Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénzt kap az...

Mennyi zsebpénzt kap az otthonlakó egyetemista (nem dolgozó) gyereketek?

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt adtok neki havonta? Esetleg a kolit ti fizetitek?

Mit fizettek még neki?


2015. jan. 15. 18:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
Én nem járok egyetemre, de a húgom igen, neki ez a második éve az egyetemen, ő jogi karra jár, elég sokat tanul. Zsebpénzt már nem kap, szüleink mondták neki hogy már elmúlt 18 éves és mivel itthonról jár be így egyedül a bérletét meg azt a kevés díjat ami a felszerelésre kell azt fizetik neki és ennyi. A húgom nem nagyon jár el bulizni, időnként persze megy de nem jellemző rá. Kap ösztöndíjat annak egy részét mindig félreteszi a későbbiekre, itthon mindene biztosítva van, ha plusz pénz kell neki akkor dolgozzon meg érte, mert 20 évesen már illendő az embernek dolgoznia a szüleim szerint. A cég ahol dolgozok ott intéztem neki ilyen kisebb munkát délutánonként kell 3 órát bemennie takarítani, meg egyéb kisegítői munkát végez havi 30 ezret kap érte ami nagyon jó de sokat is dolgozik érte persze, oda nem kell beutaznia mert itt van a hely gyalog 15 percre meg ha arra van dolgom beviszem őt kocsival vagy kölcsön adom neki ha nagyon rossz idő van. Ő ebből a plusz pénzből tud gazdálkodni a maga ki9s igényeire amire szüksége van pluszba, főleg hogy még élvezi is.
2015. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
"Gyerekként" válaszolok. 20 éves vagyok, itthon lakok, mert a főiskola 5 percre van autóval a házunktól, ezért kár lenne koliba vagy albérletbe költözni. Fizetik a tandíjam, természetesen a kajám, és az itthoni dolgokat, pl. tisztálkodószereket. Néha kapok ruhát, de ez ritka, ezt magamnak szoktam venni inkább. A zsebpénzem havi 30 ezer, ezt szoktam ruhára, sminkre meg ilyesmikre költeni. Illetve nálam van a szüleim egyik bankkártyája, és egy SZÉP kártya. Ha olyan helyen eszek, ahol a SZÉP kártya használható, akkor azzal fizetek, és ha beszaladok a boltba valami kajáért, vagy ha tankolok az autóba, akkor az ő kártyájukat használom. Szoktam kapni néha szolibérletet, de magamnak is szoktam venni, illetve fodrászhoz együtt szoktunk menni anyummal, ilyenkor ő fizet. Ha programot csinálok magamnak (pl. mozi, strand, színház), akkor van, hogy adnak rá pénzt mielőtt indulnék, de egyébként sose kérek, ezeket általában magamnak finanszírozom. Egyébként májusban végzek, akkor fogok felköltözni a fővárosba. Már keressük az albérletet a szüleimmel, az elején be fognak segíteni anyagilag (pl. kaucióval, 1-2 bútorral), de természetesen ha dolgozni kezdek onnantól én fogom magam eltartani.
2015. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Otthon lakónak kolit???

Kérdezni is tudni kell...

2015. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Koleszos voltam, azt fizették (11 ezer Ft), miután összeköltöztem a párommal albérletbe, akkor is odaadták a koli díjat. Ezenkívül havi 10 ezer Ft-ot kaptam, az első félévben többet, mert akkor még nem kaptam ösztöndíjat.Ez a 10 ezer Ft nem lett volna elég a hazajárásra, ételre, de az ösztöndíjam több mint 100 ezer Ft volt, így abból meg a szakmai gyakorlatos munkáért kapott fizetésből bőven meg tudtam élni.
2015. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

80 ezret kapok

ebből fizetem a telszámlát, kaját, ruhákat, bérletet stb. kb 30-at teszek félre havonta

20/F

2015. jan. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

én otthon lakhattam, kaptam enni, de ezen kívül semmit, bár talán a diákbérletet megkaptam, asszem

akkoriban kevés volt a diákmunka, nehéz volt találni, így én felvettem a diákhitelt a valahányadik évtől (valahogy akörül indult a diákhitel egyáltalán), és úgy tudtam végre venni magamnak néha ruhát, ilyesmiket.

