Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal apák, ti hogy éltétek...

Fiatal apák, ti hogy éltétek meg gyermeketek születését? Vártátok, vagy inkább idegen volt a helyzet és nem tudtatok vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés
Mennyire változott meg az életetek? Mármint korábban pl. elmentél haverokkal sörözni, motorozni, focizni stb. Ez megmaradta gyerkőc születése után is? Nem vesztettétek el a függetlenségeteket? Mármint gondolom elköteleztétek magatok egy nő és családalapítás mellett, de azért jó néha a férfias társaság, nem?

2015. jan. 18. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mi számít neked fiatalnak?


Mondjuk mindegy is, mert nem a gyerek változtatta meg az életemet ilyen értelemben, hanem már a párkapcsolat is. Amióta együtt vagyunk már rögtön háttérbe szorultak a "pasis" programok. Onnantól a párommal töltöttem a több időt, nem a haverokkal.

2015. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
A férjem korábban sem járt el sörözni, motorozni és focizni sem. Nem volt ilyen típus. Voltak/vannak barátai, de inkább csak eszegetnek, beszélgetnek. Valamennyi megmaradt belőle, de nem sok. Nem azért, mert nem mehet, hanem azért, mert nem akar menni. Rohan haza játszani a gyerekkel, együtt hármasban kirándulunk, felfedezünk. Annyira boldog, mint még soha életében. Azt mondta, amikor 1 éves lett a kisfiunk, hogy ha tudta volna, hogy ennyire fantasztikus dolog apának lenni, már sokkal korábban belevágott volna,és hogy egyetlen félelme sem volt reális. 30 évesen lett apa. Ő az, aki a legjobban akarja a következőket, már 3-4 gyerekről beszél :) Ő az apaságban nem elfáradt, hanem kiteljesedett. Isteni látni, ahogy visítva játszanak, ahogy felszabadult, élvezi az életet a fiával. Soha nem láttam ilyen boldognak. Még anyósom is azt mondta, hogy elképesztő a változás :) Szokott találkozni a barátaival is, sőt, jönnek hozzánk és főzök valami jót, aztán játsszunk, beszélgetünk, néha el is megyünk, de valahogy nem akar kifejezetten pasis programokra járni, azt mondja, nem hiányzik neki.
2015. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem mikor született a lányom, én fürdettem, tettem tisztába, amíg a feleségem bele nem jött annyira, hogy legalább besegítsen. Mondhatnám jegyzetfüzettel állt mögöttem. De szívesen csináltam. Nem éreztem, hogy áldozatot hoztam.
2015. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó nektek, hogy ilyen pozitívan éltétek meg. Nekem azért vannak félelmeim, de még szerencsére nem aktuális a dolog, de érdekel a véleményetek. Egyébként fiatal alatt azt értem, hogy nem 50 évesen lett apa hanem 25-35 között.
2015. jan. 18. 12:36
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerű: ha megtalálod az igazit, akkor vele szeretnél inkább lenni, nem pedig a haverokkal sörözni, motorozni, focizni. Persze ilyesfajta kikapcsolódás is kell, de ha a pároddal boldog vagy, átértékelődik a szerepe, kevésbé igényled.


Gyereket pedig csak olyannal vállalj, akivel nem érzed úgy, hogy fel kell adni az életedet.

Addig pedig védekezz!

2015. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A párom 32, most került szóba a gyerek. Egészséges félelmei vannak a dologgal kapcsolatban, leginkább az foglalkoztatja, hogy jó apa legyen- és innen tudom, hogy az lesz. Megbeszéltük, mi hogy szeretnénk (az élet meg majd hagyja, vagy sem), de arra jutottunk, hogy mind a kettőnknek szüksége van olyan egyedül töltött időre, amikor a hobbinknak hódolhatunk. Én nyugalomban olvasni, írni szeretek, ő pedig edzeni jár le hetente 1-2 alkalommal. Ezen felüli programok mindig alkalmiak, és a legtöbbre tudjuk majd vinni a picit is, ha kell, vagy rábízzuk a másikra, de azt a heti 1-2 szabad délutánt/estét nagyon szeretnénk a másiknak biztosítani majd.

Nyilván szervezni kell, a spontaneitás nagy része oda, de így is meg lehet oldani. Nem hiszem, hogy a megfelelő párkapcsolatban olyan hatalmas lemondással jár a dolog, főleg ha az anyagiak is jók, és apukának nem kell 16 órát dolgoznia egy nap, anyuka meg nem 3 gyerekkel van otthon úgy, hogy fodrászhoz se jut el.

Az a titok, hogy a megfelelő emberrel kell gyereket vállalni (ezt persze utólag tudod meg, hogy valóban megfelelő volt-e, de vannak jelek a párkapcsolat során azért.)

2015. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút idegen volt a helyzet, minden felfordult körülöttem, és hasfájós baba volt a fiam, szóval sokat ringattam a vállamon. A haverok megértették, hogy drasztikusan csökkent a társaságba járásom. Úgy két hónapos kora körül a fiúk is eljöttek megnézni, hogy milyen gyereket "csináltam". De nyilván nem viccből házasodtam össze a lánnyal, akibe fülig szerelmes voltam. És gyereket is megfontoltan vállaltunk. Mindenki támogatott, és nem akart senki a család, a gyerek rovására plussz időt magának a baráti körből.
2015. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!