Elköltözés otthonról?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még tanulok, nem dolgozok. A szüleimmel alapjába véve jó a kapcsolatom, de mostanában rengeteget veszekszünk. A barátom 20 éves, és mindenképp "el akar hozni" otthonról. Egyrészt mert sokat panaszkodok, másrészt mi hetente egyszer tudunk találkozni és nehezen bírjuk. De nem albérletben laknánk, hanem nála a szüleinél. És eléggé rosszul érezném magam egy új családnál, persze ismerem őket de akkor is mintha örökbe fogadnának és nem akarok konfliktusba keveredni a szüleivel ha pl nem mosogattam el stb.. Főleg hogy barátom tartana el (ő dolgozik) és ez nem igazán tetszik. Ráadásul a sulim egy nagyvárosban van, ahova abból a faluból alig megy busz és órákat kéne ülnöm a buszmegállóban.

Nem is tudom mi tart vissza, nagyon szeretem a barátomat, de jobb lenne ha én is tudnék már pénzt keresni és saját házban lakni. És a szüleim is nagyon tiltakoznak, nem akarok úgy eljönni hogy rosszban vagyunk. Nem is igazán érzem még magam felnőttnek, főzni sem tudok annyira. De a barátom már nagyon sürget, és ha picivel is utalok arra hogy még korai, akkor megharagszik. Fogalmam sincs mit tegyek.


2015. febr. 4. 23:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

én így nem mennék a helyedben. barátod szüleivel együtt, te nem dogozol..áhh..


majd ha elkezdesz dogozni költözzetek össze,és külön.

szerintem ez így gáz.

2015. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
*dolgozni :D
2015. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Eltartatnád magadat főleg, hogy még ő is a szüleinél lakik? :D Szerintem felejtős...
2015. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a kapcsolatod a barátoddal,azt sem tudom mióta vagytok együtt.

Ám tedd fel magadban a kérdést...ha keserű szájízzel jössz el otthonról és ne adj Isten zátonyra fut a kapcsolatotok,akkor milyen gáz lenne visszamenni a szülői házba?

Gondolj bele abba is,hogy napi szinten találkoznál az anyósjelölttel,akivel nem tudom milyen kapcsolatot ápolsz.

Tudni kell,nem mindig jön ki 2 nő egymással,úgy ahogy azt sokszor elképzeljük.

Csinálj egy listát,hogy miért lenne jó váltani és miért nem.

Az én személyes véleményem megegyezik az első válaszolóéval.Meg,hogy őszinte legyek még igen fiatalok vagytok,bőven ráértek ekkora lépést megtenni.

A párod pedig,ha igazán szeret és mindezeket elmondod neki,akkor meg kell,hogy értsen.

Sok boldogságot és sok sikert Nektek!

2015. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Arra nem gondoltatok, hogy a barátod költözzön hozzátok?

A szüleid mit szólnának hozzá?

Mert ő, ahogy mondod dolgozik, tehát nem tartatná el magát, hanem beleadna nálatok a rezsibe, ennivalóba.

Nem te mehetsz hozzá.

2015. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
*nem csak te mehetsz hozzá (5-ös voltam)
2015. febr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Onnantól kezdve hogy,te elköltöztél otthonról a szülök nem kötelesek támogatni anyagilag,ez a barátodra és azok szüleire hárulna,mivel te jelenleg még keresőképtelen vagy!A barátod felelőtlen,és bele akar rángatni ebbe a dologba!Közöld a barátoddal a tényt hogy,ez neked még korai,és ha szeret akkor megvár!
2015. febr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Kitűnő lépés - a teljes kiszolgáltatottság és alárendeltség felé vezető úton.
2015. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen én ezt mind elmagyaráztam neki és egyetértek veletek, csak a barátom tényleg bármit megtenne hogy együtt legyünk. Mert nem hiszem hogy az anyjuknak nem lenne teher még egy éhes szájat etetni.


Az hogy ő ideköltözzön az kizárt, nagyon pici házban élünk, még külön szobám sincs.

2015. febr. 5. 01:02
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha a barátod bármit megtenne, akkor béreljetek albérletet. Akkor is ő fog eltartani, de legalább nem a szülei nyakára költöztet, és a magatok urai lesztek. A másik szüleihez költözni egyáltalán nem előrelépés, hanem visszalépés..
2015. febr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!