Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni a legjobb barátommal vásárolni, de nem tudom hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek. Eléggé feltenek, de elég ciki lenne visszautasítani mert már egy csomószor hívott, de Sosem mentem. Egyébként 8 éve osztálytársak vagyunk (1 éve nagyon jó barátok). Kérlek segítsegetek!! 14/L
2015. jan. 11. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De mitől féltenek? Hova akartok menni vásárolni, mennyire van az a hely tőletek messze, mikor akartok menni?
2015. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megtámadnak/kifosztanak...ilyenektől félnek. Szombat délelőtt mennénk a WestEndbe (busszal). Nincs messze, Óbudán lakunk (kb. 30 perc)
2015. jan. 11. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de nagyon beteges szüleid vannak. Otthon nem kell az asztal alatt ülnöd, nehogy egy tégla a fejedre essen? Ész hová méssz!
2015. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha kérhetném ne bántsátok a szüleimet. Anyukámat megerőszakolták 15 évesen..
2015. jan. 11. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Megmondom őszintèn engem így sehogy sem tudnàl ràvenni. Nyilvàn fèlt ès okkal.

Nekem is 14 èves a lànyom de biztos hogy Pesten nem engednèm sehova egyedül.

Mi kisvàrosban lakunk, itt okè bàrhova elmehet a baràtnőkkel: pizza,mozi,sütni,turmix stb.

Itt nincs veszèly( legalàbbis akkora ès annyi mint Pesten tuti nincs). Kb. mindenki ismer mindenkit szindróma van.

2015. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: ne riogasd már szegény gyereket... Ha nem is itt élsz, mégis milyen alapon mondod, hogy veszély van?

12 éves koromtól kezdve egyedül jártam középiskolába a belvárosba, délutánonként pedig simán kiültünk egy-egy parkba, beültünk egy plázába, stb. Érdekesmód a mai napig nem esett semmi bajom, pedig napi szinten mozgok a városban.


Napközben egy 14 éves lányt a buszon és a westendben nem fog senki bántani, sem kirabolni - ha normálisan viselkedik és vigyáz az értékeire.

2015. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
10 évesen már egyedül jártam akárhova :) Vegyenek neked egy gázsprayt :D
2015. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pest azért nem egy Detroit xD kb 8 éves koromtól mindennap bicajozhattam a barátaimmal (nem volt megadva határ, de mindig a telepen maradtunk) és kb 12-től már a barátnőmmel jártunk moziba. Képzeljétek el, 3 különböző közlekedési eszközzel kellett eljutnunk a Lurdy-házhoz.

Nehogymár egy 14 éves gyerek netudna elmenni a westendig meg vissza könyörgöm...

Kislány, ha nem mennek bele anyudék, kérd meg őket, hogy akkor vigyenek el titeket, aztán menjenek értetek. (Pár alkalom után már egyedül is el fognak engedni mert megunják, hogy furikázni kell)

2015. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös, a kisvárosokban és falukban arányában sokkal nagyobb a bűnözés. Pest azért nem a pokol maga. :D

Kérdező, a szüleid nem kicsit túlaggódják, akármiért is, de 14 éves vagy, örökké ülj otthon? Majd 30 évesen se mehetsz sehova, mert bármi történhet? Ez azért elég hülye hozzáállás, csak életképtelen és parás leszel tőle te is.

Odaállsz eléjük és megmondod, hogy szeretnél elmenni a barátnőddel vásárolni. Ide és ide, ekkor jössz, haza x-időre, telefon lesz nálad, ha bármi van eléritek egymást és mondjuk óránként bejelentkezel.

De ha ennyire túlaggódják, akkor vigyenek el kocsival vagy kísérjenek el. A plázában meg nem gyakran rabolnak el errefelé kislányokat.

2015. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kisebb városban lakom, de 12 éves korom óta Budapestre járok suliba. Szerintem ahol én lakom az sokkal veszélyesebb, Budapesten mindig van élet, éjszaka is. A Westend meg pláne nem a világ vége.
2015. jan. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!