Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is konfliktus...

Más családokban is konfliktus forrás hogy a gyerekek nagyobb tudásúak a szüleiknél?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Igen, bár nálunk inkább csak sértődés szokott lenni a szülők részéről.
2015. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nálunk büszkék rá.
2015. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%

Képzettségre vagy praktikus tudásra gondolsz?


Utóbbi szerintem gyakran, amikor a szülők ilyen-olyan babonákban hisznek, pl. ha vizes hajjal kimész az utcára, megfázol vagy azt hiszik, a melegek a pokolra jutnak.

2015. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Családon belül láttam már erre példát.Ott van az egyik kuzinom,aki a szüleivel ellentétben egyetemre ment és szokták a szülők cseszegetni a szorgalma miatt.
2015. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

17:45

"amikor a szülők ilyen-olyan babonákban hisznek, pl. ha vizes hajjal kimész az utcára, megfázol "


...és még te gondolod okosabbnak magadat??!

2015. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%
#5 a megfázás fertőzéssel terjed, nem hidegérzettől.
2015. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nincs ebből probléma. Az én apukámnak gépész technikuma van, elmúlt 65, szóval egész mást tanult töriből, mint én az egyetemen, meg mikor volt az már... De imádja a dokumentumfilmeket, főleg a világháborúsakat, és mindig jön, hogy melyik csatánál mi volt. Amit persze én részletesebben tudok, mint ahogy elsorolta a film, mert az általában a szenzációkra megy rá, nem az összefüggésekre, mindegy... A lényeg, hogy ilyenkor lemegyek hallgató közönségbe, mert tudom, hogy neki ez mekkora élmény és valakinek el akarja mondani, és mivel nekem ez a szakmám, jó hallgatóságnak talál. Ha valami nem jut neki eszébe, akkor megmondom, de egyébként hagyom őt érvényesülni, még akkor is, ha jobban tudom nála. Mondjuk én alapból felnézek apámra és szeretem őt, szóval nem hoznám kellemetlen helyzetbe azzal, hogy kioktatom.


Anyukám diplomás, de ő meg pont az a kategória, aki már nem tud semmit, mert nem a szakmájában dolgozik és nem foglalkozik vele, mégis olyan nagyra van magával, hogy hihetetlen. Vele nem is érdemes vitatkozni, mert semmilyen érvelést nem fogad el, csak azt, hogy neki van igaza és kész. :D Ilyennel nem fárasztom magam, felesleges. És mivel ráhagyom, nincs konfliktus. Az egész család ráhagyja... Megtanultuk, hogy ez a célravezető. :D 26N

2015. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

6-os: Viszont a hidegben legyengül a védekezőrendszer, és a már a testedben lévő kórokozók betegséget okozhatnak. Pontosan ez történik ha hideget iszol a torkoddal, vagy megizzadva kimész a szélbe, és tüdőgyulladást kapsz, vagy mondjuk vizes hajjal megfázást és arcüreg/középfülgyulladást. Ott vannak a kórokozók, csak te nem tudsz róla, de az immunrendszered folyton dolgozik, hiszen terjed a fertőzés. Ha kimész a hidegbe, legyengül a védekezés, a kórokozó bejut, voilá.


Csak nem mondtak az öregek akkora nagy hülyeséget, ugye?

2015. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Olyan családokban szoktak a szülők irigyek lenni a saját gyerekük fejlődésére, ahol a gyerek érdekből lett a világra hozva: nagymamának, nagypapának, pasi fogónak, az anyuka már majdnem kifutott az időből, tehát normális, hogy annyira full mély szeretet nincs a gyerek iránt. Lehet hurrogni, de nem hiszem, hogy van közülünk egy darab olyan ember, aki ilyen szitukat nem látott vagy hallott.

Logikusan jön ki az, hogy ha világra hozok egy gyermeket, saját indíttatásból és szeretetből, akkor Emberi Ösztönnel hiszek benne, a tehetségében is és állandóan bíztatom arra, hogy tanuljon, legyen ügyes a sulikban, mert önmagán segít.

Bunkónak tartom azokat a szülőket, akik azt hiszik, hogy a gyermekük születése után meg fog állni a világ időben és technikákban is. Ugyanakkor a munkaerő piacnak is egyre nagyobbak a feltételei (ezt főleg azoknak a lányos anyáknak üzenem, akik flegmán lek..rvázzák a lányukat azért, mert az karbantartja magát), belsőleg és külsőleg egyaránt, amelyeknek meg kell felelni. Szüleink is így tették akkor, amikor ők voltak 20-30 évesek, csak hajlamosak ezeket könnyen elfelejteni.

2015. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

Bár nincs gyerekem, de eléggé sokat kéne tanuljon, hogy nálam nagyobb tudású legyen (most ez beképzeltnek hangzik, de nem annak szántam)

Ha így alakulna, akkor elismerném és kész.

2015. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!