lágya hogy jót akarnak. De itt még mindig nem tapasztaltam semmit,maximum megtanultam már szóról-szóra azokat a történeteket amelyek az ők igazuk pártján vannak,hogy jobb ha nem megyek.

De nem m1 hogy 15 vagy 18? Mért számitt a kor? Semmiért..a kor nem mond semmit. Az emberek különbözők..talán egy 15 éves jobban látja a világot és többet tapasztalt mint egy felnőtt. Persze tudom hogy ez is relatív dolog,nem a kommentelőkről beszélek hanem általánosan. :)

2014. febr. 11. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Kiskorúként a szüleid döntése, hogyan nevelnek téged, és mit engednek meg. Most ezt nem engedték meg, el kell fogadnod.

Tudod, idővel mindig többet engednek a szülők, de neked is bizonyítanod kell, hogy okosodsz és lassan eléred a felnőttséget.

Azzal, hogy veszekedsz velük és rájuk csapod az ajtót, azt bizonyítod, hogy csak egy dacos kiskamasz vagy.

Kérj tőlük bocsánatot, és a megadott időpontban tessék otthon lenni.

2014. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igazából nem véleményekre vagyok kíváncsi,hanem segitségre az én szemszögemből:)
2014. febr. 11. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

"De nem m1 hogy 15 vagy 18? Mért számitt a kor? Semmiért..a kor nem mond semmit. Az emberek különbözők..talán egy 15 éves jobban látja a világot és többet tapasztalt mint egy felnőtt."


Kislány, mégis hogy gondoltad, hogy 15 évesként tapasztaltabb lehetsz, mint egy felnőtt? :) Már csak az eltelt napok száma sem ad annyi lehetőséget a tapasztalatra (kivéve NAGYON speciális eseteket)...

Nagyon gyerek vagy még.

2014. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehetőség lehet több,ez embertől függő :) de én nem fogok itt vitába szállni,különböző vélemény miatt. Ez az oldal nem a kioktatásra való:) ha valaki tud értelmes választ irni a kérdésemre azt nagyon köszönöm.
2014. febr. 11. 21:03
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Kaptál értelmes választ, de értem, hogy nem örültél neki. De akkor segítek még egyszer.


"Hogy vegyem rá a szüleimet hogy elengedjenek egy ottalvós bulra?"

Sehogy nem tudod rávenni őket. Érdemeld ki a viselkedéseddel, hozzáállásoddal.


"Mit tegyek vagy mondjak hogy elengejenek?" A buliba elengedtek, csak az ottalvást nem engedik. Miután rájuk vágtad az ajtót, és veszekedtél velük, szerintem most semmit sem tudsz mondani, hogy visszahúzd a helyzeted pozitívba, miután jól átmentél mínuszba.



"Mért nem tudnak normálisan elengedni?" Elengedtek a buliba, nem? Csak azt szeretnék, hogy ne aludj ott. Az ő értékrendjük szerint ez a normális. Hogy te mást gondolsz, az lehetséges, de ők nevelnek és eltartanak téged, nem fordítva.

2014. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!