Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék hatni az apámra?...

Hogyan tudnék hatni az apámra? (alkohol-probléma)

Figyelt kérdés
Nincs olyan hétvége hogy ne rugjon be.hétköznap mikor dolgozik akkor nem iszik mivel hogy vezet..bár mikor hazaér akkor is iszogat de már nincs olyan sok idő a napból hogy annyira berugjon.szóval leginkább a hétvégékkel van gond.nincs egy nyugot hétvégénk. anyukámat is nagyon sajnálom/féltem mert látom rajta hogy kivan..mikor iszik senkit nem vesz emberszámba csak az ő érdekeit nézi..nem érdekli semmi, hogy a családját kikésziti.miért? hogy lehet ez?nekem nagyon fáj ez, és lelkileg nagyon megvisel...mikor nem iszik tök normális, ezelőtt kb 2 héttel még hétvégén sem ivott nemtudom milyen okból. mi befolyásolhatja ezt?
2015. febr. 2. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de szerintem ez nem javulni csak romlani fog idővel. Ezért olyan mocsok dolog az alkohol, nem lehet tőle szabadulni. Az alkoholista mindig feljogosítva érzi magát az ivásra, ha valaki próbál beszélni a fejével azt támadásnak veszi.
2015. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez kifog hatni egész életemre legfőképp mig itthon vagyok...nem akarok emiatt kapcsolatba lenni pedig van valaki akivel már eléggé kezd komoly lenni..nem akarom hazahozni, bemutatni annyira szégyenlem apámat.nem akarom hogy megismerje.még ha elképzelem a jövőm esküvőt se akarok mert folyamatosan az jár az eszembe hogy nemfogom jól érezni magam MIATTA.hogyan tudnám ezt kezelni..?
2015. febr. 2. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez romlani fog, amint lehet költözzetek tőle külön, anyukád minimum váljon el tőle, mert a végén minden pénzt italra fog költeni. Te nem tehetsz semmit és nm befolyásolhatod. Ez szenvedélybetegség, ami felett a beteg sem tud uralkodni. Ha hajlandó, egy elvonót meg lehetne próbálni, de nem tartom valószínűnek hogy akarni fogja. Kitartást, mert még pár év kínlódás vár rád. Én már túl vagyok rajta.
2015. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alkoholista meg van győződve róla hogy ő nem árt a légynek sem, és mindenki másnak van csak baja aki szekálja őt az ivása miatt. Az alkohol nagyon erős drog, simán hazavágja a legharmonikusabb családot is. A szervezet persze harcol ellene, növekszik a tolerancia ezért nagyobb adag kell, több pénz megy el rá. Ekkor szoktak jönni a koccintósok és teszkós vodkák.

Lehet neki ultimátumot adni, egy próbát megér. Vannak gyógyszerek amik segíthetnek, van elvonó is, persze ehhez hajlandóság és akaraterő is kell.. Na itt szokott lenni a probléma. Az alkoholista az alkohollal kompenzálja a félelmeit, és amikor nem iszik akkor a félelmek előjönnek és megint okot adnak az ivásra. Pokoli egy körforgás ez, és az érintettek leggyakrabban elmenekülnek egy ilyen környezetből.

2015. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a pénzre nem hat ki mert falun élünk és itt általában az emberek előállitják maguknak...
2015. febr. 2. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!