Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözés otthonról, családi...

Elköltözés otthonról, családi vita?

Figyelt kérdés

Mióta van egy barátnőm eléég mgromolott a kapcsolatom édesapámmal, akivel élek, a családi cégben dolgoztam, már csak dolgoztam, mert onnan is kikerültem ebből a dologból kifolyólag. A barátnőm nagyon szeretné ha odaköltöznék hozzájuk utána meg ketten külön albérletbe költöznénk. Szóval itthon elismerem elég sokat hazudtam amiatt, mert igenis úgy érzem, hogy korlátozva voltam, vagyok. Mivel a barátnőm most végzős gimnáziumban, ezért a héten hétfőn szerdán és hétvégén találkozhatunk..volna, mert persze a szerelmesek nem bírják egymás nélkül, szóval munka után oda mentem, de tényleg csak rövid időre kb. 10 perc, vagyvolt olyan is hogy munka előtt mentem olyan fél 5 fele, szóval ezek a dolgok kiderültek és azóta áll itthon a bál, szeretnék elköltözni, egyszer már mondtam neki, de akkor még nem volt új munkám és csak mégnagyobb veszekedés lett belőle, most hétvégén 11-re itthon kelet volna lenne, fél órát késtem, puff két hétig nem mehetsz...a barátnőm se nagyon bírja már és könyörög hogy költözzek el. Ti mit tennétek?



19/f



2015. febr. 3. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magadat! Apád zárda szüzet nevelne belőled, hogy neki dolgozz.
2015. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából ő mondta, hogy jó akkor ki vagyok rúgva stb...és mondta hogy döntsek hogy elköltözök vagy nem...Ő amúgy nagyon kemény ember, jó döntöttem, összepakoltam, mondta hogy van egy utolsó esélyem meggondolni, mondtam nem, köszönöm, utána ugyanezt, csúnyábban,akkor is ezt a választ kapta, akkor lett kedveseb, nem változtatoo az sem, elindultam a kapufele, kijott az ajtóba, szinte össze volt törve és mondta, hogy az lesz a legjobb ha maradok, maradtam, semmi nem lett jobb...jó persze én is hibáztam, de megérthetné hogy szeretnénk minden nap találkozni...és hétvégén se a sülve-főve volt, hanem szinte csak este és vasárnap sem mehettem
2015. febr. 3. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, és ha jól értem, munkád is van. Hát költözz el, nem kell engedély.

De szerintem ne a barátnőd szüleihez menj, hanem különálló lakásba. Aztán később odaköltözhet akár a barátnőd is.

A szüleinél jó eséllyel cseberből vederbe esnél, csak feszültséget szülne.

2015. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De miért nem engedik, hogy barátnőd legyen? 19 vagy, és dolgozol. Nem értem.
2015. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
végül is ő úgy látja, hogy semmiben nem korlátozott, csak én vagyok a sz ar, hogy átverem....és nem gondol bele az én, vagyis inkább a mi helyzetünkbe, hogy legalább minden nap szeretnénk találkozni ha nem is sok időre legalább egy órára.
2015. febr. 3. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a barátnőddel nincs konkrétan baja, akkor esetleg ő is jöjjön át néha hozzátok. Lehet apukád azt hiszi h csak indok kibújni a munka alól, de ha látja,h komoly barátnőd van, csak megérti. Esetleg kérd meg,h idézze fel, ő milyen volt amikor 19 éves volt:)
2015. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na igen...hogy nincs konkrétan baja, azt mondta, hogy nem teheti be többet a lábát :D Mert ugye nem csak engem tart hibásnak ebbe a dologban, hanem mindkettőnket...azt mondta ma, hogy az utcán se fog köszönni neki és én is örüljek amíg nekem köszön
2015. febr. 3. 22:42
 8/11 kovpet ***** válasza:
De miben tart hibásnak? Milyen hibát követtél el szerinte?
2015. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát biztos az én hibáimat is hosszasan lehetne sorolni...pl. hogy, mint írtam munka után odamentem, vagy ha elküldött vásárolni a barátnőmet is vittem magammal, meg ugye hogy hajnalban elmentem köszönni neki
2015. febr. 4. 16:37
 10/11 kovpet ***** válasza:

De nem értem, hogy ezek miért lennének hibák. Hiba az lenne, ha munka vagy vásárlás helyett mentél volna el hozzá.

Felnőtt ember vagy és nincs kijárási tilalom, tehát ahhoz sincs köze, ha hajnalban mész valahova.


A kirúgást meg indokolni kell akkor is, ha családtag, hiszen attól te még munkavállaló vagy, ő meg munkáltató. Érvényes a munka törvénykönyve.

2015. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!