Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyértelműen a szülő a hibás...

Egyértelműen a szülő a hibás ha a tizenéves gyereke terhes lesz?

Figyelt kérdés
Sok válaszban ezt olvasom. Nem tudom az én időmben valahogy okosabbak voltak a fiatalok tudták hogy a gyereket nem a gólya hozza. Gimis korosztályrol beszélek. Itt meg sokszor olvasom hogy a szülőket hibáztatják ha terhesek meg a szülőnek anyagilag segíteni kell. Komolyan ennyire muveletlenek a mai fiatalok hogy nem tudják hogy lesznek terhesek vagy mivel kell védekezni? A kérdésem nem provokatív csak meg vagyok lepodve hogy sok ember ennyire nincs az élet alapjaival képben.
2015. jan. 24. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem feltétlenül a szülő hibás.

Csak egyes szülők azt hiszik, hogy a nevelésük tökéletes, a gyerekük tökéletes, és ha más családban probléma van, akkor rögtön példálóznak, hogy bezzeg náluk hogy működik. Közben ezeknek a szülőknek a fele, akinek tényleg kulturált a gyereke, a másik fele pedig nem tud a gyerek "csínytevéseiről"


Fura mód én sem voltam szülőtől felvilágosítva, mégsem lettem tizenévesen terhes. Máshol pedig elmondják a gyereknek, hogy védekezzen és mégis összehozzák a babát. Itt a gyerek felelősségérzete a döntő tényező. Hogy betartja-e a nemi élet szabályait, vagy letojja azokat az apróságokat, hogy gumi nélkül nem teszem be egy picit sem.

2015. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

A szülök csak kismértékben felölösek, amennyiben elmulasztottáka folyamatos felvilágosítást. Ez alatt azt értem, hogy gyakorlatilag születéstöl kezdve normális, a valóságnak megfelelö választ kell adni a gyereknek, természetesen a korának megfelelö fogalmazásban.

Sok szülö ugyanis ott téved el, hogy egyrész akciószerüen akarja a gyereket felvilágosítani - márpedig egy tizenévesnek kínos a helyzet, ha elötte ez tilos téma volt a családban, másrészt túl késön. Ma a legtöbb tzenéves már 12-13 évesen "jár" valakivel, a szülö meg 15-16 éves kor elött nem gondol arra, hogy már aktuális a téma.


Viszont a másik oldal meg az, hogy a kislányok borzasztó szerelmesek, a "lila köd" állapotban vannak és az érzelmeik leállítják az eszüket, föként ha a szrelmük tárgya is vagy hasonlóan elkdösült állapotban lévö fiatal, akinek nincs kellö önkontrollja, vagy legalább is annyiata hormonvezérelt, hogy meggyözi a lányt, hogy egy (elsö) alkalomtól nem lesz terhes, nem kell óvszer, majd vigyáz, csak egy picit teszi be óvszer nélkül, az elsö - megszakításos - menet után alaposan megtörölközik és úgy jön a következ, stb.


A fiúk általában nem igazán fogják fel, hogy ezek mindegyike nem komoly védekezés, de mivel nem ök lesznek terhesek, ezt a háttérbe tolják gondolatban, a lányok meg egyrészt nem akarják elveszíteni a szerelmüket, másrészt félnek attól, hogy kicsúfolják öket, ha túl óvatosak.


Így elég hamar megtörténik a baj és amikor meg útban van egy baba, akkor mindenki pánikba esik.

2015. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Sok dolog van, amit egy szülő irányíthat; egy kamasz viselkedése általában sajnos nem ez a kategória.


Szerintem hibás a szülő is, annyiban, hogy nincs meg a bizalom közte és a gyereke között.

De nincs tökéletes recept, a szülő is ember :-(


Nem, nem egyértelműen a szülő a hibás. Minden eset más és más.

2015. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%

Ma már hamarabb érnek a lányok, a teherbe esésre a szervezetük is korábban, fiatalabban áll készen.

