Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinaltok kotekedos...

Mit csinaltok kotekedos anyukaval felnott korban, hogy ne legyen verig sertodes?

Figyelt kérdés
Anyum allandoan kiforgatja a beszelgeteseket es a sorok moge akar latni es velemenye is van boven mindenrol. Sogornoimrol vagy rolam stb. Probalom haritani, de addig kotekszik, amig aztan visszaszolok es vita mad sertodes van. Probaltam nem beszelni vele egy darabig, de az sem megoldas, mert rosszban sem akarok vele lenni, de lehetetlen az emberi komunikacio vele. En is hirtelen ember vagyok, meg megmondom a velemenyem, de az utobbi idoben nagyon igyekszem nem vissza szolni, de provokal. Van batyam is nem is egy es veluk nem csinalja. Ott ha batyam azt mondja vege a temanak az ugy is van. Ma is szidta a sogornomet en meg nem akartam hallgatni es addig kotekedett, mig en is szemet sz.a.r alak lettem. :( Van meg masnak is ilyen anyukaja? Mit lehet vele csinalni?
2015. jan. 20. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig itt összesen két lehetőséged van: tűröd egész életedben, vagy megszünteted vele a kapcsolatot. Mivel te utóbbit nem szeretnéd, így marad a beletörődés. Megsúgom egyébként, a viselkedéséből kiindulva édesanyádat nem izgatja, rossz lesz-e vele a kapcsolatod, szóval ezen az alapon nyugodtan kizárhatod az életedből, nem fogja a szívén viselni. Ha pedig igen, akkor magábanéz, és van esély arra, hogy megváltozik, onnantól pedig lehet újra kapcsolatot kialakítani.
2015. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csinaltam, hogy par hetig nem beszeltem vele es utana is mar en hivtam, mert o sosem hiv es akkor teljesen verig volt sertve, hogy o talan ilyen rossz anya, hogy fel sem hivom. Mindig ugy kerekiti a dolgokat, hogy en vagyok a szemet. De persze o nem hiv. Folyton panaszkodik es a batyaimat sajnalja aztan meglepodik, mikor mondom, hogy felnott ember (35 eves) ne sajnalgassa mar. A Sogornom miatt sajnalja, hogy az o velemenye szerint mikre ra nem veszi az o szent fiat. :( Borzalmasan fiu parti.
2015. jan. 20. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha ő nem keresett, akkor te őt minek? Szükséged van neked arra, hogy lecsesszen, szidjon, és még te gyere ki rosszul egy olyan helyzetből, ahol egyértelműen ő a hibás? Nem akarlak megbántani, de eléggé úgy néz ki, hogy téged azért ez annyira mégse zavar. Ő már nem fog megváltozni, erről tegyél le, más megoldást kell találni..
2015. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Viselkedj úgy, mint a bátyád. Ha téma lezárva, akkor téma lezárva. Azért provokál, mert tudja, hogy van az az idő, legyen az fél vagy két óra -őt nem érdekli, gondolom ráér- amikor kibukik belőled.

Nekem anyukám mindenen vitatkozott. Nem volt kedvenc témája, de bármibe belekötött és huszonévesen is vegyélsapkátkislányommertmegfázol. Elmentem hozzájuk. Vitatkozott. Felálltam, hazamentem. Ő hívott. Ha Te hívod -ebben szintén ő van előnyben, mert neki van más gyereke is Neked meg csak egy anyád- akkor megint vesztes vagy. A nem telefonálás késleltetett reakció részedről. Ráadásul egyszer sem álltál fel és hagytad ott miközben mondtad neki, hogy még telefonálni sem fogsz és köszönje magának. Amikor ilyen témába kezd mondd, hogy sajnálod, de téged nem érdekel és ha nem hagyja abba akkor hazamész. Ha felháborodik elindulsz. Nem hívod. Ha soha többé nem jelentkezik akkor soha többé. Különben vesztes vagy a szörnyű játszmájában.

2015. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon igazatok van, de szeretnem szeretni ot, de valahogy nagyon nehez. Az a baj, hogy igen en kapalozok mindig a figyelmeert. o meg le se sz.a.r csak ha panaszkodni kell valakinek aki meghalgatja. Mindig nagyon sokat beszelgettunk es sokszor nagyon joban vagyunk olyan se veled se nelkuled. Anyanak nem mondanam rossznak, de mint szemelyiseg, olyan kibirhatatlan. Tovabba ott apum es mamim, akiket imadok es ha veluk latszolag jobban kijovok, akkor meg ott feltekenykedik. Nem tudok kiigazodni rajta. Nem akarom megszakitani vele a kapcsolatot, mert szeretem + most nagyon beteg is. Azthittem majd a betegseg miatt atertekeli a dolgokat, de nem ugy lett.
2015. jan. 20. 16:16
 6/10 A kérdező kommentje:
jah 27 eves lany vagyok. Nemsoka baba is lesz es utalom hogy allandoan osszetuzesek vannak.
2015. jan. 20. 16:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

- Képzeld anyu, ma átjött a Mari (sógornő.) (Tetszőlegesen behelyettesíthető mind a név, mind a téma.)

