Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt rocker korszakod tizenéve...

Volt rocker korszakod tizenévesen? Megmaradt, vagy kinőtted? Ha a gyereked kezdene rockerként, vagy akár gothként, öltözködni, mit szólnál?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 22:39
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy volt, 14 évesen a Junkiestól a Miattad iszom te állat volt a kedvenc számom :D A mai napig kívülről fújom a szövegét.

Öltözködésben annyira nem látszott, ahogy egy kommentelő is írta, bandás póló meg farmer, és baromira be akartam festeni a hajam feketére, amit persze nem engedtek a szüleim.

Olyan szinten kinőttem, hogy a bandás pólókat max otthonra hordom, a hajam is megmaradt szőke, és nem Junkiest hallgatok már, hanem egy árnyalattal finomabb zenéket.

A múltkor egy szabadtéri koncerten láttam egy komplett goth családot, kicsit meghökkentő volt elsőre. De ha a nem létező gyerekem ezt választaná, lelke rajta, amíg nem drogzik, addig nincs bajom vele.

27N

2015. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem volt ilyen korszakom, sosem szerettem a rock zenét. A lightosabb még jöhet, de a kemény rock kilőve nálam. Nem zavarna ha a gyerekem ezt a zenét, stílust kedvelné, persze határokon belül kifejezve imádatát. Például már soknak tartanám ha minden reggel egy "maszkot" festve magára indulna iskolába, vagy acélbetétes bakancsban lenne még nyáron is, full feketében. No meg a piercingek sem tetszenének ha akarna.
2015. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek volt, sőt zenekaruk is volt, és csak félig nőtte ki. 35 éves, hosszú haj, rockbandás pólók, hegyalja fesztivál, koncertek, korn, sklipnot vagy hogy írják. Én 28 vagyok, én most kezdem ezt a korszakom. Nálam annyiban merül ki, hogy a barátnőmmel koncertekre járok, és egyre több rock zenét hallgatok. Nem mindegyik tetszik, de hát ízlések és pofonok. Addig nem fog érdekelni, amíg a gyerek nem drogozik és kell hetente a rendőrségről vagy a detoxból hazahozni.
2015. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

Volt, de már akkor sem öltözködtem rockerként, csak azt hallgattam, tehát nem nőttem ki, mert még mindig azt hallgatok, bár senki meg nem mondaná :)


Nem zavarna, míg a lányom nem prostinak, és a fiam nem hímprostinak öltözne. Akármilyen majom hacukát felvehetnek felőlem. Tetkójuk és piercingjük is lehet, sőt, a hajukat is festhetik.

Ki nem szärja le? Ha egészségesek, boldogok, és túlesnek a lázadáson.

Ilyenek miatt kár pampogni a szülőknek.. van pár ismerősöm akik a 16-ot sem élték meg, rákban, szívbetegségben haltak meg és a szüleiket a legkevésbé sem érdekelné, hogy milyen zenét hallgatnak és hogy öltöznek, csak lennének velük.

2015. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
44%

volt...de akkor is meghallgattam minden jó számot...


minden jó számot meghallgatok, de főleg magyar és régi számokat hallgatok, vagy épp komoly zenét ha ahhoz van kedvem...bizonyos felfogás megmaradt belőle, de nem a rocker oldalról...igazából suli alatt bakancs, terepszínű nadrág és nagy MO-s polók...ez volt a stílusom...most meg ing farmer elegáns cipő...akkor tanultam és nem volt megkövetelt viselet :) de amióta dolgozok irodában azóta nem öltözhetek úgy :) persze ez a viselet is megfelelő számomra...mert nem a ruha teszi az embert...2 szakmám volt rocker ruhában, 3 van ingben :D de nem sokat változtam mentalitásban...nem voltam nagy lázadó típus...

2015. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Igen, volt :) Az öltözködésemen is meglátszott, kb 11-17 éves koromig, utána elhagytam a ruházkodást, a zene szeretete pedig bár megmaradt, már sokkal szélesebb a látóköröm, szinte minden műfajból vannak kedvenceim.

Ha a majdani gyerekem szeretné a rockzenét, nagyon boldog lennék, és azt sem bánnám, ha a külseje is tükrözné az ízlését. De arra odafigyelnék, hogy maradjon csinos, mert én elkövettem azt a hibát, hogy kimondottan fiús cuccokat hordtam, amik visszagondolva nagyon rondák voltak.

2015. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
79%
Volt ilyen, de már "kinőttem" olyan szempontból, hogy az öltözködésem inkább nőies, de magát a zenét továbbra is szeretem :)
2015. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Bellatrix:3 ***** válasza:
72%

Volt és még a mai napig van is. :D Pedig már nem 14-15 éves vagyok. Zene szinten a keményvonalas tábort erősítem. Leginkább death metál, ami dominál ugyanakkor a metál és a rock zene majdnem minden vállfaját kedvelem. Igazából vegyes kedvenceim vannak. El egészen az alter-ig. :) Öltözködési szinem tornacipő, bakancs, zenekaros póló, pulcsi. :D Mindig a kényelmes ruhadarabokat kedveltem és részesítettem előnyben. Ez a mai napig igaz, sosem kedvelem a nőies ruhadarabokat, a mai napig fiús lány vagyok. :) Frizura szinten sokáig hosszú hajam volt, a szivárvány minden színében pompázott, a mai napig színes haj párti vagyok. Most a felnyírt hajat részesítem előnyben.

Ha majd a gyermekem rock zene kedvelő lenne akkor lennék a legboldogabb. Az meg, hogy hogy öltözik, az ő dolga. Nem szólnék bele se a tetoválásba se a piercingbe. A hajfestésbe meg pláne nem. :) Kialakul majd az aminél meg marad.

Rengeteg mindent tanúltam a zenéből, ami hozzásegített ahhoz, hogy jobb emberré válljak.

"Kezdjetek el élni, hogy legyen mit mesélni

Majd az unokáknak, mikor körbeállnak

Mikor körbeállnak, az ágyadon ugrálnak

Hogy legyen mit mesélni, kezdjetek el élni!" -Anna and the Barbies :) A zene megtanított élni. :)

19/L

2015. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

A szüleim jóvoltából rockzenén "nőttem fel", és meg is maradtam ennél a stílusnál.

Öltözködésem változatos volt mindig is, koncertek alkalmával bandás női topp, szaggatott nadrág, szegecses karkötő, és vagy tornacipő, vagy szegecses bakancs(magassarkú is), de szerettem mindig is a nőies darabokat, bár csinos öltözékek közül nekem nagyon tetszik a rockabilly illetve a pinup stílus, ami szintén közel van a rockzenéhez.

Iskolában sosem vittem túlzásba a rockerséget, bár mindig is volt egy stílusom, de kedvtől függően volt, hogy a sima farmer-póló kombinációban jelentem meg, és meg nem mondta volna senki, hogy mi a zenei ízlésem.

Mai napig megmaradt, és bár nagyon messze vagyok a gyerekneveléstől, örülnék, ha a gyerekem is ezt a vonalat követné :)

2015. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Volt. A szívem csak a rock-metálért dobog...és csak fekete ruhában járok már tizenéve. Ettől függetlenül olyan szempontból kinőttem, hogy azért zenekaros ruhákat, meg bakancsot stb már nem hordok...koncerten is kevesebbet vagyok és nem érzem szükségét annak, hogy folyamatosan mutassam, hogy hová tartozok. :)

Ha egyszer netán lesz gyerekem...akkor kifejezetten rockert fogok belőle nevelni..legalábbis remélem, tehát csak és kizárólag örülnék neki. :) 30/nő

2015. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!