Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim miért vitatkoznak...

Szüleim miért vitatkoznak velem mindig? Miért nem értenek velem egyet?

Figyelt kérdés

Ha valamin már egy kicsit is felkapják a vizet, akkor bármit mondok vagy éppenséggel nem mondok semmit, mindig én vagyok a hibás.

Most a legnagyobb bajom az, hogy nem értik meg, hogy nem akarok többet pszichológust látni.



2015. jan. 28. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát az élet már csak ilyen mostoha...
2015. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Megértelek. Olvass bele azokba a könyvekbe, amikből a pszichológusok tanulnak. Ha véletlenül depressziós lennél rögtön meggyógyulsz. Onnantól már a hasadat fogod a röhögéstől.
2015. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves vagy? Azért fontos, mert más megoldáslehetőségek vannak más korban.
2015. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért akarnak téged pszichológushoz vinni?
2015. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most szeretném abbahagyni a kezelést, mert nem érzem, hogy szükségem van rá. 18 éves lány vagyok.
2015. jan. 29. 07:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék, hogy pszichológushoz járjak, mert szerintük nagyon változékony a hangulatom, zárkózott és önveszélyes. De mondom, ezeket csak ők hiszik.
2015. jan. 29. 07:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért gondolják hogy túl változékony a hangulatod?

Miből gondolják hogy zárkózott vagy? Te hogy látod ezt?

Miből gondolják hogy önveszélyes vagy? Tettél már olyat, ami miatt okuk lenne ezt gondolni?

Te milyen érvekkel győznéd meg őket az ellenkezőjéről?

Utolsó kérdés kivételével nyugodtan tedd fel nekik is. :)


A kérdés leírásának utolsó mondata ha helyesen van megfogalmazva, akkor Te már voltál többször is. Miért nem beszéled meg vele, hogy neked ez szükségtelen, és akkor majd ő elmondja a szüleidnek, ők meg valószínűleg azon az alapon elhiszik hogy tényleg nem kell, mert szakember mondta. Itt a pszichológus nem hibás, ő jót akar neked. Te meg győzd meg arról hogy neked nincs semmi bajod :)

2015. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem változik gyorsan a hangulatom. Néha jó, néha rossz a hangulatom. Ők ebből csak azt látják, hogy feldühítenek és én ettől dühbe jövök. Ilyenkor mindig az van, hogy hisztis vagyok és nem tisztelem őket.

Önveszélyes, hát... Akkor is falcoltam és próbáltam néha kioltani az életem, amikor nem tudtak róla. Már vagy 1.5 éve nem próbáltam megölni magam. A vagdosást is csak heti 1-2 alkalomra csökkentettem. Már jól vagyok. Nem kellene izgulniuk.

Az pedig, hogy bezárkózom, az megint csak nem igaz. Soha sem volt sok barátom, de mindig elvoltam velük. Az meg, hogy velük nem beszélem meg minden titkomat, az miért olyan nagy baj?

A pszichológushoz, már csak egyszer fogok menni, amikor megköszönöm az eddigi munkáját. Ezt már eldöntöttem.

Szerintem nincs semmi bajom és kész.

2015. jan. 29. 19:49
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Jobbulást. Igyál sok teát,és próbálj meg megnyugodni. A szülők már csak ilyenek. De akármennyire is benyomod a durcit, ha ők nem lennének, te sem. Márpedig belőled még bármi lehet, előtted az élet. Akár boldog emberke is. 2 dolog lehet. 1, Még gyerek vagy, és nem ébredtél föl az álomvilágból 2, Már fölébredtél, és a lelked mélyén rohadtul hiányzik az, hogy még gyerek légy egy kicsit.


Ha gáz van, vagy vagdosni akarnád magad, inkább írj rám.... vagy az egyik barátodra (kivéve, ha az is vagdosós)

2015. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Manócska1 ***** válasza:
jobbulást! próbálj megnyugodni!
2015. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!