Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha felnőttkorban (30 fölött)...

Ha felnőttkorban (30 fölött) úgy tudnátok elnyerni a szüleitek vagy a nagyszüleitek szeretetét csak ha valamely kisebb vallási csoportosulás gyülekezetébe járnátok vele akkor hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
Csak egy szülőnk vagy nagyszülőnk van és azt szeretni kell. Hozzáteszem, hogy abban az esetben ha nem valamely vallás szabályai szerint lettünk felnevelve. Vajon a szeretetet meg kell-e vásárolni és magunkra erőltetni olyan dolgokat, amit mi magunk sem hiszünk.
2015. jan. 26. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki van zárva. Ha valaki csak úgy lenne képes engem elfogadni, vagy szeretni, hogy magamra kényszerítek bármit is, és megváltozom, akkor az a kapcsolat eleve hamvában holt. Az ilyen kapcsolat (akár rokoni, akár baráti) felzabálja az ember energiáját, egy teher.


"Csak egy szülőnk vagy nagyszülőnk van és azt szeretni kell. "


Egyrészt szeretni nem "kell" senkit. Másrészt ő is gondolkodhatna úgy, hogy egy unokája/gyereke van, azt úgy kell elfogadnia, ahogy van.

2015. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

A legtöbb egyház szekta...szektásokkal nem haverkodnék

(De sajnos papíron én is megvagyok keresztelve sőt gylázatos módon még első áldoztam is)

Egy két távol keleti vallás van ami jófélének tűnik, de a többi csak a butításra van kitalálva inkább felvilágosítanám a szülőt/nagyszülőt

2015. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Költőnő? ***** válasza:
92%
ha ez az ára a szeretetnek: biztos h nem. Hisz továbbra sem engem szeretne, hanem egy felvett szerepet. Annak meg mi értelme.
2015. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Bármilyen vallási csoportba CSAK akkor járnék, ha ez egyezne a meggyözödésemmel.


Bárki más ember kedvéért semmi esetre sem.


Az, hoyg valakit szeretek, nem jelenti azt, hogy emiatt szerepet kell elötte játsszak, söt ellenkezöleg, az hazugság és az illetö becsapása lenne.


De olyan nincs elve, hogy "egy szülőnk vagy nagyszülőnk van és azt szeretni kell" , a szerete soha nem lehet kényszer, vagy olyan, hogy kell, csakis önként jövö érzelem lehet.

2015. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Minden vallás/szekta kizárva számomra, ha szeretnék ilyesmihez tartozni, már megtettem volna szabad akaratomból. Aki attól szeretne, ha más lennék, mint ami, az sosem engem szeretne, hanem a szerepet, amit játszok.
2015. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Inkább mindent megtennék, hogy őket megszabadítsam ezektől a szektáktól.
2015. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Ez inkább zsarolás,mint szeretet.

Jobban szeretik a vallásukat, mint téged,sajnos ez az egyik átka a vallásnak.

2015. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem, senki kedvéért ne add fel magad. Ha nem szeret úgy ahogy vagy, akkor megette a fene - akár szülő, nagyszülő, férj, feleség vagy akárki az.

Első férjem buzgó katolikus volt, minden vasárnap ott kellett ülni a misén, úgy, hogy én nem hiszek istenben. Egy ideig csináltam, olvastam a Bibliát, jártam vele templomba, de egyre jobban tiltakozott minden porcikám a kötelező majomkodás ellen. Mert neki nyilván sokat jelentett, de nekem hit nélkül csak kényszerű majomkodás volt. Rövid úton elváltunk.

A második férjem muszlim, de kezdettől fogva tudta, hogy egyáltalán nem vagyok megtéríthető, így nem is erőltette soha. Az elfogadás a szeretet. A 'jobban tudom, mi a jó neked' önzés.

2015. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha felnőttkorban kell elnyerni a szülők szeretetét, és nem egyértelmű, hogy feltétel nélkül szeretnek születésedtől fogva, akkor már eleve veszett fejsze nyele minden igyekezet. Ha eddig megvoltál nélkülük, most mihez kellenek?
2015. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon szomoru dolog, hogy ha valakit csak azert szeretnek, ha megtesz ezt azt es nem termeszetesen jon.


Nem kell senkinek sem a szereteteert kuncsorogni.

Ha te rendes voltal veluk es nem szeretnek ezekutan sem, ne tegyel meg semmit sem eroltetesbol.

Az eroltetes mar magaban rossz dolog.


Ha valaki igazan szeret (nem csak parkapcsolatrol, csaladrol, baratokrol is beszelek), elfogad olyannak amilyen vagy, ha nem azzal nem kell foglalkozni, hogy milyenek. Ha te magad rendes vagy massal, akkor a lelkiismereted tiszta lehet, ha nem talal viszonzasra, akkor sem kell szeretetert konyorogni, nem szabad megalazni magad.


Szeress tovabbra is, de ne eroltess semmit.

2015. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!