Felelős szülők a gyerek-lányt felvilágosítja, és ellátja esemény utáni tablettával.

Amikor ez még nem volt, a szülő elvitte az orvoshoz a lányát, és megelőzésképpen már felíratta neki a tablettát. Persze ez nem biztos, hogy jó és egészséges, de egy nem kívánt terhesség megszakítása sem az!

2015. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Kerdezo, a "Te idodben" is volt nagyon sok nem kivant terhesseg, egyedulallo anyukak. A kulonbseg az volt, hogy szegyelve voltak, abortusz volt, elkuldtek oket videkre, akarhova ahol nem voltak szem elott, mert hat mit mond majd Mariska neni. A tobbi szulok akik ezt nem akartak megtenni, segitettek a lanyukat anyagilag, gyerekvigyazassal es lekileg is.
2015. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na éppen erről beszéltem.Lila köd meg hasonlók ez mind a muveletlenseg jele örüljön az ilyen hogy nem lesz nemi beteg aki a szerelemtol elveszti az eszét.
2015. jan. 24. 10:47
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Engem sem világosítottak fel anno, pedig jó lett volna (inkább beraktak egy olyan helyre gimibe, hogy véletlen se tudjak kapcsolatba kerülni fiúkkal. Ez sem megoldás!). Rettenetesen nem tudnak a mai napig párkapcsolati, szexuális dolgokról kommunikálni a szüleim. Nem az élet részeként, hanem szégyellni való dologként kezelik. Ma már persze elég érett vagyok fejben is a dologhoz (20-as éveimben), hogy mindig figyeljek a védekezésre, de tiniként nem biztos, hogy érett lettem volna rá. Ők meg nem tudtak róla kommunikálni. Végül is ez csak egy része. Hiányolom, ha már ők nem tették meg, akkor a suliban miért nem volt valami felvilágosítás a védekezésről.
2015. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha még csak a szerelemtől veszítené el az eszét! De amikor ilyen kérdéseket tesznek itt fel, hogy gáz-e 13 évesen szűznek lenni, az mivel magyarázható? Megjegyzem, nemcsak nálunk van ilyen jelenség, a tévében is ment (vagy még megy?) a tini mamik sorozat.
2015. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Abban nagyon tévedsz, hogy a müveletlenség jele:


Sok ismerösöm van, köztük egyetemet végzett felnöttek is, akiknél a szerelem kikapcsolja az eszüket.


Nem tudom ugyan, mit értesz a "te idöd" alatt, de nemkívánt terhesség mindig is létezett, még akkor is, amikor ez tényleg a társadalom peremére sodorta a nöt meg a gyereket is.


De tipikus az, amit egy egyetemista lány mesélt: a relatív új (pár hete ismert) barátja meglátogatta a kollégiumban, amikor éppen nem volt ott a szobatársa - hazautazott -, eleinte csak beszélgettek, utána elkezdtek csókolózni meg pettingelni, és a végén lefeküdtek, pedig egyikük sem akarta elöre, csak ahogya lány mesélte "elragadra öket a hév" és megtörtént. "Természetesen" nem védekeztek, mert nem így gondolták, egyik sem akart a pettingen túllélni - de mégis megtörtént.

Ez nem egyedi eset, és nem a müveletlenség, primitvség az oka, hanem az önkontroll elvesztése.

2015. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam azt hogy annyira öreg vagyok csak szófordulatként írtam. Én senkit nem ismerek aki így viselkedett volna. Az élethez való műveletlenséget értettem ami nem végzettségfüggő. Tudom én hogy sok nőnek, férfinak elveszi a szex az eszét. De azért vagyunk emberek hogy gondolkodjunk. Nem értem azokat a nőket akik felelőtlen szex után esemény utánit sem íratnak fel. Tényleg megéri a lila köd az egyedülálló anyaságot vagy azt hogy utána abortuszra menjen?
2015. jan. 24. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!