Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik olyan, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy egy gyerek megy anyukával, egy apukával valamelyikük mégis fizet valamennyit a külön lévő gyerekére? Vagy mindig az az egyezség, hogy senki nem tartozik akkor így a másiknak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Mi van?

Ne haragudj, de egy mukkot nem értek a kérdésedből...

2014. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Pedig ertheto. Ket gyereket felosztanak. Egyik marad, masik megy a masik szulovel. Hat gondolom, meg lehet egyezni hogy eggaban vannak, nem fizetnek. Vagy egyik szulo fizet a masiknak es a masik is.
2014. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Jaa, értem.

Természetesen abban egyeznek meg a szülők, amiben akarnak. Ez a megegyezés lényege.

Nem kizárt például, hogy az egyik gyerek "többe kerül", mert pl. profi sportoló, és csomó mindent kell neki fizetni, vagy mit tudom én.

Inkább a kiadásokat kell összevetni, nem a gyerekek számát.

De, mint mondtam, alapból megegyezés kérdése, a bíróság akkor szól bele, ha a szülők nem tudnak - a gyerekek érdekeinek megfelelő - egyezségre jutni.

2014. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És akkor ha a két kereset között nagy a különbség?Akkor szerintetek jogos ha a kis keresetű még szeretne pénzt.Másik fél szerint ez nem fair.
2014. ápr. 21. 15:13
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Az sem fayr 2gyereket elválasztani egymástól:(Meg fogják ezt a gyerekek nagyon sínyleni.
2014. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem egy sport esemény. A magasabb keresetű igenis kötelezhető törvén szerint gyermektartás díj.
2014. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!


Ptk.-ban érdemes lenne bogarásznod.

Új Ptk. 4. könyve szól a családjogról. A Rokontartás fejezetben (194.§-tól kezdődik) találhatsz támpontokat.

Ilyeneket találtam pl. - bár a te esetedre nem biztos, hogy ez a szakasz illik, de hátha tudsz vele kezdeni valamit...:


4:201. § [A tartási kötelezettség megoszlása]


(1) Több egy sorban kötelezett között a tartási kötelezettség a kereseti, jövedelmi, vagyoni viszonyaik és teljesítőképességük arányában oszlik meg.


4:204. § [A tartás mértékének és módjának meghatározása]


A tartás mértékére és módjára vonatkozóan elsősorban a jogosult és a kötelezett megállapodása az irányadó. Megállapodás hiányában a jogosult a tartás bírósági meghatározását kérheti.


4:205. § [A tartás mértéke]


(1) A bíróság a tartás mértékét a jogosult indokolt szükségletei és a kötelezett teljesítőképessége alapján határozza meg.


(2) A jogosult indokolt szükségletei körében megélhetésének indokolt költségeit kell figyelembe venni.


Érdemes még átnézned a többi paragrafust is.

[link]

2014. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A kommentelőnek igaza van, a gyerekeket, miért választottátok szét? Egyszerűbb, ha együtt marad a két gyerek, a szabad szülő, meg fizet gyerektartást.
2014. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez a "gyerekek" döntése volt,18 évesen már nem lehet bele szólni a döntésükbe.
2014. máj. 5. 15:40
 10/10 anonim válasza:

Értem. Hm. Akkor, miért nem élnek külön a gyerekek? Fizettek egy házat... Persze, ez magánügy. Ha 18 évesek,akkor szabad döntésük van.


A kérdésedre:Egyezzetek meg egy fix összegben, amit mindketten ki tudtok fizetni. Abból, nem lesznek félreértések, kölcsönök, hasonlók.:)

2014. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!