Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt rocker korszakod tizenéve...

Volt rocker korszakod tizenévesen? Megmaradt, vagy kinőtted? Ha a gyereked kezdene rockerként, vagy akár gothként, öltözködni, mit szólnál?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 22:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Nekem volt, 13-16 éves korom között kb, a fekete zenekaros pólók hordását kinőttem, a zenét még mindig szeretem. A bakancsom is eladtam már :)
2015. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Volt, de még milyen..:) A zene maradt,koncertekre is eljárok, ha olyan van. Az öltözködés változott. A nőies, elegáns, visszafogott vonalat képviselem. Ha a gyerekem kezdene így öltözködni, nem fognám vissza. Főleg azért mert bármikor előtúrhat egy képet arról, amikor az Fürgerókalábak-os pólómban 16 évesen egy szakadt tornacsukában ülök a koszos földön és bagózok. Én sem volt jobb, de hála a normális nevelésnek kinőttem. Ugyanebben reménykednék nála is.
2015. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
22%
Miért említed egy napon a rockert a gothokkal? A rock csak egy zenei és öltözködési stílus semmi más. A goth több ennél. Egy életérzés.
2015. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, erősen szubjektív a véleményed. Metálon nőttem fel, voltak rock, goth és dark vonulathoz tartozó barátaim/ismerőseim. Ez utóbbiak rajongói 90%-ban az öltözködésben nyilvánultak meg, a többi 10% pedig a zene, semmiféle életérzést nem fedeztünk fel (mi, doom-, goth-, progresszív, black-metált hallgatók) mögötte. Te vagy az első, akitől azt hallom, mégis van, és döbbenet, hogy kívülről azt feltételezed a metálról, hogy pl. az csak zene és öltözködés. Azt hiszem, 1:1. Legalább a szubkultúrák tisztelhetnék annyira egymást, hogy nem próbálják sározni a másikat.
2015. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Volt, és az is maradtam, csak finomult a stílusom. Aki valóban rocker, az nem növi ki az évekkel, ez életérzés. Természetesen mióta dolgozok, azóta nem hordok csak feketét, felemás dolgokat, és tornacipőt is ritkábban, de a koncerteken nem fogom vissza magam. Örülnék, ha a gyerekem rocker lenne, az apja is az, zenekarban játszik. :)
2015. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Igazi "züllött" rocker voltam. Kinézetre és életformára is ezt képviseltem: koncertek, pia, dohányzás stb. Azóta "normális" lettem, nem iszom, nem dohányzom, átlagosan öltözködöm, de rock zenét hallgatok. Hogy fiatalon ezt az életet éltem nem jelenti, hogy nem fejlődtem az életben. Normális munkám van, családom.

A lányomhoz (14 éves) is ez a stílus áll a legközelebb, én meg mellette állok, nem tiltok semmit. Örülök, hogy őszinte velem, nem a hátam mögött cselekszik (pl. engem kért meg, hogy vigyem el tetkó szalonba, hogy végig lövesse a fülét, elmondta, hogy nyáron az orrába is szeretne karikát, elmondta, hogy kipróbálta a cigit, de nem jött be neki stb.). Amíg nem csinál semmi olyat, amivel tönkre teszi az életét (pl. drogok) addig én nem ellenzem, hogy külsőségkben merre hajlik.

2015. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
42%

Volt. Bár mindig inkább a punk zene felé húztam. Az egyik válaszoló írta a Junkies Miattad iszom te állat-ját, hát az számomra is meghatározó élmény volt, 12 éves koromban hallottam, korábban még nem nagyon ismertem ilyen zenét. Valahonnan onnantól datálom a rocker korszakomat. Kb. 1 év múlva már csak tiszta feketében voltam hajlandó járni, bandás pólók, acélbetétes, meg minden ami kell. A legdurvábbak az "ékszereim" voltak, csupa ócska bizsu, meg minden vacak, amit magara tudtam aggatni valahogy. Visszanézve ez az akkori öltözködésem elég gáz. Még szerencse, hogy nem festettem be hülye színűre a hajam, nem sminkeltem maga pandára, és a szüleim nem engedték a piercinget. Aztán szép lassan punkosabb lettem, szakadt farmer, angol zászlók, színesebb ruhák, biztosítótű a fülben. Ez az öltözködés már vállalható volt. Most is farmer-pólós lány vagyok, de ma már inkább simán csak lazán öltözködöm, nem punkosan. Idén télen cseréltem le az acélbetétesemet is, szóval a stílus utolsó külső ismertetőjegyétől is megváltam. Ami megmaradt, hogy a füleim szarrá vannak lyukasztva, de a hajamtól ez sem feltűnő. A zenét ugyanúgy szeretem, bár már más műfajokat is kedvelek, de a punk zene örökké a szívem csücske marad, az én igazi zeném. A világképemre is nagy hatással voltak ezek a zenék, pl. a Hatóságilag tilos, vagy a Fegyelmező részleg dalszövegek, szerintem sok szerepük volt abban, hogy most társadalomtudományi karon tanulok. Továbbra is megiszom a kannásbort, és koncertekre is járnék, ha lenne kivel(a rocker barátok nagy része lemorzsolódott). Punknak tartom magamat, de egy tágabb értelemben. De a rock zenét is szeretem, pont ma hallgattam meg egy pár ősrégi Tankcsapda számot nosztalgiából.

Nem zavarna, ha a gyerekem ilyesmiket hallgatna. (Bár a rock zene is sokféle. Pl. ha nemzeti rockot, vagy neonáci zenéket nyomatna, annak kifejezetten nem örülnék, ha Ossiant, Pokolgépet, Akelát, meg ilyesmiket, akkor kiröhögném, ezeket a műmájer bandákat soha nem bírtam.) Viszont az öltözködést ha nem nőné ki egy bizonyos kor után, akkor elgondolkodnék, hogy miért nem akar felnőni. 19l

2015. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Volt...konyekig voltam borkarkotos, a szuleim nem kommentaltak nagyon. Jartam feketeben is de nem vittem tulzasba mas szint is hordtam.

Ma mar nem latszil az oltozkodesemen, de meg mindig rockot hallgatok fokent. Segitoszakmaban dolgozom, nem zulltem el...


Sok simerosom van aki Ki van akadva meet a gyereke rocker, nem ertem miert

2015. jan. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Volt, és nem is nőttem ki :) Mondjuk inkább metál :D Még ma is acélbetétes bakancsban szeretek legjobban rohangálni, noha sose voltam a nagyon feketébe öltözős típus... Nálam inkább a thrasher stílus, a farmer/bő/felvarrók domináltak mindig is. Ha a gyerekem akár rocker, akár goth lenne, nagyon örülnék neki, de a háttérből figyelnék azért rá :)
2015. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Én rock zenén nőttem fel apukám által, ezért nekem inkább olyan korszakom volt amikor nem rockot hallgattam hanem Pussycat dollst meg Rihannát (bár ezt erősen tagadom). Nálam ez a fajta zene volt a lázadás, de aztán visszatértem a rockhoz. 15-18 éves koromig konkrétan csak feketébe jártam vagy bandás pólókba. Aztán lassan elkezdtem színeket hordani, de attól még ugyan úgy felhúzom a bandás pólójaimat is ha ahhoz van kedvem. Van bakancsom is bár már nem nagyon hordom.

22/L

2015. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!