Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ha a...

Szülők, mit szólnátok ha a gyereketek elétek állva bejelentené hogy meleg/biszexuális? El tudnátok fogadni?

Figyelt kérdés

Hogyan fogadnátok jobban, ha még otthon lakva jelentené be, vagy ha előbb elköltözne?

Meghallgatnék pár megtörtént esetet a bejelentésről, érzéseket és hogy ez hogyan alakította később a gyerek-szülő kapcsolatot.

Én "csak" bi vagyok, de tutira megvárom előbb az elköltözést... már ha egyáltalán elmondom a szüleimnek mert nem merem. :S

Egyáltalán mi játszódik le ilyenkor egy szülőben? Csalódott lesz?


2014. aug. 3. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Bennem egészen biztosan egy világ dőlne össze, mert nem lesz ki tovább vigye a géneket (bár ebben az esetben kicsit örülnék is). Nem lennének unokák. Azt viszont nem tudom, hogy szóba állnék-e vele többé.
2014. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 zabmester ***** válasza:
100%

Meglepődnék, de elfogadnám, és ugyanúgy szeretném, hiszen a gyerekem, és nem tehet arról, hogy más, mint a többség.

Nem befolyásolna nálam semmit, hogy velünk él-e még, vagy már elköltözött.

Mondjuk hála a jó égnek, mi ilyen téren nyitottak vagyunk, több meleg ismerősünk is van, szóval bennem ez a téma nem kelt megütközés vagy ellenszenvet.

2014. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudnék szólni, ellene nem tehetek semmit, segíteném, hogy megbirkózzon azzal a sok igazságtalansággal, bunkósággal és előítélettel, amivel szembe fogja magát találni élete során.

eszembe nem jutna emiatt elfordulni tőle.

2014. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Otthon lakva, nem kell hazugságban élnie. Azért sem utálnám mert balkezesnek születne, így nyilván ezért sem. Úgy gondolom a biszexuális egy kicsit zavarna mert vagy ez vagy az döntse el, de előbb utóbb azt is elfogadnám.
2014. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem a kolléganőm fia meleg, azt mondta, ő nem lepődött meg, mikor elmondta a fia, mert ő nevelte, ismeri, pontosan tudta róla az első perctől kezdve, azt is, hogy titkolózik, azt is, hogy a fiúkhoz vonzódik.

Egy jó szülő, aki figyel a gyerekre, tényleg észreveszi a jeleket, így fel is tud készülni a bejelentésre.

2014. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Siman. Nyitott vagyok mindenre es ettől nem változna a kapcsolatunk se. Szerencse kulfoldon élünk, itt nem oszt, nem szoroz, ha valaki mas, semmilyen terén, igy nem kesz neki problémája ezzel sem.
2014. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosítanám hogy semmi sem változott, és ha van párja szeretném megismerni. Ő a gyerekem, sz a fontos hogy boldog legyen. Ha egy azonos neművel, hát legyen. Sőt, ha létezik még jobban is szeretném, hisz tudnám, mennyi akadályon kell átmenniük, és mennyire szükségük lesz a megértésre.
2014. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarna, mivel az egyik kedves barátnőm is leszbikus (vannak más meleg, biszexuális ismerőseim is), teljes mértékben elfogadó vagyok ezzel szemben.


A férjem korábban nem nézett olyan jó szemmel a homoszexualitásra, de az ilyen beállítottságú barátaim megismerése után belátta, hogy semmi különbség, ugyanolyan normális, szerethető emberek, az meg nem az ő dolga, kivel mit csinálnak az ágyban. A gyerekvállalás előtt beszéltünk ugyanis erről a témáról, hogy mi lenne ha ez az eset állna fenn, mivel a kapcsolatunk korai szakaszában még elég elutasító volt - mára teljesen elfogadja, azt mondja, semmit nem változtatna.


Nem értem, miért kellene egy szülőnek csalódnia azért, hogy a gyermeke milyen nemű személlyel bújik ágyba...

2014. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen elfogadnam. Nem vagyok meleg, vagy bi, de tamogatom azokat, akik azok. Ha a gyerekem (aki meg nincs) ezt mondana, 100%-osan tamogatnam. Hiszen nem mondhatom azt neki, h egy olyan nemut szeressen, akit nem akar. Elfogadnam es igy legalabb a kapcsolatunk sem romlik meg :)
2014. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez szülőtől, annak érzelmi intelligenciájától, érettségétől függ. Egy szülőnek kötelessége a gyerek mellett állni, támogatni őt, főleg ebben az esetben, amikor a gyereknek valószínűleg nagyobb szüksége van erre. Egyébként az a szülő, aki örül, ha a gyereke elköltözésekor jelenti be, mert akkor többet nem kell lássa a 'b*zi fiát', az nem szülő.
2014. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!