Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik a jobb? Bevallani most...

Melyik a jobb? Bevallani most hogy terhes vagyok, vagy gyorsan elköltözni itthonról, és csak utánna jelenteni be?

Figyelt kérdés
Én valahogy úgy érzem hogy először a költözés, aztán a bejelentés. Annyira visszataszító érzés lenne az, hogy várandósan a gyerekszobámban éljek a szüleimmel, akik tudnak is erről, valahogy nem tartom ezt természetesnek. Nyilván ők is máshogy viszonyulnának a dologhoz, ha pár hónap múlva mondanám el amikor már külön élek. Akkor látnák hogy komolyan gondolom a dolgokat, nem tőlük várok anyagi segítséget stb. Másrészt a 12 hét előtt amúgysem célszerű elmondani. Ti mit gondoltok?
2015. jan. 11. 15:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

Olyan visszataszító várandósan a gyerekszobámban-szerintem ez tök hülyeség, akkor már megcsinálni nem volt visszataszító ott a gyereket :D

És ha elköltözöl és egy hónap múlva közlöd, hogy 3 hónapos terhes vagy, akkor is tudni fogják, hogy már költözéskor terhes voltál.

2015. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Csak attól lesz az egész visszataszító, hogy tudnak róla a szüleid?
2015. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
Várnék, költöznék, bejelentenék. Az első riadalom után a szüleid biztos támogatóan mellétek állnak. Legalább is ez a normális és gyakori tapasztalat. Ha nem, akkor meg nem érdemlik meg, hogy unokázzanak.:D
2015. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

Még mindig nem írtad meg hány éves is vagy, milyen régóta vagytok együtt a sráccal. Ezek a legfontosabb kérdések. Mert összességében a szüleidre fogsz tudni mindig is támaszkodni. Akár anyagilag, akár erkölcsileg.


A leírtakból én úgy gondolom, hogy friss kapcsolatban vagy és 20 alatti az életkorod. Mert komolyan érett nőként gondolkodó ember ilyen hülyeséget, amit leírtál kérdésnek nem tesz fel.

2015. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%
Költözz, az a legjobb. Te leírtad amit szerettél volna. Olyanra, aki csak betegesen vájkálni akar az életedben, ne hallgass.
2015. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%
Hány éves? Nagyon nem mindegy a korod, de ha 18 éven túl vagy, akkor előbb költözz és utána mond el. Ha nem múltál el, akkor előbb mond el.
2015. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
26%

Az a 12 hét a tágabb rokonságra, barátokra vonatkozik, nem pedig anyukádra. Én természetesen elmondanám, amint megtudom, mert jó a viszonyunk.

Bár nem estem teherbe úgy, hogy még otthon laktam a szüleimmel.

Másrészt valószínűleg ők is tudnak számolni, az a 9 hónap, az mindig annyi, ha csak akkor közlöd, amikor elköltöztél, akkor is tudni fogják, hogy mikor estél teherbe.

2015. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Engem nem az zavar, hogy tudni fogják mikor estem teherbe. Egyszerűen ismerem a mentalitásukat, kétségbe esnének ha otthon lakva mondanám el, azt hinnék a nyakukra akarok szülni, hiába bizonygatnám hogy de 1 hónap és költözök, nem hinnék el. Nem akarok vitát ebből. Azt szeretném ha őket is örömmel érintené a dolog, nem egy problémaként fognák fel. Én 23 éves vagyok, párom 36. 1,5 éve dolgozom, tehát nem zavarna be már a tanulásba sem a baba.
2015. jan. 11. 17:10
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor már eldöntötted. Szólj róla, akkor amikor átköltöztél. Szerintem mindegy lenne, de te ismered a szüleidet.
2015. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18: Kérdező akkor persze, hogy tegyél úgy, ahogy írtad.
2015. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!