Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnál édesanyádra, ha 25...

Haragudnál édesanyádra, ha 25 évig nem mondja el, ki az apád?

Figyelt kérdés

Te meg eddig kitartottál a nevelőapád mellett, pedig meg sem érdemli az az ember (sosem foglalkozott velem gyermekkoromban, de így visszagondolva már értem, miért nem tartott fontosnak. Igazából sosem volt apám).

Jogom lett volna tudni az igazat?

Anyám csak önzőségből nem mondta el, mert félt, hogy mit mondanak róla. A gyermek érzései nyilván nem számítanak.



2015. jan. 6. 11:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
felnevelt...feltehetően akivel félre ment tudott arról, hogy terhes lett...még sem tett semmit, hogy az életed része legyen...az hogy a szülők mit tesznek egymással, nem a gyerek dolga...
2015. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
De a saját származása igen... az az ő dolga... a kérdés nem az, hogy haragudjon-e az anyjára azért, mert félrelépett 26 évvel ezelőtt (az tényleg nem a kérdező dolga) hanem az, hogy haragudjon-e azért mert neki nem mondott igazat a saját származásáról... és az bizony az ő dolga, és azért teljes joggal megvetheti az anyját...
2015. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

köszönöm előző válaszoló. Jól írod.

Az a problémám, hogy anyám kussban végigasszisztálta, hogy én ragaszkodok egy olyan emberhez, akihez semmi közöm, és látta, hogy fontos nekem, mégsem szólt. Az meg egy másik kérdés témája, hogy nevelőapám hogy bánt velem. Anyám simán ült mint sz.r a fűben. Anya az ilyen, aki csak a saját boldogulásával törődik?

2015. jan. 6. 12:51
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

de miért csak a sajátjával? a férfi sem tudta, hogy nem vagy az övé?

valamikor el kellett volna mondania ez igaz...nagyobb korodban...

2015. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%
Talán egy kicsit haragudnék, de nem "megvetném" meg kezdenék el gyűlölködni. Miért érdekeljen egy olyan ember, akit én sose érdekeltem? Az anya meg biztos nem jókedvéből döntött így... Anyád szeretett téged annyira, hogy nem vetetett el, hanem megtartott és fölnevelt. Tényleg maga lehet a gonosz...
2015. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%

"Az anya meg biztos nem jókedvéből döntött így..." - hogyne, nyilván rákényszerítették az anyát, hogy 25 évig hazugságban tartsa a saját gyerekét... aha...

(a valóság ennek a fordítottja szokott lenni, az anya találja ki és ragaszkodik a gyereknek való hazudozáshoz)

2015. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Most írjam le, hogy egész életemben vert idegből és lelkileg is megalázott? Mert nem sokat tett értem azon kívül, hogy fedélt és ételt adott. Dehát ugye mint tudjuk, manapság ez is valami. Soha, semmiben nem voltam jó (kitűnő tanulóként). Ezek után csoda, ha elfordulok tőle?

Igenis megvetem, ez volt az utolsó csepp a pohárban. Ez már több mint megalázó rám nézve.

2015. jan. 6. 15:38
 18/20 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező (#17) szerintem tökéletesen igazad van, és megértem, ha így gondolod.
2015. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Timeatimea123 válasza:
És esetleg, baba belegondoltâl, hogy Pont hogy családba?evelni, de nem kellett sem Ő sem te az igazi apádnak.Jobb lett volna ha zabigyereknek csúfolnak?Akinek egy k..va az anyja. Lehet ezt szóltâk volna az emberek, és akkor igen rosszul esett volna neked is.Azt hogy a nevelőapád vert, valóban nem kellett volna hagynia.
2015. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Sokan tudják róla, hogy viselkedett (folyamatosan félrement). Igen, valóban nem akart engem a vér szerinti apám, de a kérdés nem is arról szól, h mit tegyek vagy felvegyem-e vele a kapcsolatot.

Igen, tény, hogy zabigyerek vagyok, :D sajnos a tényeken nem változtat.

Egyik sem új info.

2015. jan. 10. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!