Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha felnőttkorban (30 fölött)...

Ha felnőttkorban (30 fölött) úgy tudnátok elnyerni a szüleitek vagy a nagyszüleitek szeretetét csak ha valamely kisebb vallási csoportosulás gyülekezetébe járnátok vele akkor hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
Csak egy szülőnk vagy nagyszülőnk van és azt szeretni kell. Hozzáteszem, hogy abban az esetben ha nem valamely vallás szabályai szerint lettünk felnevelve. Vajon a szeretetet meg kell-e vásárolni és magunkra erőltetni olyan dolgokat, amit mi magunk sem hiszünk.
2015. jan. 26. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal oromet szerezhetsz nekik ha elkisered ot a gyulibe reszt vezel a programokban.

Hinni csak szivbol lehet ezt minden hivo tudja es nem varja el hogy hazudj.

2015. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha önmagamért, "csak úgy" nem tud szeretni, akkor ne szeressen sehogyse, ez így nem lenne igazi szeretet.

Más kérdés, hogy én a vallás minden formáját utálom és távol áll tőlem, így erre SENKI két szép szeméért nem lennék hajlandó. Nem zavar, hogy mások hisznek valamiben, vagy vallásosak, csak engem hagyjanak békén vele.

2015. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
*Marmint legyel tovabbra is normalis, de alarcot ne vegyel, kenyszerbol ne csinalj semmit, mert az neked lesz rossz.
2015. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Némi korrekció. Nem felnőttkorban szeretném elnyerni a szeretetüket. Eddig is együtt éltünk szeretetben, békességben. Soha senki nem kapott annyi szeretetet mint én, mégis a vallás iránti szeretetet valóban csak szívből lehet tenni. A hit egy ilyen dolog. Ha valahová mennék akkor utána egész életemre bele lennék kényszerülve egy hitbe, ami nem az enyém, teljesen más úton lépkedek. Utána sosem engednének kiszállni az ideológiai rendszerből. Az teljesen rendben van ha valaki önfeláldozó. Az is vagyok. Én lennék az első aki futnék ha valami bajuk van. A tűzbe is mennék értük. De ez a helyzet másabb. Alapvetően nem vagyok ateista, teljesen ambivalens érzéseim vannak. Valaminek kell lennie, aki többre képes az embernél de én nem nevezném sehogy csak transzcendenciának.
2015. jan. 26. 19:35
 15/17 anonim ***** válasza:
Nézd, neked megvan a saját hited, és nekik ezt el kell fogadniuk. A szeretetük végképp nem függhet ettől, de más sem. Megítélni se ítélhetnek meg ez alapján.
2015. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az gondolom, hogy ha csak így tudnám elnyerni a szüleim, a nagyszüleim vagy bárki más szeretetét, akkor tudám, hogy az a "szeretet" nem nekem szól, és - az én fogalmaim szerint - nem szeretet.
2015. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amiről írsz a kérdésben, az zsarolás. (Csak akkor szeretünk, ha eljársz velünk a gyülekezetbe...)

Ez nem szeretet.

Téged nem szeretnek.

Téged irányítani akarnak érzelmi zsarolással!

A szeretetet nem lehet megvásárolni! A szeretet vagy van, vagy nincs. Ne hagyd zsarolni magad!


Én buddhista vagyok. És szeretem a gyerekemet. Igaz, még 5 éves, de nem muszáj neki is buddhistává lennie. Akkor is szeretni fogom - mert a gyermekem! És akkor is szeretem, ha rosszalkodik, és nem fogad szót. És akkor is szeretem, amikor haragszom rá. És ezt érzi ő is! Bármikor odajöhet és odabújhat hozzám - még akkor is, ha belül tajtékzom az előző pillanatban elkövetett zsiványsága miatt.

2015. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!