Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen "szülőről"?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm elvált a férjétől és ideiglenes megoldásként haza költözött a két kis gyerekével az anyjához. Mondanám, eddig ok. Ami most jön nem vicc! Az anyja előakarja írni neki, hogy meddig maradhat fenn, mikor van takarodó. Nem mehet a gyerekekkel sehova. Szegény most albérletet keres. Tudom most durva leszek. Egyes anyák hol voltak, mikor az észt osztották?

#gyerek #anya #ész?
2015. febr. 10. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A nagymama gondolom nem 30 éves. Már meg van a megszokott életritmusa. Így is nagy szívességet tett, hogy felborítva a kényelmes életét befogadta a lányát és két unokáját.

Ez nyilván természetes, hiszen minden jóérzésű anya megtenné ezt a láyáért és unokáiért. De engedtessék meg, hogy a "vendégek" alkalmazkodjanak, és ne fordítva. Ha az öreglány szeret 9-kor lefeküddni, akkor ne legyen este 10-kor még ricsaj.

Vicces, hogy még a nőnek áll fejjebb! Menjen és keressen albit, ha van rá pénze. Jobban jár mindenki.

2015. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es. Remélem legalább szégyelled magad.
2015. febr. 10. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
nem értem miért kéne szégyellnie magát. amúgy meg lényegtelen az életkor mert ő akkoris a "kicsi" lánya fog maradni ezáltal megakarja szabni neki a dolgokat mint régen
2015. febr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor nekem nagy szerencsém van..:) Mi is ideiglenesen anyával és tesómmal mamiéknál lakunk (csak mi nem albérletbe megyünk, hanem panelbe), de én egyig is tanulhatok akár vagy anyával tvzhetünk őket nem zavarja.:)
2015. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy meg akarja szabni, hogy meddig lehettek fent, természetes. Normális ember, ha odaköltözik valakihez, legyenek ezek akár a saját szüleik, magától alkalmazkodik, nem várja meg, míg felszólítják, hogy változtasson, hanem inkább elébe megy a dolgoknak, és ő maga kérdezi meg, hogy mik a szabályok, mihez kell tartsa magát.

Ez a nő inkább legyen hálás, és alázatos.


Az azért furcsa, hogy nem mehet a gyerekekkel sehova, nem is hiszem el ezt igazából, esetleg úgy lehet inkább valós a sztori, hogy a nagymama nem szeretné, ha az egyik gyerekkel elmenne valahova a lánya, és rámaradna a másik gyerek.

2015. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak az érem egyik oldala. Egyáltalán nem biztos, hogy úgy kezdődött, hogy éppencsak beléptek az ajtón, és a nagymama máris osztotta a szabályokat. Gondolom, úgy viselkedtek, hogy szégyenszemre a nagymama kénytelen volt beszabályozni őket.
2015. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Aki befogadta, ahhoz alkalmazkodnia illik.

Ha nem akar, akkor tényleg albérletbe kell mennie, de miért kéne sajnálni emiatt?

És tényleg, igaza lehet 6. hsz-nak. Könnyen lehet, hogy olyan életet élt, hogy a nagymama kénytelen volt megrendszabályozni - valószínűleg a gyerekek érdekében is.

2015. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Az első válaszolónak igaza van és én sem szégyellem magam.
2015. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!