Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista vagyok, programtervező informatikus szakon.

Van egy ösztöndíj, amit meg szeretnék pályázni. Februártól júliusig Kínában lenne lehetőségem tanulni. Az átlagom miatt megkapnám az ösztöndíjat, meg kevesen is jelentkeznek. A szállást, biztosítást, étkeztetést fizetik, plusz a tandíjat, efellett még költőpénzt és repjegytámogatást is kapunk. Valószínűleg még ingyen nyelvi kurzusra is lehet jelentkezni, megtanulnék középfokon kínaiul. Sajnos mire hazajövök lezárul itthon a vizsgaidőszak, így nem tudnék levizsgázni, csúsznék egy évet.


Apám azért nem enged el:

- mert szennyezett a levegő

- kommunizmus van

- csúsznék egy félévet (holott a passzív félév semmilyen pénzügyi kötelezettséggel nem jár itthon)

- nem számítanák be a tárgyakat, amit tanulok - mert itthon már teljesítettem őket.

- Ő nem fog ezért elengedni, hogy körbeutazzam kínát, mert semmi haszonnal nem járna nekem.


Szerintetek is igaz?

(Am. anyagilag simán kifizetnénk a repülőt).


Az én érveim: megtanulnék kínaiul, gyakorolnám az angolt, utaznék. meg mikor utazza az ember 200e-ből körbe kínát?


Szerintetek kinek van igaza? Hogy győzzem meg, hogy engedjen el?


2014. nov. 9. 19:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg mikor utazzak, ha nem most egyetemistaként. Ez egy vissza nem térő alkalom.
2014. nov. 9. 19:05
 2/15 anonim ***** válasza:
Értem a szülőket, hogy féltenek, de Téged is értelek, soha vissza nem térő alkalom. Próbáld szép szóval meggyőzni őket!
2014. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Itt teljesen más áll a háttérben! Apukád félt téged, ezért talál ki egy csomó hülyeséget, amiket felsoroltál. Mondd meg, hogy 21 éves vagy, felnőtt ember, menni akarsz, mert... és felsorolod az érveket.
2014. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak sajnos tényleg van beleszólásuk, mert 200ezret ki kell pengetni a repülőjegyre - és nekem nincs annyi megtakarításom :/
2014. nov. 9. 19:53
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Semmi ösztöndíj, semmi?

Semmi mellékállás?


Ebben az esetben viszont elég egyértelmű hogy itthon maradsz. Tessék önállósodni, különben mindig az lesz amit apád mond.

2014. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves második, nem vagyok szerencsétlen. Csak anyagilag függök tőlük, így bármilyen hülye indokkal elvágják a kijutásomat.
2014. nov. 9. 19:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Én mennék. Ha máshogy nem, hát diákhitellel. Ki ne hagyd!!!!!!!!!
2014. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Két szakot csinálok egyszerre, ami nagyon nehéz, főleg az infó, vegyészmérnöki együtt. 15000 Ft ösztöndíjam van. A szüleim, habár megtehetik, azt mondták, hogy nem fizetnek utánam, úgyhogy a diákhitelből gazdálkodom. Szóval erre már azt se tudnám felvenni.
2014. nov. 9. 20:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem értem. Csak a repülőjegyet kéne kifizetniük. Még mindig az a véleményem, h apukád félt téged. Ez egy hatalmas lehetőség lenne, de elveszi tőled. Próbáld neki ezt is elmagyarázni!
2014. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el a privát üzit amit írtál.


És igenis a pénz a gond. Ha lenne pénzed meg se kéne kérdezned apádat, de te inkább beállítod a kérdést úgy mintha apád véleményén állna vagy bukna minden. Pedig ha pénzed lenne, nem is kéne ezzel bajlódni. De ugye apádnál van a pénz és amíg nem bólint addig nincs repjegy.


Az a nagy büdös helyzet hogy amíg nem változik valami (az anyagi helyzeted pl) addig ez így is fog maradni. A most péntekig leadandó Bursa Hungarica ösztöndíjra pl pályáztál? Kellett volna.

2014. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!