azért valami zsebpénz jól jött volna, mert nem tudtam dolgozni az órarendem miatt sem rendesen, az ösztöndíj akkoriban nagyon kevés volt, és hát tényleg ruhám/cipőm se volt rendesen, nem szórakozásra kellett volna a pénz.

még olyan is volt, hogy volt valami egymás megajándékozása, és arra is alig tudtam valamit venni, mert annyira nem volt pénzem. gáz volt.

emlékszem, jöttek a krisnások, hogy adjak nekik pénzt, és az összes vagyonom 100 forint volt.

ennyi volt az összes pénzem.

ez még a diákhitel előtt volt.

2015. jan. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem otthon lakom, de egyetemista vagyok és nem dolgozom. 50 ezer ftot kapok otthonról, mindennel együtt. Ezt magamra költöm, de a lakásért nem kell fizetnem. Elmegy bérletre, telefonszámlára, kajára (nem minden kaját én veszek, sőt), tankönyvre, most karácsonyi ajándékokra, stb.
2015. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg itthon laktam nem kaptam zsebpénzt. Az ösztöndíjam volt a zsebpénzem, viszont az alap ellátásomról gondoskodtak. Az alapképzést így végeztem el.

Most mesterképzésen kollégista lettem. Havi 50 ezer forintot kapok. Ez kollégium, tömegközlekedés, kaja, minden egyben. Megvagyok belőle simán.

2015. jan. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

Én elkezdtem x helyen az egyetemet, 160 km-re otthonról. Akkor kolis voltam, nem kaptam otthonról kb. semmi pénzt, talán kéthavonta a vonatjegyem árát, ami 2500 Ft volt, oda-vissza. A többi a szoctámomból ment.

Fél év után, mivel egészen jó lett az ösztöndíjam, kimentem albérletbe párommal. Akkor sem kaptam otthonról pénzt. Májusban anyum talált külföldön munkát, így onnantól havi 40-t kaptam, ami egy fél év alatt 65-re emelkedett, mert anya tudott támogatni.

Sajnos úgy alakult, hogy harmadévesen, januárban, tehát a második félévre sulit váltottam, hosszú sztori, hogy miért.

Akkor is x helyen laktam, párommal albérletben, még most is így van, de most annyival többet kapok otthonról, hogy a vonatbérletet, bkk bérletet, plusz minden nap meleg ebédet tudok ott enni, így kapok most havi 90-t, de ebben mindennek benne kell lennie. Lakbér, rezsi (kettő együtt 33 körül van), bérletek (17.000/hó), egyetemi jegyzetek, eszközök (kettő együtt 10 körül van havonta), kaja, telefonszámla, szórakozás, hazautazás, stb.

A szakom sajnos olyan, hogy dolgozni nem tudok mellette, mert aludni sincs időm az egyetemi elfoglaltságok miatt. Ezt úgy kell érteni, hogy szorgalmi időszakban hétfőtől vasárnapig átlagosan éjfélkor-egykor fekszem, reggel hatkor kelek.

A vizsgaidőszakra és nyárra nem egyszer, nem egy helyen kerestem munkát, adtam be önéletrajzot, de mindenhonnan ugyanazt kaptam: Téli vizsgaidőszakban másfél hónapra nem vesznek fel sehova, nyáron pedig vannak olyanok, akik már május elejétől tudnak menni, így én, aki június közepén szabadulok fel, ne is keressek kb. melót, mert úgysem fogok találni, és nem is kaptam.

Az ösztöndíjam pedig elenyésző, mert ha egy tárgyat bukok, nagy eséllyel már nincs ösztöndíjam, annak ellenére, hogy ami megvan, mindig 4-es, 5-ös.


Hozzáteszem, utálom, hogy rákényszerülök a segítségre, de nem tudok sajnos mit tenni, amíg nem végzek. Dolgoznék, ha lenne rá időm, amit ugye napi 6 órából, főleg, hogy pihenni is tudjak, esélytelen megoldani.

2015. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%
nekem a lakbér 65000+ rezsi volt, ezen kívül hetente 50.000ft-ot kaptam minden egyébre, ruhák, kaja, buli.
2015. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!