Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd nagyon rossz lenni a...

Kezd nagyon rossz lenni a helyzet. Nem tudom kire számítsak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok, és kezd rosszabbodni anyukámmal a kapcsolatom. Hozzáteszem jó tanuló vagyok , nem mondanám hogy kitűnő de azért van eszem , bár most 9.-ben kicsit rontottam mert nyelvi előkészítős vagyok és nagyon nehéz belerázódni. Anya ezért mindig megszól és nagyon csúnyán beszél velem.Kisebb koromban megkaptam az első fekete pontomat és megpofozott többször is.Aztán megkaptam az első rossz jegyemet ami nem egyes volt hanem hármas. Nem mertem haza menni annyira féltem, és persze ,hogy bántott. Elevenebb gyerek vagyok , nagyon sokat röhögök, beszélek, de amint mondtam ez nem hat ki a jegyeimre. Mostanában ahogy kezdek felnőni , nekem akar jönni, ordibál minden második nap, és megszól, szó szerint. Történt egyszer olyan, hogy olyanokat mondott rám, mint például: "r#hadék,hogy nézel ki, kövér vagy, fogyjál le, taknyos sz#házi" és még sorolhatnám. Sajnos apukám ezeket nem nagyon tudja csak néhány esetet, mivel apa külföldön dolgozik. Kis koromban többször is megpofozott, rám vert fakanállal egyszer, vagy teljes erőből ütött ( nyomok nem voltak rajtam). Mikor rossz jegyeket kaptam szinte alig mertem haza menni, annyira féltem. Most pedig inkább csak ordibál velem mindenért , neki soha sem jó amit csinálok, néha próbálom visszatartani a könnyeimet előtte , de soha sem sikerül, és akkor mindig azt mondja, hogy mit bőgsz csúnya szavakkal társítva . Kezd elegem lenni miatta már sokszor kárt tettem magamban, tudom,hogy nem megoldás, de hiába próbálok vele beszélni, nem hajlandó. Nagyon rosszul esik, de ő nem érzi ezt. Szeretném ha normális kapcsolatom lenne anyával, mivel így már alig mondok el neki bármit is.

2015. jan. 1. 13:18
 1/6 Clay Morrow ***** válasza:
63%
Velem is volt ilyen időszak, csak èdesapámmal. Minden apró dologèrt beszólt ès lehordott, jegyek, házimunka mindenèrt. Èdesanyám segìtett, de ő se segìtett sokat. Majd idővel jobb lett. Viszont most is sok mindenèr beszól, de megszoktam már. Ha megpróbálsz egy picit visszaharcolni mi lenne?? Vagy hagyd mondja el ès felejtsd el.
2015. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
91%
Szerintem mindenképpen beszélj apukáddal, vagy valakivel akiben megbízol. Ha valakit vernek, annak súlyos következményei lehetnek. Semmiképpen ne próbáld meg egyedül megoldani. És ügyelj arra, hogy akik segíteni akarnak, azokat ne küld el. Nem ismertek, de a barátnőmnek is gondjai vannak a családjában, és ő mindenkit eltaszít. Ne tegyél kárt magadban, mert akkor csak még nagyobb lesz a baj. Persze tudom, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy, de muszály kibírni. Mintha kigyulladna egy ház, és te még öntenéd rá a benzint. Akkor még több tűzoltót kéne hívni, akiknek még nehezebb lesz a feladatuk. Ha nincs kihez fordulnod, keress fel szakembert, pl. pszichológust.
2015. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem igazán jó megoldás az, hogy miután elmondta a magáét, felejtsd el, mert azért mégis az édesanyád. Próbáld megbeszélni vele, hogy neked ez rosszul esik, hogy ilyeneket mond rád (pl. hogy "kövér vagy, fogyjál le..."), stb és hogy neki is el kell fogadni, hogy senki sem tökéletes, néha mindenkinek becsúszik egy-egy rossz jegy! Ha meg úgy gondolod hogy nem lenne hajlandó meghallgatni, és csak ordibálna, akkor írd le neki levélben, de ügyelj arra hogy csak akkor kaphassa meg mikor te nem vagy ott.

Sok sikert!:)

2015. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

"Ha nincs kihez fordulnod, keress fel szakembert, pl. pszichológust"


Ha nem lenne ilyen szomorú a történet elröhögném magamat rajtad!


Itt az ANYA az, akinek orvosi segítségre van szüksége!

2015. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most még eddig nyugalom van itthon. Remélem nem lesz rosszabb.
2015. jan. 8. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám 21 évesen hasonló módon beszél velem és tapasztalatból mondom,hogy nem lehet az ilyen emberre hatni.:/ Amit a többiek is leírtak,szövetkezz valakivel,akiben megbízol és ha lehet,menj koleszba,akkor kevesebbet fog bántani.Vagy ha még vársz 3-4 évet,akkor olyan fősulira/egyetemre menj,amitől jelenleg messze laksz,főiskolai városokban is van diákmeló,meg ösztöndíjak tömkelege.Fel a fejjel! ;)
2015. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!