Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek bejelentené, hogy vegetáriánus lett?

Figyelt kérdés

Egy évig kollégiumban volt, majd amikor hazajött a nyári szünetre, ellezdett magának főzni, a család ételeit pedig elutasította, ezt azzal indokolta, hogy vegetáriánus lett.

Ti mit szólnátok ehhez? 18 éves lányról van szó.


2014. aug. 16. 15:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
9%

Azt, hogy idióta...


Biztos szekálnám érte, de amúgy azt csinál, amit akar.

2014. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
42%

Semmit. Ez az ő döntése.

De mindenképp javasolnám a felvilágosítását arról, hogy a vegetarianizmus a neoidióták hiedelmeivel ellentétben egyáltalán nem egy egészséges állapot.

2014. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem lepne meg, mivel a párom is az, én is az voltam egy darabig.

Ha tényleg főz magára, és odafigyel, hogy minden ásványi anyagot és vitamint pótoljon, csak nyugodtan.

2014. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Engem nem zavarna. Az ő élete, azt csinál amit akar, senkinek semmi beleszólása. Ha ő jónak látja, csak nyugodtan.
2014. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

A vegetáriánus étrend nagyon egészséges, ha valaki ésszel csinálja és nem divatból.

Én nem vagyok vega, bizonyos húsokat kifejezetten szeretek, de soha nem szólnék meg valakit azért, ha ő nem. Ha pedig valamelyik családtagom áttérne vega étrendre, támogatnám.

1es írta, hogy ő szekálná érte. Miért? Hogy rosszul érezze magát? Gratulálok csodás szülő lehetsz...

2014. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

"szekálnám"


Gyereknevelésből már most megbuktál...

Ezt soha nem értettem. Nem mindegy ki-mit zabál? Az állam is szeret ilyen fontoskodó lenni. Jól megmondom mit juttathatsz a szervezetedbe, én jobban tudom.

2014. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Aki egy ilyen változást problémaként fog fel, annak fel kéne írni egy levél "ne vedd túl komolyan az életet" tablettát.
2014. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%
Én voltam ilyen helyzetben. Egy hosszabb táborozásbol jöttem haza és bejelentettem, hogy nem szeretnék húst enni. Először a Szüleim azt hitték, hogy ez csak egy múló szeszély. Miután tudatosult bennük, hogy egyáltalán nem erről van szó mindenben támogattak. 3 évig voltam vegetáriánus, majd egészségügyi okokból újra Elkezdtem csirkét enni.
2014. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ez úgy működik, hogy van a közös kaja, amiből bárki bármikor bármennyit ehet/főzhet. Akinek ezen felül kell még valami, az megveszi magának. Soha senki nem szól be a másiknak azért, mert mondjuk mást eszik, mint a többiek.
2014. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon örülnék! Majd' 15 éve vagyok vegetáriánus, a férjem bár fogyaszt húst, kb. heti 1x.


Nem tartjuk túlzottan egészségesnek, én sem állatvédelmi hanem egészségügyi és ökológiai megfontolásból döntöttem így. A gyerekeinknek természetesen van választási lehetőségük, de én mérhetetlenül boldog lennék, ha így döntenének.


Gondolj csak bele, mennyi emészthetetlen, felesleges méreganyagtól kíméli meg magát, mennyi nehéz, betegséget okozó "ételtől"! A vegetáriánusok körében bizonyítottan jóval alacsonyabb a szív-és érrendszeri betegek, rákosok, cukorbetegek, gyomorpanaszosok száma.

A válogatott gyümölcsökből, zöldségekől, tejtermékekből és tojásból minden szükséges tápanyaghoz, esszenciális aminósavhoz, vitaminhoz és ásványi anyaghoz hozzá jut, és mindezt felesleges zsír, porc, bőr és hasonlók bevitele nélkül. Hol itt az ok az aggodalomra?

2014. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!