Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénzt kap az...

Mennyi zsebpénzt kap az otthonlakó egyetemista (nem dolgozó) gyereketek?

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt adtok neki havonta? Esetleg a kolit ti fizetitek?

Mit fizettek még neki?


2015. jan. 15. 18:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Én nem kaptam zsebpénzt, de mivel otthon laktam, természetesen a kaja meg a szállás ingyen volt. A szórakozásra meg egyebekre a saját pénzemet (ösztöndíj) költöttem.
2015. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Én nem kaptam zsebpénzt sem egyetemistaként, sem soha. A szüleim nem tudtak anyagilag támogatni, az otthonlakásom és ennivaló viszont biztosítva volt. Diákmunkából szedtem össze a pénzt bérletre, tankönyvekre, ruhákra, szórakozásra. Persze nem orvosi volt, hanem gazdasági szak. Nem hiszem, hogy én voltam egyedül ilyen helyzetben, és nem is látok benne semmi rosszat. Nem évtizedekkel ezelőtti sztori, még mindig egyetemista vagyok, csak már a párommal élek.
2015. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Szafica ***** válasza:
88%
Én semennyit sem kapok,viszont itthon lakom még, így ők fizetnek mindent.
2015. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
40et kaptam a kolival és a bérletekkel együtt 1 hónapra..(és koliban laktam)
2015. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

4. vagyok.. jah ebben a kajám mindenem bennevolt..

ruhát ajándékba ünnepekre kaptam

2015. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Albérletemet fizettél, és a bérleteimet (haza+pesten). Kaját rendszeresen kaptam, vagy amikor hazamentem, vagy kajautalványt. Ezen felül semmit. Tisztálkodószereimet, ruháimat, sminkjeimet, parfümjeimet, szórakozásomat magamnak kerestem meg, és nagyon hálás voltam a támogatásukért. Ha otthon laktam volna se engedem, hogy zsebpénzt adjanak, mert az önérzetem nem engedte volna (Pedig államilag támogatott szakra jártam, nem kerültem százezrekbe a családnak), de így is sokat tettek értem. Amit megkerestem diákmunkával, abból finanszíroztam a magam dolgait.
2015. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Alberletben lakom 25 ezer forint mindennel egyutt es heti 4-5 ezer forintot kapok.
2015. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem kapok zsebpénzt. Otthon lakok, kaját, utazást, ruházkodást, szórakozást, egyszóval mindent fizetnek. Ezen felül 5-10 ezer forint van általában nálam, ha valamire szükségem van, akkor legyen. A nagyobb dolgokat (pl. legutóbb egy szemüveg) külön megbeszéljük.
2015. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
A szüleim elváltak, mivel még tanulok így jár apámtól kb 100 ezer forint gyerektartás. Kb. 70-et kapok havonta, ebből finanszírozok mindent, anyukámtól pluszba sose kérek pénzt.
2015. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8%
Már egy csomó ilyen kérdés van, minek még kiírni? Körül kell nézni a válaszok közt. Semmi rendkívüli nincs abban, ha egy felnőtt gyereket nem tudnak tovább 100%-ban eltartani a szülei, vagy csak az anyja amíg nem végez az egyetemen. A legtöbb suli mellett lehet dolgozni, magát eltartani, és minden segítségért hálásnak lenni. Azt meg tudomásul kell venni, hogy ami mellett nem, és a család nem bítja anyagilag, oda nem tud menni a csemete. Ennyi.
2015. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!