- Hű, hogy utálom a pofáját annak a...

- ANYU, megkérlek, hogy ne beszélj így róla, én kedvelem.

- De a Mari...

- Anyu, ha nem hagyod abba, leteszem a telefont/hazamegyek.

- De csak azt akartam mondani...

- SZIA anya, holnap hívlak/szombaton jövök.

- Hogy te is mekkora...

És ezt már nem hallod, mert letetted a telefont, illetve mész kifelé az ajtón.



Csak így tudod megoldani. Ettől az ő személyisége nem fog változni, de a hüly*ségeivel békén hagy egy idő után. Hosszú folyamat, de így a kapcsolat is megmarad, és te sem szenvedsz.

2015. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt. Kiprobalom. Vesztenivalom mar nincs. A mai nap utan egy darabig ugysem beszelunk majd megint.
2015. jan. 20. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Ez nálunk is így van, anyám totálisan kibirhatatlan. Kb. 2 mondat után már indul a haccacáré, előbb jön az hogy emelkedik a hangerő, mikor elér egy bizonyos szintet a dolog, akkor a nyelvezet hirtelen átcsap magyarból románba, kitör az igazi román vírtus, ekkor már a szomszéd is hallja a dupla üvegen keresztül hogy valamiféle veszekedés tört ki az asztalnál, csak szerencsére nem érti a román szöveget. Az asztal egyik fele azért veszekszik mert valami nézeteltérés alakult ki, vagy éppen az egyik kérdésben nem mindenki ugyan azt gondolja, de mivel a mi családunk egyik fele beszél románul is, románul megy a vita, az asztal másik fele nem beszél románul, ők meg azért ordítanak mert nem értik hogy miért ordít az asztal ama fele. Persze a vitát mindig a kötekedés váltja ki, hogy egyik hecceli a másikat, az mégjobban rákezd és már zeng is a ház. A vége mindig az hogy valaki felugrik és lerántja az asztalt, a porcelán a földön landol meg a ölekben, oda folyik az étel, felborulnak az italok, aki még nem állt fel az már azért ordít hogy a ruha úszik rajta, a legjobb rész mikor pillanatok alatt szétszéled a banda, ki-ki fogja a társát és elhasít, de az udvarról még visszaordítja hogy soha többet nem jön ide, aztán ezt hamar elfelejtik, mert egy óra múlva már ég a telefon hogy ez volt meg az volt, meg így sajnálják meg úgy sajnálják a dolgot. Ez kb. havonta egyszer megtörténik, de már hosszú évek óta.
2015. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is átérzem a helyzetedet, nálunk ugyanez van. A szüleim kis koromban elváltak, és anyám nem talált magának tartós kapcsolatot, a mostani korában pedig már nem is keres. Barátai se nagyon vannak, egy egyetemi barátnőjével tartja a kapcsolatot, aki pesti, mi viszont vidéken élünk, úgyhogy heti egyszer-kétszer telefonon beszélgetnek. A barátnőjének sincs senkije és nagyon megkeseredett, állandóan panaszkodik, anyu pedig ezt teljesen átvette tőle. Mindenbe bele tud kötni, még abba is, ha a kisboltban 30 deka felvágottat kér és pár szelettel többet hagy rajta az eladó. Mi csak hétvégente látogatjuk, nekem három kisgyerekem van, bátyáméknál most született meg a második baba, úgyhogy hétköznap nem érünk rá hosszú ideig telefonálni vele vagy átmenni hozzá. Én úgy oldottam meg ezt az állandó keserű panaszkodást meg mások szidalmazását, hogy amint belekezdene (biztos te is tapasztalod, hogy mik azok a mondatok, viselkedésmód, ami közvetlenül megelőzi a panaszkodását), szépen felállok és szó nélkül eljövök tőle vagy elköszönök és leteszem a telefont. Az utóbbi időben már rájött, hogy ha csúnyán viselkedik és szid másokat, akkor egyszerűen nem szólunk hozzá, egyedül marad. Azt pedig nyilván ő sem akarja, így egyre inkább próbál odafigyelni a viselkedésére. Szerintem nálatok is bejönne ez, hogy nem kell teljesen megszakítani vele a kapcsolatot, de csak akkor szabad foglalkozni vele, ha normálisan tud viselkedni.
2020. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!