Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok hozzá, ha a gyereketek így hagyná ott az egyetemet?

Figyelt kérdés
Mindig is tudtátok a gyerekről, hogy imádja az angolt, és az angol nyelvű országokat. Régebben azt gondolta, hogy lehetetlen lenne külföldön tanulnia huzamosabb ideig. Azóta viszont a tudomására jutott néhány új információ, meg a körülmények is változtak. Ilyenkor azonban már elég késő lenne elkezdeni felvételizni külföldre, ezért elkezdene itthon egy egyetemet, majd amikor kész lenne minden a jelentkezésre (1 év múlva), akkor elmenne külföldre. Szóval otthagyná az első egyetemet 1 év után. Titeket ez zavarna? Mérgesek lennétek? Főleg, hogy a gyerek nem 18 már. Nem féltnétek, hogy túl későn kezdi?

2015. jan. 21. 20:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
Inkább azért aggódnék hogy azt az 1 évet ki kellene fizetnem. (ha államin volt)
2015. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyszerűen feleslegesen kezdi el itthon az egyetemet. Két félévért fizetni kell (ha ingyen tanulsz, akkor is fizetned kell, ha két félév után hagyod ott a szakot...), sokkal több haszna és értelme lenne valami munkát vállalni abban az évben. Így legalább egy biztos tőkéje is lenne a kinti tanulmányok megkezdéséhez.

Szerintem ez sokkal érettebb döntés lenne.

2015. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát azért 1 év még nem olyan vészes. És nem akarná a gyerek, hogy a szülő fizesse ki.
2015. jan. 21. 20:38
 4/11 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy 1 érettségivel nem olyan könnyű munkát találni. Diákként könnyebb, és sok más kedvezmény is van. Plusz nagyon nagy szenvedés lenne visszaállni a tanulásra annyi kihagyás után.
2015. jan. 21. 20:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben haragudnék a gyerekemre. Elmondom, hogy miért.

Ha a gyerek tudja, hogy minden álma külföldön tanulni, és már most tudja, hogy van esélye jövőre kint tanulni, akkor álljon elém, mondja el az álmait. Majd megbeszélnénk, hogy akkor ne tanuljon itt 1 évet egy egyetemre, mert ha önköltséges akkor mégis csak nekem kell fizetni, ha állami, akkor meg az adófizetőket húzza le. Inkább menjen és dolgozzon, tegye félre a pénzt, hiszen jövőre ha kimegy nagyon jól fog jönni.

Én támogatom ha külföldön akar tanulni, de legyen már esze hozzá, és ne ilyen baromságot csináljon mint amit te írsz.

2015. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A szülőnek semmit nem kell fizetnie... Bár mondjuk normális szülő valamilyen szinten támogatja a gyerekét.

Könnyű dobálózni a munkával, csak találni nem olyan egyszerű. Már 1 vonatbérlet 10 ezer Ft és akkor az még semmi. Az egyetem mellett ugyanúgy dolgozna, az egyetemen lenne lehetőség ingyen harmadik nyelvet tanulni, ott is felszedne valamit 1 év alatt, azon kívül a szak amire jelentkezne, kapcsolódik is valamennyire ahhoz amit kint akar tanulni.

Na és mi van ha nem veszik fel? Akkor itt áll semmi nélkül. Így legalább folytathaná tovább itthon vészhelyzet esetén.

2015. jan. 21. 20:45
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Ne egyetemre menj, ha csak 1 évet akarsz itthon tölteni, hanem OKJ-ra. Az első képzés ingyenes. Vannak hosszabbak-rövidebbek (1 éves is). 2 félév egyetemnek nincs értelme, mert a kreditjeid semmit nem érnek, hacsak el nem fogadják másik egyetemen, de egy OKJ bizonyítvány ad papírt a kezedbe. Ha meg nem jön össze a külföld, akkor az OKJ plusz pont az egyetemi felvételihez.


Most beszéld meg a szüleiddel, hogy mit akarsz és ők miben tudnak támogatni.

2015. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Egyrészt nem neked kell dönteni, hanem neki, te maximum tanácsot adhatsz. Másrészt úgy gondolom, hogy nagyjából már meg is állapodtatok ebben a felállásban, te most csak megerősítést vársz az itt hozzászólóktól. Így, hogy nem ismerjük az egyéb körülményeket, szinte mindenki azt fogja mondani, hogy hülyeség egy évet itthon kijárni, utána meg elmenni.

Nem 18? Akkor mennyi? Viszont akkor ezek szerint már eddig is kezdett magával valamit az érettségi után. Folytathatná azt amit eddig csinált.

Igazából az hogy mennyire kezdi valaki későn az egyetemet a közösség miatt számít, bármi más miatt lényegtelen. Bármikor meg lehet tanulni bármit és bármikor új irányt lehet venni. Közösség szempontjából az tud csak baj lenni, ha az ember 22-24 éves fejjel ül be nappalira 18-19 évesek közé. Nagy tud lenni a szakadék a pár év miatt. 24-25 évesen már mindenféle szempontból jobban jár az ember egy levelező tagozattal.

2015. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
külföldi egyetemekre jelentkezni utójelentkezésekkel együtt kb. júliusig lehet.
2015. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


A szülőnek semmit nem kell fizetnie.


Miért szerinted az állami egyetem költségeit, hogy te ott tanulhass ingyen ki fizeti? Most azt mondanád, hogy az állam. Na de az állam miből veszi el a pénzt az ingyen egyetemi oktatásra?? Az adófizetők pénzéből. Vagyis ki fizeti? A szüleid (ha dolgoznak) én, és a többi dolgozó ember.

Gondolkodhatnál mielőtt jönnél olyan hülyeséggel, hogy nem a szülők fizetik..

2015. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!