Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne idegesí...

Mit csináljak, hogy ne idegesítsen ennyire? Van egy 3 éves kapcsolatom, a páromnak egy 23 éves lánya (van egy másik is, de azzal nincs ekkora bajom). A lány minden megnyilvánulása, mondata irritál.

Figyelt kérdés
Sokszor elhatároztam már, hogy nem foglalkozom vele, de ezt képtelen vagyok megtenni. Nem tudom szó nélkül hagyni, ahogy az apját is semmibe veszi. Nem dolgozik, nem tanul. A "ne foglalkozz vele" válaszoktól kíméljük meg egymást.
2015. jan. 27. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Neked semmi kompetenciád a probléma alapjainak megoldására, mivel egy 23 éves felnőtt nőről beszélünk, aki ráadásul nem is a te lányod. A párodnak kellene ambicionálnia a lányát.
2015. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha ő nem teszi a békesség kedvéért?! Nézzem végig szó nélkül?! Egyrészt nem megy, másrészt Nektek menne???
2015. jan. 27. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
A pároddal beszélsz. Leginkább azzal kellene hatni rá, hogy így egy ingyenélő parazita lesz a lányából, aki majd a későbbiekben sem tud megállni a lábán és csak a vérét fogja szívni.
2015. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit nem tesz, miért vagy vele? A gyereke mindig a gyereke marad, míg te cserélhető vagy, már bocs.

Én sem látom normálisnak, hogy egy 23 éves fiatal semmit ne csináljon, de ha az anyja/apja nem tesz semmit, akkor te sem fogsz tudni, kár vitatkoznod vele.

2015. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is, kor is majdnem stimmel.


Viszont ő nem az én lányom. Ha a férjem tanácsot kér, akkor adok, de nem okoskodok bele kéretlenül.

A lánnyal meg ha nincs kedvem találkozni, akkor nem találkozom, felnőttek az apjával együtt, így bárhol tudnak találkozni.


Valamint a közös lányunknak azért a testvére, így időnként hátrébb helyezem a saját véleményemet és örülök, ha a testvérét látogatja. Ők lehet, hogy jól kijönnek majd egymással.

2015. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni. Vagy megszoksz, vagy megszöksz.Nálunk is hasonló volt a helyzet, és egyre csak rosszabb lett. Hiába beszéltem a párommal. Neki egy 25 éves munkakerülő, pökhendi , kigyúrt, baromagyú "ki ha nem én" tipusú fia volt. Végül is a fiú miatt szakítottunk 6 év után. Aztán igyekezett a párom békülni, de én képtelen voltam, amíg a fia vele lakik. A sors iróniája, hogy szakításunk után a volt párom elkezdett inni, folyton veszekedett a fiával, a fiú 10 hónappal elköltözött a fiú az anyjához, most is ott élősködik.
2015. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!